Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 09.09.2020)

Пшениця/ ячмінь

Протягом декількох останніх днів котирування на пшеницю на Чиказькій біржі демонструють негативну цінову динаміку. Цьому посприяло збільшення прогнозу урожайності цієї культури в Австралії, а також зміцнення курсу долара США. Незважаючи на таку тенденцію на ф’ючерсному ринку, ситуація на фізичному наразі складається дещо по-іншому. Рівень цін знаходить певну підтримку з боку активного попиту на пшеницю з поставкою на вересень - жовтень 2020 року та порівняно незначної пропозиції. На даний момент інтерес на пшеницю надходить від Туреччини, Пакистану, Йорданії. Слід зауважити, що ситуація зі збільшенням оцінок виробництва австралійської пшениці певною мірою стримує ринок від подальшого зростання. Так, за останніми офіційними даними експертів, поточного маркетингового року в Австралії очікують зібрати близько 28,9 млн т пшениці, що на 8% перевищує попередні оцінки опубліковані у червні, та майже у 2 рази більше, ніж результат минулого року. При цьому, місцеві трейдери не виключають, того що валовий збір пшениці зможе сягнути показника у 30 млн т, тому найближчим часом увага учасників ринку буде зосереджена навколо прогнозу погодних умов у цьому регіоні та стану рослин. 

Станом на 09 вересня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 6700 - 6950 грн/т, 3-го класу: 6700 - 6950 грн/т, 4-го класу: 6600 - 6850 грн/т.

Ринок ячменю протягом останнього тижня втратив свою ліквідність, певний інтерес наразі надходить від приватних покупців, проте їх цінові рівні не викликають особливої зацікавленості у потенційних продавців. Незважаючи на відмінні результати збиральної кампанії в Росії (наразі зібрано 20 млн т з 85% площ, у минулому році підсумковий збір ячменю склав близько 20 млн т), тиску надлишків цієї культури на ринку поки не відчувається. В останні дні пропозицій від російських трейдерів на ринку не багато, певною мірою це пов`язано зі стримуванням продажів місцевими фермерами. Більш активними продавцями у чорноморському регіоні наразі виступають експортери з Румунії, де урожай ячменю поточного року досить суттєво постраждав від посухи. 

Станом на 09 вересня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5950 - 6200 грн/т.


Кукурудза

Несприятливі погодні умови, які негативно впливають на дозрівання кукурудзи в Північній півкулі, залишаються головними драйверами на біржових майданчиках як у США, так і в Китаї. Посушливий серпень істотно знизив потенціал врожаю в деяких штатах США (зокрема Айові і частині Іллінойсу), що спричинило погіршення стану рослин. Опади, які пройшли на минулих вихідних, у найкритичніших регіонах вже не встигнуть покращити стан посівів, проте зможуть допомогти запобігти подальшому погіршенню їх стану.

Тайфуни в деяких провінціях Китаю несуть загрозу часткової втрати врожаїв кукурудзи та рису, тож спекуляції на тему можливих втрат зараз надають підтримку місцевій біржі, на якій котирування на кукурудзу залишаються на найвищому рівні за останні 5 років. Згідно з аналітичним даними одного із агентств Китаю, продовольчій безпеці країни наразі нічого не загрожує, тому що імпорт пшениці і кукурудзи знаходиться в діапазоні 1-3% від загального споживання і слугує більше для забезпечення різноманітності продукції на внутрішньому ринку, ніж для стратегічних цілей. Проте, з урахуванням і так високого рівня котирувань на біржі, можливі втрати врожаю кукурудзи через тайфуни (за різними оцінками від 3 млн т до 10 млн т) можуть підтримувати внутрішні ціни на високому рівні. Ринок чекає прояснення даної ситуації і фактичних оцінок стану посівів. 

На фізичний ринок Причорноморського регіону продовжують впливати прогнози щодо різкого скорочення валового виробництва кукурудзи в Україні та Румунії на тлі посухи, що спостерігалася в обох країнах протягом останнього місяця літа. Оцінки аналітиків щодо урожаю 2020 року перебувають в діапазоні 33 – 35 млн т. Нагадаємо, що минулорічний результат становив 35,8 млн т. 

Станом на 09 вересня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають на рівні 5450-5650 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.