Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 07.11.2019)

Пшениця/ ячмінь

Протягом тижня котирування на пшеницю на Чиказькій біржі демонстрували негативну цінову динаміку, як і раніше, такому розвитку подій продовжують сприяти швидкі темпи посівної кампанії озимої пшениці в США. Поліпшення погодних умов в Аргентині та Австралії, і як наслідок, незначне підвищення прогнозів очікуваної врожайності створюють додатковий тиск на ф’ючерсний ринок даної зернової. Додамо, що котирування на Паризькій біржі показали більш впевнений негативний тренд, чому додатково посприяло зміцнення курсу євро відносно долара США. На фізичному ринку на даний момент спостерігається певне затишшя, так як покупці очікують зниження цін, а продавці поки не готові знижувати свої цінові ідеї. Попит на ринку пшениці також відчутно скоротився після успішно проведених тендерів з боку практично усіх державних агентств, які поки повністю сформували програму закупівлі аж до кінця року. Серед останніх тендерів варто відмітити тендер єгипетського урядового імпортера GASC, у рамках якого було законтрактовано 175 тис. т продовольчої пшениці: 120 тис. т французького та 55 тис. т російського походження. Період поставки, згідно з умовами, припадає на 15-25 грудня 2019року, середні цінові пропозиції цього разу поступаються цінам учасників попереднього тендера. Приватні покупці з Південного Сходу Азії поки не проявляють особливого інтересу до чорноморської пшениці, і активно ведуть закупівлю нового врожаю даної культури у аргентинських експортерів, цінові пропозиції яких є нижчими на 7-10 дол./т.

Станом на  07 листопада закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 5450 - 5700  грн/т, 3-го класу: 5400 - 5700 грн/т, фураж: 5200 - 5550 грн/т.

І без того малоактивний ринок ячменю минулого тижня практично завмер в очікуванні стимулу для активізації. З кінця вересня і до третьої декади жовтня таким стимулом був тренд на зростання котирувань пшениці на Паризькій біржі і, відповідно, зростання цін на європейський ячмінь. Починаючи з 22 жовтня цінова тенденція змінилася на протилежну, потенційні покупці не поспішають контрактувати нові обсяги, особливо з огляду на все ще негативну маржу поточних цін відносно останнього тендера Саудівської Аравії на ячмінь. Певну підтримку цінам надають цьогорічні темпи експорту цієї культури з ЄС: 2,6 млн т (проти 1,9 млн т роком раніше) та України: 3,3 млн т (проти 2,8 млн т на аналогічну дату минулого маркетингового року). Варто відмітити, що Росія, станом на поточну дату, проекспортувала лише 1,6 млн т ячменю проти 2,1 млн т в минулому році і це при тому, що валовий збір російського ячменю урожаю 2019 року на 4 млн т перевищує минулорічний результат.

Станом на 07 листопада закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 4750 - 5020 грн/т.

Кукурудза

На ф’ючерсному ринку кукурудзи відзначається низька волатильність, а на фізичному – слабка динаміка цін. У короткостроковій перспективі імпульсом для виходу котирувань з поточного коридору може стати балансовий звіт Міністерства сільського господарства США, який буде опубліковано 08 листопада. Від даного звіту ринок очікує незначного зниження врожайності і валового виробництва кукурудзи в США.

Посівна кампанія кукурудзи в Аргентині просувається з певною затримкою відносно минулорічних результатів: станом на поточну дату сівба проведена на 32% площі, виділеної для вирощування кукурудзи, проти 42% на аналогічну дату 2018 року. Варто відмітити, що аналогічна ситуація із затримкою польових робіт з сівби другого урожаю кукурудзи спостерігається і в Бразилії. Відкритим залишається питання щодо повернення експортного мита на кукурудзу і інші зернові в Аргентині після інавгурації нового президента 10 грудня. На сьогоднішній день, вже можна відзначити зростання цін на кукурудзу бразильського та аргентинського походження. Тим часом збиральна кампанія кукурудзи в США все ще просувається із затримкою, що зберігає ризик негативного впливу різких похолодань на стан рослин. За підсумком минулого тижня, американськими фермерами проведено обмолот на 52% площі проти 41% тижнем раніше. Минулого маркетингового року на аналогічну дату даний показник перебував на рівні 74%, а середній результат за 5 років складає 87%. Частка посівів у доброму та відмінному стані протягом тижня залишилася незмінною та наразі складає 58% проти 68% минулого маркетингового року. Дозрівання кукурудзи на поточному тижні оцінюють у 96% проти 93% – результату 2018/2019 МР і 100% – середньорічного показника.

Станом на 06 листопада в Україні проведено обмолот на 84% від збиральної площі кукурудзи, а фактичний намолот складає 28,8 млн т. Минулого маркетингового року на аналогічну дату жнива були проведені на 79% площі, а намолот становив 26,5 млн т. 

Станом на  07 листопада закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4450 - 4600 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.