- Інформаційний відділ
- 15 липня 2020
Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 15.07.2020)
Пшениця
За підсумками тижня, котирування пшеничних ф’ючерсів на Чиказькій та Паризькій біржах продемонстрували зростання, така ситуація була викликана рядом знижувальних коригувань у прогнозах світового виробництва та експорту даної культури різними аналітичними агентствами. Так, експерти Міністерства сільського господарства США (USDA) у липневому звіті оцінили світові перехідні залишки пшениці на кінець поточного сезону на рівні 314,84 млн т проти 315,89 млн т (попередні очікування ринку) та 316,09 млн т (оцінки згідно зі звітом опублікованого у червні). FranceAgriMer знизили прогноз виробництва пшениці у Франції та у країнах ЄС в цілому (на 13-14 млн т порівняно до результату минулого маркетингового року). Зернова біржа Росаріо переглянула у бік зниження кількість посівних площ для вирощування пшениці в Аргентині на 400 тис. га, чекаючи недосіву через посушливі погодні умови в пшеничному регіоні країни. Поточна оцінка врожаю аргентинської пшениці, відповідно, зазнала зниження порівняно з попереднім прогнозом та наразі перебуває на рівні 18-19 млн т (- 3 млн т). Зважаючи на вищезазначені фактори, відмітимо, що пропозиції продавців на фізичному ринку знаходяться на доволі високих рівнях, але покупці, як і тиждень тому не схильні слідувати цьому тренду.
Серед решти новин на ринку пшениці варто виділити проведення тендера на закупівлю пшениці єгипетським державним імпортером – GASC. Тендер було оголошено на початку тижня, а у його рамках було законтрактовано два панамакси пшениці російського походження з періодом поставки, що припадає на 16-26 серпня 2020 року. Довідково: попередній тендер даного покупця відбувся 06 липня, переможцями також були продавці з Росії, обсяги реалізації становили 230 тис. т з періодом поставки 08-18 серпня.
Станом на 15 липня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу 6100 - 6300 грн/ т, 3-го класу: 6050 – 6250 грн/т, 4-го класу: 5650 - 5900 грн/т.
Ячмінь/ кукурудза
Протягом минулого тижня на ринку ячменю спостерігався низький рівень торгової активності, пропозицій від продавців було не багато, а зацікавленості з боку покупців ще менше. Липневий звіт Міністерства сільського господарства США значних коригувань до світового балансу ячменю не вніс. Оновлена оцінка виробництва цієї культури у світі 2020/2021 маркетингового року становить 154,69 млн т проти 155,259 млн т (прогноз згідно зі звітом, опублікованого у червні). Перехідні запаси ячменю на кінець року також не зазнали суттєвих змін та наразі складають 21,46 млн т проти 22,92 млн т (у попередньому звіті). Урожай ячменю 2020 року в Україні оцінюється американськими аналітиками на рівні понад 9 млн т, у той час як очікування вітчизняних учасників ринку перебувають в діапазоні 7,5-8 млн т.
Станом на 15 липня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5100 - 5500 грн/т.
Оновлений звіт Міністерства сільського господарства США показав доволі очікувані для ринку цифри. Наразі відчутну підтримку котируванням на кукурудзу могло б надати лише зниження врожайності цієї культури в США, проте аналітики Мінсільгоспу США залишили даний показник без змін, а скорочення кількості посівних площ вже було повністю враховано ринком. Тож, липневий звіт для кукурудзи можна сприймати як нейтральний. Небажання США обговорювати з китайською стороною другий етап мирного врегулювання торгових суперечок разом з опадами, які пройшли на більшій частині кукурудзяного поясу США та в цілому покращенням прогнозу погоди (більше вологи і нижче температура) негативно вплинули на котирування кукурудзяних ф’ючерсів, які швидко відкотилися до двотижневих мінімумів. За таких умов активність на фізичному ринку кукурудзи зараз невисока.
Станом на 15 липня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4800 - 5100 грн/т.
Новини компанії
- Інформаційний відділ
- 12 січня 2023