Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 11.04.2019)

Пшениця

Серед подій, що протягом поточного тижня мали місце на ринку пшениці, варто відзначити публікацію квітневого звіту Міністерства сільського господарства США, у якому відбулися наступні зміни:

- показник валового збору пшениці у світі було відкореговано у бік зниження (на 130 тис. т менше, ніж у попередньому звіті), а саме: до 732,87 млн т. Для країн-найбільших виробників та експортерів пшениці оцінки виробництва залишилися на попередньому рівні, корегування стосувалися менш вагомих гравців на ринку;

- зменшення обсягів глобальної торгівлі до 175,6 млн т спричинено, зокрема, зниженням реального попиту на цю культуру з боку Бангладеш, Саудівської Аравії, ОАЕ та В’єтнаму;

- зниження експортного потенціалу продавців із США та Аргентини до 25,72 млн т і 13,7 млн т відповідно та, як результат, зростання запасів пшениці на кінець маркетингового року у цих країнах;

- підвищення оцінки перехідних запасів пшениці у світі на кінець поточного маркетингового року до показника у 275,61 млн т (+5,08 млн т).

Учасники ринку продовжують надавати все більшого значення погодному фактору, оскільки посушливі погодні умови, з високою імовірністю, все ще можуть негативно позначитися на стані посівів пшениці майбутнього врожаю в країнах ЄС та у Чорноморському регіоні. На думку експертів, протягом найближчих декількох тижнів цей фактор не втратить своєї актуальності та продовжить перебувати у центрі уваги.

Говорити про високу активність Чорноморських експортерів наразі не доводиться, їх пропозиції носять більше номінальний характер. Цінові пропозиції російських експортерів отримують підтримку під тиском підвищення цін на внутрішньому ринку країни, обумовленого боротьбою між трейдерами та переробними підприємствами за обсяги закупівлі зернової, а також коливанням рубля. Український ринок пшениці також демонструє низький рівень торгової активності, що пов’язано, перш за все, зі зниженням експортного потенціалу країни. Серед переважної більшості покупців пшениці переважають «ведмежі» цінові настрої, що підкріплюється більш конкурентоспроможною пропозицією нового врожаю з інших країн-експортерів пшениці, особливо з Аргентини.

Станом на 11 квітня закупівельні ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 6520-6675 грн/т, 3-го класу 6420-6675 грн/т, фураж 6120-6330 грн/т.

Кукурудза/ячмінь

Аналітики Міністерства сільського господарства США у квітневому балансі вкотре підвищили оцінку світового валового збору кукурудзи. Згідно з їх даними, поточного сезону, цей показник перевищить минулорічний результат майже на 31 млн т та сягне 1107, 38 млн т (+6,22 млн т до оцінки у березневому звіті). Зростання обсягів виробництва кукурудзи торкнулося наступних країн: ЄС (+2,12 млн т), Бразилії (+1,5 млн т), Мексики (+1,1 млн т), Аргентини (+1 млн т) та України (+310 тис. т). Для США прогноз виробництва залишився на попередньому рівні та становить 366,29 млн т. Варто зазначити, що за оцінками інших аналітичних агентств врожай аргентинської кукурудзи може перевищити прогнози USDA (Мінсільгоспу США) у 47 млн т та сягнути 50 млн т. На сьогодні аргентинська кукурудза залишається найбільш конкурентоспроможною, що безпосередньо створює тиск на цінові пропозиції інших експортерів, тож аби залишатися на ринку їм доводиться корегувати ціни продажу. Окрім цього в Аргентині триває збиральна кампанія кукурудзи. За останніми даними обмолот проведено на 17 % від загальної збиральної площі.

Повертаючись до оновленого звіту USDA, відмітимо зростання прогнозу світового експорту на 1,19 млн т до 168,15 млн т (в основному, за рахунок збільшення експортного потенціалу південноамериканських трейдерів) та підвищення оцінки перехідних запасів цієї культури у світі на кінець сезону (+5,48 млн т) до 314,01 млн т.

Станом на 11 квітня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні  5000-5200 грн/т.

Протягом останнього часу ситуація на ринку ячменю не демонструвала кардинальних змін. Учасники ринку пильнують за інформацією, що стосується прогнозів щодо нового врожаю цієї культури. Найбільше уваги зосереджено навколо ходу посівної кампанії в ЄС та Чорноморському регіоні. Згідно з даними експертів, у Франції сівба ячменю урожаю 2019 року уже завершена повністю. Водночас у Росії польові роботи лише розпочинаються. Станом на поточну дату російськими фермерами засіяно майже 6 % від площі, запланованої під вирощування цієї культури (+2,8 % до результату минулого тижня). В Україні сівба ярого ячменю проведена на 88 % площі, виділеної під вирощування цієї культури, а темпи цьогорічної кампанії значно випереджають результат минулого маркетингового року. Так, на аналогічну дату вітчизняними фермерами було засіяно лише 15 % від плану.

Станом на 11 квітня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5100- 5600 грн/т.

 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.