Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 15.07.2020)

Пшениця

За підсумками тижня, котирування пшеничних ф’ючерсів на Чиказькій та Паризькій біржах продемонстрували зростання, така ситуація була викликана рядом знижувальних коригувань у прогнозах світового виробництва та експорту даної культури різними аналітичними агентствами. Так, експерти Міністерства сільського господарства США (USDA) у липневому звіті оцінили світові перехідні залишки пшениці на кінець поточного сезону на рівні 314,84 млн т проти 315,89 млн т (попередні очікування ринку) та 316,09 млн т (оцінки згідно зі звітом опублікованого у червні). FranceAgriMer знизили прогноз виробництва пшениці у Франції та у країнах ЄС в цілому (на 13-14 млн т порівняно до результату минулого маркетингового року). Зернова біржа Росаріо переглянула у бік зниження кількість посівних площ для вирощування пшениці в Аргентині на 400 тис. га, чекаючи недосіву через посушливі погодні умови в пшеничному регіоні країни. Поточна оцінка врожаю аргентинської пшениці, відповідно, зазнала зниження порівняно з попереднім прогнозом та наразі перебуває на рівні 18-19 млн т (- 3 млн т). Зважаючи на вищезазначені фактори, відмітимо, що пропозиції продавців на фізичному ринку знаходяться на доволі високих рівнях, але покупці, як і тиждень тому не схильні слідувати цьому тренду.

Серед решти новин на ринку пшениці варто виділити проведення тендера на закупівлю пшениці єгипетським державним імпортером – GASC. Тендер було оголошено на початку тижня, а у його рамках було законтрактовано два панамакси пшениці російського походження з періодом поставки, що припадає на 16-26 серпня 2020 року. Довідково: попередній тендер даного покупця відбувся 06 липня, переможцями також були продавці з Росії, обсяги реалізації становили 230 тис. т з періодом поставки 08-18 серпня. 

Станом на 15 липня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу 6100 - 6300 грн/ т, 3-го класу: 6050 – 6250 грн/т, 4-го класу: 5650 - 5900 грн/т.


Ячмінь/ кукурудза

Протягом минулого тижня на ринку ячменю спостерігався низький рівень торгової активності, пропозицій від продавців було не багато, а зацікавленості з боку покупців ще менше. Липневий звіт Міністерства сільського господарства США значних коригувань до світового балансу ячменю не вніс. Оновлена оцінка виробництва цієї культури у світі 2020/2021 маркетингового року становить 154,69 млн т проти 155,259 млн т (прогноз згідно зі звітом, опублікованого у червні). Перехідні запаси ячменю на кінець року також не зазнали суттєвих змін та наразі складають 21,46 млн т проти 22,92 млн т (у попередньому звіті). Урожай ячменю 2020 року в Україні оцінюється американськими аналітиками на рівні понад 9 млн т, у той час як очікування вітчизняних учасників ринку перебувають в діапазоні 7,5-8 млн т. 

Станом на 15 липня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5100 - 5500 грн/т.

Оновлений звіт Міністерства сільського господарства США показав доволі очікувані для ринку цифри. Наразі відчутну підтримку котируванням на кукурудзу могло б надати лише зниження врожайності цієї культури в США, проте аналітики Мінсільгоспу США залишили даний показник без змін, а скорочення кількості посівних площ вже було повністю враховано ринком. Тож, липневий звіт для кукурудзи можна сприймати як нейтральний. Небажання США обговорювати з китайською стороною другий етап мирного врегулювання торгових суперечок разом з опадами, які пройшли на більшій частині кукурудзяного поясу США та в цілому покращенням прогнозу погоди (більше вологи і нижче температура) негативно вплинули на котирування кукурудзяних ф’ючерсів, які швидко відкотилися до двотижневих мінімумів. За таких умов активність на фізичному ринку кукурудзи зараз невисока. 

Станом на 15 липня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4800 - 5100 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.