Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 11.08.2021)

Пшениця

Протягом поточного тижня котирування на пшеницю продовжили різке зростання на тлі зростаючих цін в Європі, а також очікувань ринку щодо можливого скорочення оцінок світових перехідних залишків у звіті Міністерства сільського господарства США, який буде опубліковано 12 серпня. Учасники ринку прогнозують, що у даному звіті перехідні залишки по пшениці на кінець поточного маркетингового року повинні скоротитися до 288,2 млн т проти 291,7 млн т місяцем раніше. В цілому таке зниження можна вважати досить консервативним, оскільки на думку деяких аналітиків за минулий місяць світове виробництво пшениці скоротилося приблизно на 20 млн т через різні несприятливі погодні явища по всьому світу. У розрізі країн світу ця ситуація може виглядати наступним чином: мінус 10 млн т по Росії, потенційні втрати Канади оцінюються в діапазоні від 5 млн т до 7 млн т від попередніх очікувань, Франції та Німеччини по 1 млн т, також по 1 млн т найімовірніше втратять Аргентина і Бразилія з огляду на морози. На фізичному ринку пшениці активність покупців залишається досить високою. Зараз проходять тендери на поставку фуражної пшениці в Таїланд і Філіппіни протягом жовтня – листопада 2021 року, також Йорданія сьогодні проводить тендер на поставку продовольчої пшениці в лютому. З найближчих тендерів в цьому місяці також очікують тендери Бангладешу і Пакистану. Що ж стосується приватних покупців, то вони поки зайняли вичікувальну позицію.

Станом на 11 серпня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 7650 – 7820 грн/ т, 3-го класу: 7550 – 7800 грн/ т, 4-го класу:7300 –7600 грн/ т.


Ячмінь

Внутрішні ціни на ячмінь напевно отримують підтримку з боку попиту від експортерів в короткій позиції, адже найвищі закупівельні ціни в портах України поточного тижня перевищили ціни продавців на умовах FOB з Росії. Таким чином, поточні закупівельні ціни на український ячмінь не дозволяють вітчизняним експортерам конкурувати з продавцями з інших країн. Отже, трейдери, які зайняли коротку позицію по українському врожаю внаслідок останніх продажів на Китай, не мають кращого виходу, ніж підвищувати закупівельні ціни напередодні підходів теплоходів. Схоже на те, що спільними зусиллями експортери продали занадто багато українського ячменю з відвантаженням протягом поточного місяця.

Станом на 11 серпня закупівельні ціни на ячмінь в портах України наступні: 7100 -7350 грн/ т.


Кукурудза

До публікації балансового звіту Міністерства сільського господарства США на ринку кукурудзи не очікується будь-якої волатильності, оскільки саме оновлений прогноз врожайності по США повинен надати спрямованість котируванням на найближчий час, а також задати певний тон на фізичному ринку. З поступовим здорожчанням Аргентини та Бразилії, американська кукурудза скоро може стати найдешевшою серед конкурентів, що має збільшити попит та забезпечити підтримку цінам. Про конкретні угоди Китаю на покупку зернових досі не чути, тому ринок попиту не виглядає таким динамічним як погодний. Бразильський CONAB знизив прогноз виробництва кукурудзи на 6.7 млн т (8 %) до 86,7 млн т у порівнянні з липневим прогнозом на рівні 93,4 млн т. Довідково: минулого маркетингового року валове виробництво кукурудзи в Бразилії досягло 102,6 млн т. Ринок очікує, що аналітики Мінсільгоспу США також знизять свої оцінки урожаю бразильської кукурудзи, зазначимо що прогноз даного показника у липневому звіті перебував на позначці у 93 млн т. Що стосується стану посівів кукурудзи в США, відмітимо, що наразі у доброму та відмінному стані перебуває 64 % рослин (очікувалося 62 %, однак минулого року на аналогічну дату даний показник перебував на 71 %). Разом зі сприятливими погодними умовами, прогнозованими на середньому заході, це чинить тиск на котирування через те, що більша частина побоювань з приводу скорочення американського виробництва може в підсумку не виправдатися.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.