Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 14.03.2019)

Пшениця/ячмінь

Протягом минулого тижня ціни на фізичному ринку пшениці, під тиском зниження котирувань на Чиказькій біржі та біржі МАТІФ, продовжили своє падіння. Як і очікувалося напередодні, публікація чергового звіту Міністерства сільського господарства США не надала підтримку цінам та не змінила пануючий сьогодні негативний ціновий тренд. Серед основних змін, відображених у березневому балансі Мінсільгоспу США, варто виділити наступні:

-   оцінку світового виробництва пшениці відкореговано до 733 млн т (проти 734,5 млн т у попередньому звіті);

-   прогноз перехідних запасів пшениці у світі на кінець сезону наразі становить 270,53 млн т (+3 млн т до показника у лютневому звіті);

-   оцінка експортного потенціалу американської пшениці переглянута у бік зниження (до 26,6 млн т проти 27,22 млн т).

Поточна цінова тенденція на ринку пшениці спровокувала активізацію попиту з боку державних покупців. Наразі вони намагаються законтрактувати якомога більші обсяги пшениці за низькими цінами у рамках організованих тендерів. Для прикладу, Ірак нещодавно законтрактував 100 тис. т цієї культури, Сирія – 200 тис. т. Активний інтерес також спостерігається з Туреччини, Бангладешу, Алжиру, Йорданії. Натомість приватні покупці не поспішають закуповувати пшеницю та зайняли очікувальну позицію у надії подальшого цінового просідання.

Говорячи про погодні фактори у країнах-найбільших виробниках та експортерах пшениці, відмітимо, що вони поки не створюють впливу на оцінки посівів нового урожаю. У цілому ситуація залишається без змін. Посушлива погода в Австралії все ще має місце, але поки жодним чином не позначається на настроях учасників ринку.

Станом на 14 березня закупівельні ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 6250 – 6500 грн/т, 3-го класу 6200 – 6350 грн/т, фураж 6100 – 6200 грн/т.

Уже декілька тижнів поспіль ситуація на ринку ячменю залишається незмінною. Низька активність на ринку цієї культури спричинена відсутністю конкретного попиту, що у свою чергу знаходиться під впливом загального тренду на зниження зернових ринків. Учасники ринку ячменю продовжують перебувати в очікуванні проведення тендеру Саудівською Аравією – найбільшим у світі імпортером цієї культури. Нагадаємо, що останнього разу Саудівська Аравія виходила на ринок ячменю 5 листопада, хоча зазвичай перерва між тендерами, організованими цим покупцем, складає близько 2 місяців.

Найбільш конкурентоспроможним на сьогодні залишається ячмінь французького походження. Відмітимо, що посівна кампанія ярого ячменю у Франції проходить доволі активними темпами та станом на поточну дату фактично добігла завершення з результатом +10 % додаткової площі у порівнянні з результатом минулого року. Довідково: на аналогічну дату попереднього сезону польові роботи з посіву ярого ячменю у Франції було проведено лише на третині площі, виділеної під її вирощування.

Станом на 14 березня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5500 – 6000 грн/т

Кукурудза

Ситуація на фізичному ринку кукурудзи протягом поточного тижня не зазнала суттєвих змін, фактори впливу на ціновий тренд залишаються незмінними:

- відсутність ясності у термінах врегулювання торгівельних суперечок між Китаєм та США;

- сприятливі погодні умови у Південній Америці та очікування рекордного урожаю кукурудзи в Аргентині та Бразилії;

- слабкий поточний попит на кукурудзу з боку країн Європейського союзу та Північної Африки.

Оновлений звіт Міністерства сільського господарства США, що був опублікований наприкінці минулого тижня, як і очікувалося, не надав підтримку котируванням та ціновим індикаціям на кукурудзу. Глобально виробництво цієї культури, за даними американських експертів, виглядає досить оптимістично, а масштаб попиту з боку основних країн-споживачів все ще є предметом суперечок і обговорень. Актуальна на сьогодні оцінка валового збору кукурудзи у світі, за даними аналітиків Мінсільгоспу США, становить 1,101 млрд т (проти попереднього прогнозу на рівні 1,099 млрд т). Обсяги виробництва цієї культури у США, Бразилії та Аргентині залишилися на попередньому рівні, а в ЄС були несуттєво відкореговані. Для України цей показник залишився незмінним та наразі становить 35,5 млн т, а прогноз експорту з українських портів було переглянуто у бік збільшення(до 29 млн т). Розмови про зацікавленість Індії у закупівлі кукурудзи українського походження на сьогодні так і залишаються розмовами, оскільки індійські імпортери все ще не переходять до стадії активних дій. Втомлені від очікування продавці змагаються за альтернативний попит у пошуках реального інтересу в інших напрямках.

Станом на 14 березня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4800 – 4970 грн/т.

 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.