Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 08.12.2021)

Пшениця

Минулого четверга котирування на пшеницю на ф’ючерсному ринку почали різко зростати на тлі чуток про квотування експорту цієї культури з Росії, починаючи з лютого 2022 року, обсягом 6 млн т. Але вже наступного дня ці чутки були розвіяні, а експортна квота зросла до 9 млн т. Проте, навіть з урахуванням оновленої квоти у 9 млн т експорт пшениці із Росії за підсумками сезону становитиме трохи більше 31-32 млн т. У той же час у своєму останньому звіті Міністерство сільського господарства США прогнозувало цьогорічний експорт на рівні 36 млн т, що свідчить про подальший потенціал до зниження оцінок. Ймовірно, у оновленому звіті Мінсільгоспу США поточного тижня ми ще не побачимо різкого зниження експорту з РФ, але все ж таки ринок вже почав це очікувати. Загалом від звіту американських аналітиків ринок сподівається побачити незначне збільшення світових перехідних запасів пшениці до 276 млн т проти 275, 8 млн т у звіті минулого місяця. На фізичному ринку торгова активність помітно знизилася і ціни демонструють негативну цінову динаміку. Основна активність все ще представлена державними тендерами. Проте, мито в РФ продовжує зростати, і до кінця цього тижня найімовірніше досягне 90 дол/т, що все ж таки може скоротити темпи падіння цін і бажання експортерів продавати партії. Єгипет знову заявив про достатні запаси пшениці, а попит на новий урожай все ще досить активний.

Станом на 08 грудня закупівельні ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу: 9600 – 9950 грн/т, 3-го класу: 9550 - 9900 грн/т, 4-го класу: 9000 - 9300 грн/т.


Ячмінь

Вже традиційно ринок ячменю у північній півкулі "оживає" переважно завдяки державним тендерам. Минулого четверга відбувся тендер Тунісу, у межах якого було законтрактовано 100 тис. т ячменю з відвантаженням протягом січня-початку лютого 2022 року. Загалом на даному тендері усіма продавцями сумарно було запропоновано 275 тис. т даної культури. Наразі на приватному ринку ячменю відзначається ситуативний попит від турецьких компаній. В іншому ж ситуація глобально не змінилася: Саудівська Аравія веде торгівлю з Австралією, а цінові пропозиції від австралійських трейдерів на квітень 2022 року на умовах CIF (доставлено у порт покупця) подешевшали на 10 дол/т та на умовах FOB (завантажено у судно покупця) на 20 дол/т за тиждень. Лівія зараз інтересу до ячменю не виявляє, а Йорданія минулого тижня закупила 1 партію ячменю нового врожаю з відвантаженням у другій половині червня 2022 року.

Станом на 08 грудня закупівельні ціни на ячмінь в портах України такі: 8250 8400 грн/т.


Кукурудза

Минулого тижня важливою новиною на ринку кукурудзи стало рішення про збільшення видобутку нафти на 400 тис. барелів на день, починаючи з січня 2022 року, прийняте на зустрічі ОПЕК, всупереч громадській думці про збереження темпів видобутку на колишньому рівні у зв'язку з появою нового штампу «омікрон» і його можливого впливу на світову економіку. Також негативно на котирування впливали опади у Південній Америці, які пройшли на вихідних та підтримали оптимістичні прогнози виробництва на 2022 рік. Крім цього, рекордний цьогорічний врожай української кукурудзи, риторика РФ з квотування експорту пшениці (у бік збільшення квоти до 9 млн), а також відсутність активного попиту з боку Китаю на американську кукурудзу обмежували будь-які спроби котирувань наблизитися до позначки 6 $ за бушель. Поточний та наступний місяці будуть важливими для спостереження за феноменом Ла-Нінья та його потенційним впливом на погоду в Аргентині та на півдні Бразилії, оскільки він може принести надто суху та спекотну погоду під час календарного літа у регіоні та скоригувати рекордні плани виробництва у бік зменшення.

Ринок кукурудзи перебуває в очікуванні балансового звіту Міністерства сільського господарства США (USDA) який буде опубліковано 09.12.2021, однак не очікується, що він сильно вплине на поточну біржову динаміку та ситуацію на фізичному ринку.

Фізичний ринок тим часом відчуває нестачу ліквідності та живого попиту, зберігаючи при цьому стан інверсії цін на пізніші періоди (березень-травень 2022 року). Найімовірніше, причиною є очікування рекордного врожаю в Південній Америці на тлі відсутності явних ознак зростання споживання (при поточних близьких до рекордних цін).

Станом на 08 грудня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають в діапазоні: 7750 - 8100 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.