Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 16.09.2020)

Пшениця/ ячмінь

Котирування на пшеницю на біржі в Чикаго протягом поточного тижня продовжили своє зниження та на даний момент досягли мінімального значення починаючи з 26 серпня 2020 року. Такому стану справ посприяло збільшення глобального виробництва пшениці в останньому звіті Міністерства сільського господарства США на 4 млн т. При цьому, виробництво в Росії залишилося незмінним, на рівні 78 млн т, що залишає потенціал для подальшого збільшення даного показника ще на 4 млн т в наступному звіті американських аналітиків. Проте, ситуація на фізичному ринку поки не змінилася і ціни утримуються на високому рівні завдяки значній кількості проведених тендерів державними покупцями, а також наявному інтересу з боку приватних покупців на найближчі місяці. У цілому за минулий тиждень на ринку пшениці було проведено і анонсовано до проведення ряд тендерів на закупівлю пшениці з поставкою у на жовтні – грудні, сумарний попит покупців склав близько 2,5 млн т. У результаті цього, ринок показав різке зростання за досить короткий проміжок часу. 

Станом на 16 вересня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 6950 - 7250 грн/т, 3-го класу: 6950 -7250 грн/т, 4-го класу: 6900 - 7150 грн/т.

Міністерство сільського господарства США в оновленому звіті, опублікованому поточного місяця, відкоригувало оцінки по ячменю переважно у бік збільшення, за винятком виробництва цієї культури в Аргентині (зменшення показника на 0,05 млн т). На думку американських експертів, світове виробництво ячменю 2020/2021 маркетингового року може скласти майже 157 млн т (+4,2 млн т до серпневого звіту і +0,7 млн т до результату 2019/2020 МР), а споживання - 155,8 млн т (+3,2 млн т до попереднього звіту та + 1,5 млн т до минулорічного показника). Перехідні залишки ячменю у світі на кінець поточного маркетингового року прогнозуються на рівні у 21 млн т проти 20 млн т – результату роком раніше. При цьому ряд оцінок аналітиків Мінсільгоспу США щодо окремих країн йде врозріз з думками інших експертів, для прикладу: Європейська комісія, навпаки, знижує прогнози щодо валового збору ячменю в ЄС. На фізичний ринок цей звіт значного впливу не створив, трейдери як і раніше малоактивні і не роблять зайвих рухів, очікуючи наступного тендера Саудівської Аравії. 

Станом на 16 вересня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 6150 - 6300 грн/т.

На біржовому і фізичному ринках кукурудзи тривають спекуляції на тему підвищення попиту на кормову групу і потенційного зменшення її пропозиції на ринку з огляду на негативний вплив посушливого серпня на валовий збір в США, ЄС і Причорноморському регіоні. Незважаючи на те, що світовий баланс попиту і пропозиції все ще здається комфортним (кінцеві перехідні запаси на кінець поточного маркетингового року у світі оцінюються на рівні 307 млн т проти 309 млн т роком раніше), перегляд врожайності у бік зменшення у вищезгаданих регіонах за останній місяць разом із стабільним попитом з боку Китаю на американську сою та кукурудзу підтримує ажіотаж на ринку кукурудзи. 

У США впевненими темпами розпочалися польові роботи зі збирання кукурудзи, станом на поточну дату обмолот проведено на 5% від збиральної площі, що відповідає середньому результату за 5 років. Минулого маркетингового року на аналогічну дату обмолочено було 3% від загальної площі до збирання. Слід зауважити, що експерти відмічають раннє дозрівання кукурудзи (41% проти 16% роком раніше і 32% в середньому за 5 років) та прогнозують відсутність опадів у найближчі 2 тижні, що тільки позитивно позначаться на збиральній компанії та посприяє нарощуванню її темпів. За останній тиждень стан посівів кукурудзи в США погіршився на 1%, наразі у доброму та відмінному стані перебуває 60% рослин.

Станом на 16 вересня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають на рівні 5400 - 5850 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.