Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 17.02.2021)

Пшениця/ ячмінь 

На початку цього тижня котирування на пшеницю почали стрімко зростати через побоювання учасників ринку щодо можливого вимерзання посівів в США. Наприкінці минулого тижня температура в деяких регіонах США опускалася до - 25С, що могло спровокувати загибель посівів, які залишилися без необхідного снігового покриву. У чорноморському регіоні спостерігалася аналогічна ситуація, і в зоні ризику перебувають посіви на території півдня України, Румунії та Росії. Хоч температура в цих регіонах опускалася не так відчутно, як в США, але все одно могли завдати шкоди посівам. Ситуація, зазначена вище, поки не змінила стан справ на фізичному ринку пшениці. Експортери з Росії все ще пропонують обсяги цієї культури на лютий за колишніми цінами, при цьому попит практично відсутній і всі покупці поводяться доволі стримано. Інтерес з боку державних агентств поки сповільнився і поточного тижня представлений тільки тендером Алжиру з періодом поставки на квітень.

Станом на 17 лютого закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 8750 - 8950 грн/т, 3-го класу: 8750 - 8950 грн/т, 4-го класу: 8700 - 8900 грн/т.

За останні сім днів ринок ячменю відзначився різноспрямованою динамікою цін продавців залежно від країни експортера. Так, російські продавці продовжили знижувати свої цінові індикації на відвантаження до введення експортного мита (починаючи з 15 березня 2021 року). Станом на 16 лютого Російська Федерація вже відвантажила на експорт 4,3 млн т ячменю (на 1,5 млн т більше, ніж на аналогічну дату роком раніше) з передбачуваних 5-5,5 млн т за підсумком сезону. Високий темп експорту російських експортерів поточного маркетингового року обумовлений зміною торгових потоків чорноморського ячменю: Україна наростила обсяги відвантаження ячменю до Китаю, що дозволило росіянам бути більш конкурентними в напрямку Саудівської Аравії. 

Європейські експортери відстають від результатів минулого маркетингового року всього на 127 тисяч тонн (3%), реалізувавши при цьому більше 70% експортного потенціалу (проти 63% на аналогічну дату минулого року). Зростання березневих котирувань пшениці на біржі Matif, у свою чергу, надало підтримку індикаціям німецьких продавців ячменю. 

Австралійське бюро сільськогосподарської та ресурсної економіки оцінило зібраний урожай ячменю в 13,1 млн т - другий рекордний показник за історію після 13,4 млн т в сезоні 2016/2017. Якщо австралійці зможуть сповна реалізувати свій експортний  потенціал, то за підсумками поточного маркетингового року зможуть повернути собі статус найбільшого експортера ячменю в світі. 

Станом на 1лютого закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 7900  8350 грн/т.


Кукурудза

Минулий тиждень на ринку кукурудзи не був багатий на події, які б могли вплинути на динаміку біржових котирувань і цін на фізичному ринку. Новини про відставання збиральної кампанії соєвих бобів та посівних робіт по кукурудзі в Бразилії, разом з ризиком вимерзання частини посівів озимої пшениці в США, ЄС та Україні надавали певну підтримку товарному комплексу після довгих вихідних в США.

Наведемо приклад ходу сівби другого врожаю кукурудзи в бразильському штаті Мату-Гроссу за два попередні роки: 2019 року станом на 12 лютого сівба була проведена на 74% від запланованої площі, 2020 року на аналогічну дату даний показник перебував на рівні 74%, а результат поточного року наразі складає 21%. Слід зауважити, що посіви кукурудзи, які були засіяні поза оптимальними термінами для даного процесу, будуть більш схильні до негативного впливу несприятливих погодних умов. Слід зауважити, що прогнози приватних аналітичних компаній стосовно валового виробництва кукурудзи бразильського походження сходяться на рівні 105-106 млн т, у той час як Міністерство сільського господарства США в оновленому звіті оцінює даний показник на рівні 109 млн т. Тож, учасники ринку не виключають можливість перегляду виробництва американськими експертами у бік зниження у звіті, який буде опубліковано у березні. Очікування ринку щодо врожаю цієї культури в Аргентині перебувають в діапазоні 45-46 млн т, аналітики Мінсільгоспу анонсують оцінку на рівні 47,5 млн т.

Станом на 17 лютого закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 8000  8200 грн/т.

 

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.