Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 18.03.2020)

Пшениця/ ячмінь

Слабкий попит на сільськогосподарську продукцію, падіння фондових ринків, зниження рівня ділової активності на фоні кризи, пов’язаної з розвитком коронавірусної інфекції у світі,  «ведмежий» ціновий тренд на ринку кукурудзи, спричинений обвалом цін на нафту, - всі ці фактори призвели до зниження цін на пшеницю як на фізичному, так і на ф’ючерсному ринку цієї культури. Для прикладу, ціна на пшеницю на тендері, проведеному Тунісом 18 березня, поступається ціні тендеру, організованого цим же покупцем 5 березня, на 10 дол/ т. GASC (урядовий імпортер Єгипту) все ще не проявляє активності на ринку пшениці та не оголошує про проведення чергового тендеру. Девальвація євро та рубля загострює конкуренцію на міжнародному ринку для українських експортерів пшениці у боротьбі за покупців.  

Станом на 18 березня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 5500 – 5900 грн/ т, 3-го класу: 5500 – 5900 грн/ т, фураж: 5300 – 5800 грн/ т.

Протягом останніх днів на ринку ячменю розвивається звичний для попередніх тижнів сценарій: продавці старого врожаю продовжують знижувати свої цінові пропозиції у пошуках предметного попиту. До такої поведінки їх підштовхує відсутність довгоочікуваного тендеру найбільшого у світі імпортера ячменю Саудівської Аравії. Більшість аналітиків вважають даний тендер останнім шансом для трейдерів реалізувати ячмінь 2019 року урожаю. Ячмінь німецького походження за останній тиждень втратив близько 5 дол/ т, чому значною мірою посприяли індикації на пшеничні ф’ючерси на паризькій біржі, пропозиції з Чорного моря також продемонстрували зниження на декілька доларів. Доля оприлюдненого напередодні тендера Марокко для більшості учасників ринку залишається невідомою.

Актуальні новини з полів на сьогодні є досить різноплановими. Так, німецька асоціація сільськогосподарських кооперативів очікує, що валовий збір озимого ячменю 2020 року урожаю у Німеччині перевищить результат 2019 року на 1,1 %, що у натуральному виражені становить 130 тис т.

У Франції затяжні дощі на півночі погіршили стан посівів озимого ячменю до найнижчого з 2012-го року рівня, так станом на поточну дату у доброму та відмінному стані перебуває 63 % посівів. Минулого маркетингового року на аналогічну дату даний показник становив 81 %. Також, слід зауважити, що у Франції спостерігається затримка посівної кампанії ярого ячменю: наразі сівба проведена на 34 % площі, в той час як минулого року польові роботи уже фактично були завершені.  

Станом на 18 березня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні  4600 – 4850 грн/ т.


Кукурудза

На біржових та фізичних ринках зернових відчувається загальне занепокоєння щодо масштабного зниження попиту на всю товарну групу, викликаного пандемією. Покупці не вчиняють активних дій для укладення зовнішньоекономічних контрактів на падаючому ринку, натомість продавці піддаються паніці та активно знижують власні цінові пропозиції, чим лише погіршують ситуацію, що склалася. 

Одна із американських аналітичних компаній знизила прогнози щодо виробництва сої і кукурудзи в Бразилії на 2 млн т через посушливі погодні умови, які протягом останніх декількох місяців переважали в частині регіонів Південної Америки. Поточний прогноз виробництва сої становить 123 млн т, а кукурудзи - 98 млн т. Зниження оцінки виробництва соєвих бобів торкнулося також і Аргентини, наразі даний показник складає 51 млн т (- 3 млн т). Повідомляється, що кукурудза в Аргентині пройшла період цвітіння на момент посухи, і тому Аргентинська товарна біржа не переглядала свій попередній прогноз по даній культурі та залишила його на рівні 50-51 млн т. Відмітимо, що цінові пропозиції аргентинських та бразильських експортерів кукурудзи на сьогодні залишаються найдешевшими на ринку і складають основну конкуренцію продавцям цієї культури з України та США.

Станом на 18 березня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4930  – 5050 грн/ т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.