Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 10.10.2019)

Пшениця/ ячмінь

Котирування на пшеницю на Чиказькій біржі останніми днями демонстрували позитивну динаміку. Підтримку такому стану справ надали ряд факторів, найбільш вагомими з яких виявилися: новини про затримку темпів збирання ярої пшениці в США; черговий тендер Єгипетського урядового імпортера – GASC; прогнози щодо високої ймовірності снігу в «кукурудзяному поясі» США (зауважимо що даний фактор надав підтримку зерновому сектору в цілому). Котирування на Паризькій біржі відреагували відповідним чином навіть незважаючи на те, що французька пшениця виявилася неконкурентною на останньому тендері GASC. Даний тендер було проведено 08 жовтня, у його рамках було законтрактовано 295 тис. т продовольчої причорноморської пшениці: у російських експортерів було закуплено 180 тис. т зернової пшениці, а українських відповідно 115 тис. т. Згідно з умовами тендера, час поставки законтрактованої партії припадає на період з 10 по 20 листопада 2019 року. Довідково: попередній тендер даним імпортером було проведено 02 жовтня, переможцями виявилися французькі трейдери, законтрактовані обсяги становили 60 тис. т.

Зважаючи на вищенаведене, продавці на фізичному ринку пшениці підвищили свої цінові ідеї, проте покупці не поспішають слідувати заданій тенденції та залишаються на колишніх цінових рівнях. У цілому пропозиція пшениці залишається доволі збалансованою, так оцінки виробництва цієї культури в Південній півкулі продовжують знижуватися, в той час як у Північній півкулі, на думку експертів, навпаки, можуть зазнати зростання. Учасники ринку пшениці перебувають в очікуванні жовтневого звіту Міністерства сільського господарства США, який буде опубліковано поточного тижня та не виключають імовірності наступних змін: цьогорічний урожай пшениці в Австралії, який згідно з попереднім звітом аналітиків Мінсільгоспу США перебуває на рівні 19 млн т, імовірно може бути переглянуто у бік зниження на 1-3 млн т. Оцінка виробництва аргентинської пшениці також може  бути зменшена на 1-2 млн т. Натомість прогнози щодо урожаю даної зернової в Росії та ЄС найімовірніше буде підвищено на 3 та 2 млн т відповідно.

Станом на 10 жовтня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу 4900 – 5265 грн/т, 3-го класу 4850 - 5250 грн/т, фураж 4930 - 5150 грн/т.

Висхідні цінові тренди на ф’ючерсних ринках пшениці та кукурудзи певною мірою позначаються на цінових індикаціях продавців ячменю, але в той же час стримують активність основних покупців цієї культури. На думку експертів, така ситуація матиме місце і надалі, щонайменше до того часу, поки російські фермери не вирішать одночасно активізувати реалізацію ячменю. Обсяги виробництва ячменю урожаю 2019 року у Росії перевищують показник минулого на 4 млн т, при цьому темпи експорту значно поступаються минулорічним на аналогічну дату.

Станом на 10 жовтня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні: 4570 - 4900 грн/т.

Кукурудза

Значні врожаї кукурудзи в Україні, Аргентині і Бразилії продовжують стримувати зростання цін на фізичному ринку, незважаючи на позитивні імпульси біржових котирувань. Попит в Середземномор'ї і на Близькому Сході все ще слабкий зважаючи на великі запаси закупленої влітку продукції, значна частина якої продовжує надходити у порти Північної Африки і західного узбережжя Європи, знижуючи попит на українську кукурудзу. Китай все ще зволікає з перерозподілом залишкових квот 2019 року, що також впливає на відсутність попиту і підтримки фізичним цінами.

Наразі фізичний ринок кукурудзи перебуває в очікуванні публікації балансового звіту Міністерства сільського господарства США. Незважаючи на імовірність зростання котирувань внаслідок очікуваного зниження врожайності та відповідно виробництва кукурудзи американського походження, потенційні покупці цієї культури апелюють до рекордних урожаїв у Причорноморському регіоні та Південній Америці. Значуще відставання у темпах збиральної кампанії кукурудзи в США тільки додає питомої ваги інформації щодо погодних умов, на яких наразі зосереджена увага учасників ринку. Станом на поточну дату в США проведено обмолот на 15% загальної збиральної площі (+4% до результату минулого тижня). Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату даний показник перебував на рівні у 33%. За даними експертів, частка дозрілої кукурудзи в США наразі становить 58% (результат минулого тижня 43%) проти 92% на аналогічну дату роком раніше і 85% – середньорічного результату за останні 5 років.

В Україні жнива просуваються наступним чином: станом на поточну дату обмолочено 33% від збиральної площі, що фактично відповідає минулорічному результату на аналогічну дату. При цьому цьогорічний намолот складає 10,088 млн т проти 9,457 млн т.

Станом на 10 жовтня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні: 4225 - 4430 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.