Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 12.08.2020)

Пшениця/ ячмінь

Протягом поточного тижня котирування на пшеницю продовжили різке зниження і досягли найнижчого рівня з початку поточного маркетингового року. Тенденція на фізичному ринку аналогічна, ціни демонструють «вільне» падіння, яскравим доказом чого стали результати тендера єгипетського урядового імпортера GASC на закупівлю продовольчої пшениці, який відбувся 11 серпня. У рамках даного тендера було закуплено 2 партії пшениці російського походження за ціною, що значно поступається цінам переможців минулого тендера, який проходив 05 серпня (законтрактовані обсяги минулого разу становили 420 тис. т). Прогнози щодо збільшення врожайності пшениці у Росії до 79,5 млн т створюють тиск на рівень цін, тож існує висока ймовірність того, що протягом найближчого часу ціни на російську пшеницю можуть значно знизитися. Наразі ринок пшениці очікує на збільшення світових перехідних залишків цієї культури на кінець року у серпневому звіті Міністерства сільського господарства США. У цілому ймовірність підтримки індикацій залишається незначною з огляду на очікування зростання виробництва сої та кукурудзи, і як наслідок, зниження цін загалом по зерновому сектору. 

Станом на 12 серпня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 6050- 6400 грн/ т, 3-го класу: 6050 - 6350 грн/т, 4-го класу: 5950 - 6250 грн/т.

Падіння біржових котирувань по пшениці на біржах в Чикаго (-4%) та Парижі (-2) призвели до зниження індикацій продавців ячменю на фізичному ринку. Незважаючи на це, попит з боку основних покупців залишається пасивним, а учасники ринку слідкують за новинами з полів. Що ж стосується Причорноморського регіону, відзначимо, що за даними експертів у Росії, станом на поточну дату, польові роботи зі збору ячменю 2020 року урожаю проведено на 46% площі, виділеної під вирощування даної культури, а фактичний намолот наразі становить 12 млн т. Згідно з інформацією, наданою вітчизняними аналітиками в Україні, на кінець минулого тижня, жнива ячменю були завершені на 90% площі, а намолот становив 7,89 млн т. Минулого маркетингового року на аналогічну дату дані показники перебували на рівні 94% та 8,34 млн т відповідно.  

Станом на 12 серпня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5600 - 5950 грн/т.


Кукурудза 

Минулого тижня активності на фізичному ринку кукурудзи практично не було. Продавці не квапляться знижувати цінові індикації, а покупці, закривши вже більшу частину своїх потреб на жовтень-грудень, чекають на зниження цін на етапі активного ведення збиральної кампанії. Азія залишається ключовим генератором попиту на українську кукурудзу, так як ЄС очікує великий власний урожай і прогнозує зниження імпорту до 16 млн т. Довідково: минулого маркетингового року обсяги імпорту кукурудзи країнами ЄС становили 19,5 млн т. До слова, на тлі зниження котирувань на Чиказькій біржі разом з ростом курсу євро відносно долара США, сьогодні Єврокомісія повернула імпортне мито на кукурудзу, сорго та жито в розмірі 5,48 євро/тонну, що безпосередньо позначиться на цінах на кукурудзу на зовнішніх ринках. 

Ситуація на китайському внутрішньому ринку кукурудзи почала стабілізуватися, а котирування на місцевій біржі продовжують свою корекцію на зниження. Активна реалізація запасів пшениці і рису на внутрішньому ринку заспокоює споживачів і переробників як і перспектива подальшого імпорту великих партій американської кукурудзи в рамках мирової угоди. Частка посівів кукурудзи у доброму та відмінному стані знизилися на 1% до 71% (проти 57% в минулому році), а недавній шторм, який пошкодив безліч посівів даної культури в таких  штатах США, як Іллінойс та Айова, стримує котирування від подальшого зниження до публікації серпневого світового балансу попиту і пропозиції Мінсільгоспом США.

Станом на 12 серпня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають на рівні 4800 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.