Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 15.04.2020)

Пшениця/ ячмінь

Протягом поточного тижня котирування пшеничних ф`ючерсів на Чиказькій та Паризькій біржах продовжили демонструвати висхідний ціновий тренд. Такому стану справ посприяла низка факторів, серед основних можна виділити такі: зростання попиту з боку державних агентств (Єгипет, Йорданія, Саудівська Аравія, Судан, Ефіопія), продажів пшениці з США до Китаю, тимчасову заборону експорту з Румунії. Очікуваний рекордний урожай пшениці в Індії залишається вагомим стримуючим фактором для ринку даної культури, але з огляду на суворі карантинні заходи в цій країні, існує ймовірність того, що польові роботи зі збирання збіжжя можуть затриматися, що в свою чергу може відобразитися на урожайності. Опади в Румунії та на півдні Росії трохи послабили ажіотаж щодо нестачі вологи в ґрунті у чорноморському регіоні, але в цілому ситуація значно не змінилася, тож щонайменше до середини травня увага учасників фізичного ринку пшениці буде зосереджена на погодних умовах у даному регіоні. 

Станом на 15 квітня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 6500-6750 грн/ т, 3-го класу: 6450-6750 грн/т , 4-го класу: 6300-6575 грн/т.

Останнім часом на ринку ячменю панувало доволі звичне для даної пори року затишшя, проте наприкінці минулого тижня, зовсім неочікувано для продавців, на ринок ячменю вийшла Саудівська Аравія (найбільший у світі імпортер цієї культури) та оголосила про проведення тендера на його закупівлю. Згідно з умовами цього тендера обсяг до закупівлі становив 600 тис. т з поставкою до порту покупця у липні – першій половині серпня поточного року. Слід зауважити, що цей обсяг на 240 тис. т менше, ніж було законтрактовано на аналогічний період урожаю 2019 і на 540 тис. т аніж двома роками до цього. До того ж сам тендер був оголошений на місяць раніше, ніж зазвичай, останній факт є особливо важливим зважаючи на нинішні неясні перспективи стосовно нового врожаю ячменю на тлі занепокоєння щодо посушливих погодних умов у чорноморському регіоні. Реакція фізичного ринку на результати даного тендера поки ще не проявилася, адже понеділок був вихідним в країнах ЄС, де базується більшість мультинаціональних трейдерів. 

Станом на 15 квітня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні  4900 – 5200 грн/ т.


Кукурудза 

Ситуація на товарних ринках, масштабно постраждалих від зниження попиту через світовий карантин, протягом останнього часу залишається незмінною, а прогноз щодо темпів відновлення до передкризових рівнів є досить песимістичним. Незважаючи на поступовий вихід Китаю на світові ринки та досягнення довгоочікуваної домовленості між країнами – основними експортерами нафти щодо зниження темпів її видобутку, ціни на дану сировину не поспішають повертати втрачені раніше позиції. Кукурудза більше інших зернових культур відчуває на собі негативний вплив низьких цін на нафту. Окрім цього додатковий тиск на ціновий рівень на кукурудзу надходить збоку погіршення епідеміологічної ситуації, як в ЄС, так і в США і відсутності розуміння щодо повернення цих найбільших регіонів до звичних рівнів споживання. Переробні підприємства, що спеціалізуються на використанні кукурудзи у виробництві біоетанолу в США, продовжують закривати свої заводи, а прогнози стосовно посівів даної культури в поточному році зберігаються на рекордно високому рівні (починаючи з 2012 року). Згідно з оцінками аналітиків близько 40-60 млн т кукурудзи не буде використано для промислових цілей, та відповідно піде на кормові/ продовольчі потреби, що відразу створить величезний профіцит кукурудзи на світовому ринку. Саме така перспектива розвитку подій диктує настрої біржових гравців і, практично, однозначно визначає їх стратегію гри на пониження. 

Румунія заблокувала експорт основних сільськогосподарських культур за межі ЄС до середини травня (включаючи продані, але не відвантажені партії) чим викликала гостру критику з боку Єврокомісії. Частково поліпшити ситуацію зможе спад поширення вірусу і повернення населення до звичного життя (до типових споживчих настроїв).

Станом на 15 квітня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5200 – 5450 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.