Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 10.02.2021)

ПШЕНИЦЯ. Серед подій, що протягом останнього часу мали місце на ринку пшениці, варто виділити публікацію оновленого звіту Міністерства сільського господарства США (USDA). Найнесподіванішим моментом у ньому стало скорочення світових перехідних залишків по пшениці на кінець поточного маркетингового року на 9 млн т, до 304,22 млн т. У попередньому січневому звіті оцінка даного показника складала 313,19 млн т, а середні очікування учасників ринку щодо його корекції у лютому перебували на рівні 312,9 млн т, та, відповідно, не справдились. Незважаючи на це, котирування пшеничних ф'ючерсів на Чиказькій біржі продемонстрували зниження, оскільки ситуація з залишками цієї культури в США - без змін (22,76 млн т). Крім того, скорочення світових запасів по пшениці було досягнуто насамперед за рахунок збільшення споживання цієї зернової в Китаї та Індії, водночас як в ЄС ситуація фактична не змінилася. 

Особливої реакції фізичного ринку на оновлений звіт Мінсільгоспу США не відбулося. Експортери пшениці з Росії все ще намагаються реалізувати та відвантажити максимальний обсяг до того, як в силу вступить запровадження експортного мита, тому російські трейдери змушені йти на поступки в ціні продажу. Щодо поведінки основних покупців, то вона характеризується як доволі стримана,  проте за останній тиждень їхній інтерес на ринку пшениці став більш відчутним, ніж напередодні. 

Станом на 10 лютого закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 8750-9020 грн/т, 3-го класу: 8750-9000 грн/т, 4-го класу: 8680-8950 грн/т.


ЯЧМІНЬ. Минулий тиждень на ринку ячменю ознаменувався хіба що черговим успішним тендером Йорданії на закупівлю нового врожаю та подальшим зниженням цін на російський ячмінь старого врожаю (напередодні вступу в силу експортного мита на рівні EUR 10/т  від 15 березня 2021 року). 

Активного попиту на ячмінь старого врожаю наразі не спостерігається. Натомість торгівля ячменем нового врожаю проходить більш активно. Так, вчора Йорданія законтрактувала ще одну партію цієї культури. Поточний темп закупівлі Йорданії (на тепер сумарна закупівля за поточний рік складає 360 тис. т) на фоні відносно високих цінових рівнів вражає. Слід зауважити, що за весь сезон 2020/2021 МР даною країною було імпортовано 600 тис. т ячменю, а 2019/2020 МР   лише 300 тис. т. 

Станом на 10 лютого закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 8000-8300 грн/т. 


КУКУРУДЗА. Балансовий звіт Міністерства сільського господарства США вчора здивував ринок кукурудзи меншим зниженням запасів в Америці, ніж того очікували учасники. А також зростанням світових залишків даної культури на кінець поточного маркетингового року, що призвело до зниження котирувань на Чиказькій біржі. Також учасники ринку були здивовані відсутністю коригувань по виробництву кукурудзи в Південній Америці, де вже 2 місяці поспіль спостерігаються  несприятливі погодні умови. Відмітимо, що більшість приватних аналітиків відкоригували у бік зниження свої прогнози щодо валового збору кукурудзи  в Аргентині та Бразилії. Зернова біржа Буенос-Айреса оцінює майбутній урожай цієї культури  на рівні у   46 млн т (-1 млн т порівняно до попереднього місяця), що на 1,5 млн нижче, ніж у звіті Мінсільгоспу США. 

Поточний  стан посівів кукурудзи в Аргентині такий: у доброму та  відмінному стані  перебуває 24% посівів (проти 22% тижнем раніше). Минулого маркетингового року на аналогічну дату даний показник перебував на рівні 59%. 

Оцінка запасів кукурудзи у Китаї була переглянута американськими експертами у бік збільшення, а саме до 196,18 млн т проти 191, 68 млн у попередньому звіті. 

Наступною важливою подією для ринку кукурудзи стане сільськогосподарський форум у США,  де обговорюватимуться плани розподілу посівних площ під соєю та кукурудзою, що також може вплинути на динаміку біржових котирувань. 

Станом на 10 лютого закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні:  8100-8350 грн/т.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.