Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 12.05.2021)

Пшениця

Незважаючи на різке зниження котирувань пшеничних ф’ючерсів в понеділок, яке було викликано поліпшенням погодних умов в США, на цей момент рівні цін майже повернулися до попередніх позначок. Підтримку індикаціям цього разу надало відновлення попиту на кормові культури. На цьому тижні Китай знову закупив значні обсяги кукурудзи, що спровокувало хвилю попиту на фуражну пшеницю, яка все ще залишається більш дешевою альтернативою. Вперше за довгий час масштабний тендер на закупівлю фуражної пшениці оголосила Індонезія, а Корея і Японія при цьому залишаються постійними покупцями на ринку пшениці, і готові продовжувати контрактувати додаткові обсяги. У той же час традиційні покупці продовольчої пшениці такі як Індонезія, Єгипет, Малайзія і Бангладеш поки проявляють дуже обмежену активність, оскільки попередньо закупили потрібні обсяги, і поки використовують ціновий рівень цих контрактів як орієнтир для наступних. Ринок старого врожаю практично не активний, і в цілому торгівля фактично відсутня. Не виключено, що ми побачимо більше пропозицій з Росії починаючи з першого червня, після вступу в дію плаваючою мита, і як наслідок існуючий попит буде покритий вже в наступному місяці. Що стосується травневого звіту Міністерства сільського господарства США (USDA), учасники ринку не чекають великих сюрпризів по пшениці. У той же час по новому врожаю учасники ринку знову прогнозують зниження світових перехідних залишків, хоч і не значне.

Станом на 12 травня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 8100– 8200 грн/т, 3-го класу: 8100 –8200 грн/т, 4-го класу: 8050 - 8100 грн/т.


Ячмінь

Протягом останнього часу новин на ринку ячменю було небагато. Продавці цієї культури утримують свої цінові позиції в певній мірі завдяки підтримці, що надходить збоку котирувань пшеничних ф’ючерсів на біржах в Парижі і Чикаго. Зрештою деякі покупці ячменю підняли свої індикації, але як і раніше, вони все ще істотно відстають від ідей продавців. Торгова активність на ринку ячменю старого урожаю не значна. Що ж стосується ячменю нового урожаю, варто відзначити значний розрив між рівнями цін продавців і покупців. Серед торгів урожаєм 2021 року найближчими днями очікується тендер Катару на закупівлю 105 тис. т ячменю (дата проведення - 14.05.2021), а 19.05.2021 - тендер Йорданії на поставку 120 тис. т ячменю нового урожаю із відвантаженням протягом жовтня-листопада 2021 року.

Станом на 12 травня закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 7050 – 7300 грн/т.


Кукурудза

На фізичному ринку кукурудзи наразі зберігається досить жвава цінова динаміка, яка викликана стійким попитом на дану культуру з боку споживачів Близького Сходу та Південно-Східної Азії. Через обмежену пропозицію фізичних обсягів кукурудзи на зовнішніх ринках, ціни демонструють позитивну цінову динаміку, що можна пояснити побоюваннями стосовно імовірного погіршення стану посівів бразильської кукурудзи, а також негативною інформацією з приводу майбутнього врожаю кукурудзи в США, де частина територій не отримує необхідної кількості вологи.

Цьогорічні темпи посівної кампанії кукурудзи в США випереджають попередні очікування, однак ця новина поки що ігнорується ринком. Станом на початок поточного тижня, в США сівбу проведено на 67% від запланованої площі проти прогнозів учасників ринку на рівні 65% і середнього показника за останні 5 років в 52%. Питання стану кукурудзи в Бразилії, мабуть, є основним фактором підтримки для фізичних цін і біржових котирувань, так як про проблеми виробництва в Північній півкулі говорити поки ще дуже рано. Відмітимо, що оцінки деяких приватних аналітиків щодо валового збору кукурудзи в Бразилії перебувають в діапазоні 90-106 млн т. Середні очікування учасників ринку перед виходом сьогоднішнього балансового звіту Міністерства сільського господарства США складають - 103 млн т (проти 109 млн т в попередньому звіті). Сьогодні будуть опубліковані перші прогнози USDA щодо врожаю кукурудзи 2021 року в основних країнах-виробниках.

Станом на 12 травня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 8900 – 9100 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.