Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 09.06.2021)

Пшениця/ ячмінь

Незважаючи на стабільно широкі діапазони торгів по пшениці на біржі протягом поточного тижня, ситуація на фізичному ринку була більш спокійною. Цінові пропозиції продавців дещо стабілізувалися, але при цьому ринок не повідомляв про значні обсяги торгів та досягнутих домовленостей. Варто відзначити, що ціни на старий врожай потроху зрівнюються в ціні з новим урожаєм. Попит на новий урожай присутній, утім покупці очікують ще більш низьких цін ніж зараз, і поки закуповують тільки незначні обсяги, необхідні для підтримки виробництва, а не нарощування запасів. Важливою подією цього тижня буде звіт Міністерства сільського господарства США, який буде опубліковано найближчого четверга (10.06.2021).

Найближчі декілька тижнів будуть мати ключовий вплив на формування якості пшениці, і як наслідок, ціноутворення. На думку експертів, пізній старт збиральної кампанії не повинен спровокувати сильний ажіотаж на ринку, і єдиною вагомою загрозою можуть опинитися зайві опади у другій половині червня, які негативно вплинуть на якість і спровокують хвилю попиту на продовольчу пшеницю як на зовнішньому ринку, так і на внутрішньому. Якщо ж погода буде сприятливою, це повинно підштовхнути ряд продавців вийти на ринок зі значними обсягами вже починаючи з середини липня, що має спровокувати падіння цін.

Станом на 09 червня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 73007550 грн/т, 3-го класу: 7300 7550 грн/т, 4-го класу: 71507400 грн/т.

Ринок ячменю стабільний у порівнянні із минулим тижнем: розрив у цінах між покупцями і продавцями зберігається на рівні 8-10 доларів США, тому про укладення нових контрактів на тижні не повідомлялося як, до речі, і на минулому тижні. Продавці ячменю не поспішають знижувати свої цінові пропозиції у зв'язку із затримкою збирання, а покупці не готові платити більше, оскільки розраховують на хороший врожай та, як наслідок, більш низькі ціни у періодмасового збирання нового врожаю. Сьогодні черговий тендер на поставку 60 тис. тонн ячменю із відвантаженням протягом жовтня-листопада проводить Йорданія, однак варто зазначити, що попередні 5 аналогічних тендерів не завершилися укладеннями зовнішньоекономічних контрактів. Так, перші 4 тендери було відмінено покупцем через невідповідність цінових пропозицій продавців бажаним рівням, а на останнійтендер не було подано заявок від учасників.

Станом на 09 червня закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 7050 – 7250 грн/т.


Кукурудза

Підвищені температури і тривала відсутність опадів у багатьох регіонах американського середнього заходу не створюють підстав для зниження котирувань біржових ф’ючерсів на кукурудзу. Оптимістичний прогноз Міністерства сільського господарства США щодо обсягів виробництва пізньої групи сільськогосподарських культур в травневому балансовому звіті може не виправдатися при таких кліматичних умовах, що спричинить зниження кінцевих запасів у світі до нижче очікуваних рівнів, на тлі прогнозів стабільно високого попиту (у першу чергу, з боку Китаю).

Станом на початок поточного тижня в США погіршився стан посівів кукурудзи, частка рослин у доброму та відмінному стані знизилася на 4% порівняно до результату попереднього тижня. Це також на 2% поступається середнім очікуванням учасників ринку. З урахуванням збереження даних несприятливих погодних умов по США у короткостроковій перспективі очікується черговий перегляд стану посівів наступного понеділка. Фізичний ринок кукурудзи на цьому тижні практично завмер в плані наявності активного попиту на старий і новий урожай. Покупці не квапляться підніматися слідом за продавцями, натомість і продавці не бачать гострої необхідності знижувати індикативи на кінець сезону.

На початок тижня в Аргентині жнива проведено на 34% від загальної площі під кукурудзою (+ 3% за тиждень), що істотно поступається темпами минулого сезону, які на аналогічну дату перебували на рівні 56%.

Станом на 09 червня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 8500 – 8650 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.