Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 09.12.2020)

Пшениця

Котирування на пшеницю на Чиказькій біржі продовжили зниження, що було спровоковано новинами про зростаючий експортний потенціал Індії, ліквідацією позицій перед прийдешнім звітом Міністерства сільського господарства США, а також зміцненням курсу долара. Активність на фізичному ринку залишається дуже слабкою, тому що покупці очікують подальшого зниження цін. У цілому потенціал до зниження цін на фізичному ринку пшениці ще не вичерпав себе, так падіння на біржі в Чикаго за останні декілька тижнів еквівалентно більш ніж $ 20. Найближчим часом повинні бути оголошені тендери Єгипту та Тунісу на позиції з відвантаженням в лютому 2021 року, що має пожвавити ринок, і найімовірніше буде останнім сплеском активності в цьому році. Звіт Міністерства сільського господарства США, який буде опубліковано поточного тижня, швидше за все не привнесе відчутних змін у ситуацію на ринку, так як оцінки балансу по пшениці фактично сформовані і очевидні, що є стандартним положенням речей для цієї пори року. Учасники ринку очікують, що світові перехідні залишки пшениці будуть збільшені на 1-2 млн т у зв'язку зі збільшенням виробництва в Австралії, яке перекриє втрати в Аргентині.

Станом на 09 грудня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 7950-8175 грн/т, 3-го класу: 7950 - 8155 грн/т, 4-го класу: 7900-8045 грн/т.

Ячмінь

Ринок ячменю можна охарактеризувати як стабільний, за винятком впливу котирувань пшеничних ф’ючерсів на біржі Matif на індикації деяких європейських продавців. У результаті цього експортери з півночі Німеччини знизили свої індикації на ячмінь 2020 року урожаю на декілька доларів. Російські та румунські продавці залишили свої цінові пропозиції без змін по відношенню до переднього тижня. Трейдери з Австралії, за рахунок більш низького фрахту, зараз є найбільш конкурентними продавцями на ринку Саудівської Аравії, що підтверджують чутки про продажі австралійського ячменю приватним компаніям-імпортерам. З боку державних покупців маємо в черговий раз перенесений на тиждень тендер Йорданії. Відносно ж головного експортного спрямування для українського ячменю - Китаю - ситуація поки стабільна. Інтерес до нового врожаю, як і раніше присутній, як і готовність обговорювати поставки старого врожаю. 

Станом на 09 грудня закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 7350 – 7500 грн/т.

Кукурудза

Минулий тиждень не відрізнявся високою активністю на фізичному ринку, що можна пояснити порівняно високими цінами на українську кукурудзу по відношенню до американської, яка сьогодні є найдешевшою. У четвер (10.12.2020) буде опубліковано балансовий звіт Міністерства сільського господарства США, що також не додає бажання покупцям поспішати з контрактами, хоч, на думку аналітиків, даний звіт може бути нейтральним в плані ймовірності кардинальних змін в світових кінцевих залишках і виробництві.

Визначальними факторами для руху цін на ринку (як біржовому, так і фізичному) будуть квота на імпорт кукурудзи в Китай на 2021 рік, а також погодні умови в Південній Америці, яка зараз безпосередньо впливає на потенціал майбутнього врожаю кукурудзи в Бразилії і Аргентині. Сумарно по цих країнах валовий збір кукурудзи очікується на рекордному рівні у 160 млн т, що на 7 млн т перевищить результат минулого року. Сьогодні в Аргентині гостро відчувається нестача вологи, що може знайти своє відображення у зниженні прогнозних оцінок валового виробництва. У звіті Мінсільгоспу США, опублікованому у листопаді, оцінка майбутнього урожаю Аргентини перебувала на рівні 50 млн т (проти 51 млн т роком раніше), а приватні аналітики прогнозують даний показник у діапазоні 48-49 млн т.

На початок грудня в Україні обмолочено 94% від загальної збиральної площі кукурудзи, а намолот становить 26,8 млн т (проти 34,4 млн т) в минулому році. Поточна врожайність на 35% відстає від торішньої (5,26 т/га проти 7,10 т/га). Ринок зберігає очікування по Україні на рівні 28-29 млн т після завершення збиральної кампанії.

Станом на 09 грудня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 7100 –7425 грн/т.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.