Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 17.06.2020)

Пшениця

Після публікації балансового звіту Міністерства сільського господарства США, у якому було відображено збільшення глобального виробництва і світових перехідних залишків по пшениці, цінова тенденція на ринку цієї культури попрямувала у низхідному напрямку. Активізація збиральної кампанії в США негативно відобразилася на ціновій тенденції на фізичному ринку та спричинила зниження котирувань пшеничних ф`ючерсів на біржі в Чикаго, які наразі досягли мінімуму за останні 9 місяців. З огляду на підвищення оцінок прогнозної врожайності пшениці в Україні до 25-26 млн т, а в Росії – до 80 млн т, ситуація на ринку чорноморського регіону складається аналогічно до глобального цінового тренду. На тлі цінового зниження на ринку пшениці попит кінцевих споживачів на дану культуру дещо активізувався, оскільки індикації продавців почали потроху наближатися до очікуваних рівнів покупців. Для фуражної пшениці потенціал для зниження цін залишається більш вагомим, аніж для продовольчої пшениці, оскільки глобальне споживання кормів за попередніми оцінками буде зменшено на 6 млн т порівняно з результатом минулого маркетингового року, та сягне найнижчого рівня починаючи з 2014/2015 маркетингового року. При цьому в чорноморському регіоні, та в Україні зокрема, очікується зростання виробництва фуражної пшениці 2020/2021 МР по відношенню до валового збору попереднього маркетингового року.

Станом на 17 червня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу - 5630 - 6025 грн/ т, 3-го класу: 5600 - 6025 грн/т, 4-го класу: 5300 - 5675 грн/т.


Ячмінь 

Минулий тиждень для ринку ячменю виявився несподівано багатим на події. Так, 10 червня (середа) Туніс оголосив тендер на закупівлю 100 тис. т цієї культури з відвантаженням протягом серпня-вересня поточного року (в результаті законтрактовано було лише 50 тис. т відповідно до найдешевших пропозицій), а вже на наступний день і Саудівська Аравія (найбільший у світі імпортер ячменю) вийшла на ринок з попитом у 960 тис. т та з періодом поставки, який припадає на другу половину серпня-вересень. Ціни переможців у рамках проведених тендерів виявилися нижчими за попередні очікування учасників ринку, тож після оголошення результатів більшість продавців зайняли очікувальну позицію. У короткостроковій перспективі увага ринку ячменю буде зосереджена на інформації щодо збиральної компанії цієї культури урожаю 2020 року в країнах ЄС, Росії та Україні.

Станом на 17 червня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5100 - 5300 грн/т.


Кукурудза

Невеликим сюрпризом для біржового ринку стало зниження частки американської кукурудзи, що перебуває у доброму та відмінному стані. Згідно з оновленими даними, станом на поточну дату цей показник складає 71% проти результату минулого тижня, який був на рівні 75%. Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату у доброму та відмінному стані перебувало 59% посівів кукурудзи. Що ж стосується частки посівів, які знаходяться у поганому стані, то за останні 7 днів вона збільшилася на 1% та наразі становить 4%. За інформацією експертів, істотне погіршення було виявлено в Колорадо, Канзасі, Небрасці та Техасі. Слід зауважити, що аналітики Міністерства сільського господарства США проінспектували 18 штатів, які спеціалізуються на виробництві кукурудзи, їх частка у структурі площ, виділених під вирощування даної культури, поточного маркетингового року складає 99%. Серед решти новин варто відмітити, що європейське моніторингове агентство MARS підвищило прогноз врожайності кукурудзи в країнах ЄС до 8,2 т/га проти 7,94 т/га у травневому прогнозі, та 7,58 т/га – середньорічного показника за останні 5 років. Станом на поточну дату ЄС імпортував 18,9 млн т кукурудзи, що на 17,7% менше минулорічного результату на відповідну дату, а саме: 22,7 млн т. Такий приріст врожайності європейської кукурудзи на фоні попиту, що знижується через наслідки пандемії та існуючих імпортних мит, негативно позначиться на кон’юнктурі українського фізичного ринку.

Станом на 17 червня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5100 – 5450 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.