Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 13.04.2018)

Пшениця/ячмінь

Увага учасників ринку пшениці залишається прикутою до новин про погодні умови на американських Великих рівнинах. Збереження посушливої погоди у цьому регіоні продовжує негативно позначатися на посівах озимої пшениці. Наразі у доброму та відмінному стані перебуває 30 % рослин, що поступається результату минулого тижня на 2 %. Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату у доброму та відмінному стані перебувало 53 % посівів цієї культури. Якщо подібні погодні умови спостерігатимуться і надалі, варто очікувати все більше спекуляцій на оцінках врожайності і якості нового врожаю в США. Деякі експерти не виключають часткової компенсації нестачі озимої пшениці ярою. Зазначимо, що посівна кампанія останньої стартувала з деяким запізненням, станом на поточну дату польові роботи проведено на 2 % від запланованої площі.

Станом на 13 квітня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу  5825-6000 грн/т, 3-го класу 5800-5950 грн/т, фураж 5600-5770 грн/т.

Учасники ринку ячменю не випускають з поля зору інформацію щодо ходу польових робіт у країнах-основних експортерах цієї культури. У Франції весняна сівба виконана на 78 % площі, виділеної під вирощування ячменю, у той час, як минулого сезону на аналогічну дату посівна кампанія вже була завершена. Затримка у ході польових робіт, на думку міністра сільського господарства Франції, може призвести до зменшення загальної посівної площі. За його оцінками, цей показник складе 1,85 млн га проти 1,91 млн га – результату минулого маркетингового року. У Німеччині, натомість, очікується збільшення кількості сільськогосподарських угідь, засіяних ячменем, що повинно компенсувати зменшення виробництва французького ячменю.

Ситуація із темпами польових робіт в Україні складається ще більш негативно. Сніговий покрив, що протягом тривалого часу спостерігався майже на всій території країни, завадив вітчизняним фермерам вчасно розпочати посівну кампанію. Відтак сівбу ярого ячменю проведено лише на 31 % від запланованої посівної площі, показник минулого року на аналогічну дату становив 90 %.

Станом на 13 квітня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5850-5950 грн/т.

Кукурудза

Публікація балансового звіту Міністерства сільського господарства США не зробила істотного впливу на фізичний та ф’ючерсний ринки кукурудзи. Коригування показника врожайності південноамериканської кукурудзи у бік зниження не позначилося на настроях учасників ринку, оскільки глобально світова пропозиція цієї культури перебуває на комфортному рівні. У короткостроковій перспективі ситуація на ринку кукурудзи та рівень цін безпосередньо залежатимуть від подальших новин про обсяги її виробництва в Бразилії та Аргентині.

Китай продовжує втілювати у життя програму з реалізації запасів кукурудзи в рамках програми по скороченню резервів, що негативно позначається на експорті в КНР. Поточного тижня на аукціоні було продано 3,3 млн т цієї культури. Наступного тижня планується черговий аукціон з сумарним обсягом 7 млн т.

Станом на 13 квітня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5750-5920 грн/т.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН