Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 07.10.2020)

Пшениця/ ячмінь

Поточного тижня котирування пшениці на чиказькій біржі сягнули максимального рівня за останні декілька років. Основну підтримку такому розвитку подій надали побоювання щодо імовірної посухи в ключових країнах-експортерах цієї культури. Зокрема занепокоєння щодо перспектив виробництва майбутнього урожаю в операторів ринку викликають посушливі погодні умови в «пшеничних регіонах» США, Росії та України. Що стосується посухи в Росії, то ситуація може залишатися несприятливою всю першу половину жовтня і вплинути на хід сівби озимої пшениці. Протягом тижня котирування на паризькій біржі також демонстрували висхідну цінову тенденцію та фактично сягнули психологічної позначки у 200 євро за 1 тону, що є максимальним значенням починаючи з січня поточного маркетингового року. Така цінова тенденція на ф’ючерсному ринку пшениці, відповідно, позначилася на результатах тендеру, проведеного Тунісом, у рамках якого було закуплено 92 тис. т пшениці з відвантаженням протягом жовтня-листопада. 

Станом на 07 жовтня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 7400 – 7750 грн/т, 3-го класу: 74007750 грн/т, 4-го класу: 7300 – 7650 грн/т.

Протягом останнього часу новин на ринку ячменю було не багато, схарактеризувати останні події можна наступним чином: ячмінь європейського походження подорожчав на декілька доларів, основною причиною такого стану справ стало зміцнення курсу євро стосовно до долара США; попит на приватному ринку ячменю фактично відсутній, при цьому на сьогодні складно оцінити на якому рівні цін можуть зійтися продавці та покупці даної культури; особливого інтересу до ячменю покупці з Піднебесної поки не демонструють, а поточні цінові ідеї основних продавців не знаходять відклику у китайської сторони. 

Станом на 07 жовтня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 6550 - 6750 грн/т. 


Кукурудза

Попри активні темпи збиральної кампанії в США, на ф’ючерсному ринку кукурудзи зараз спостерігається позитивна цінова динаміка. Посушливі погодні умови в Південній Америці додатково підтримують котирування на біржі на досить високому рівні. Слід зазначити, що затримка з сівбою сої у даному регіоні через тривалу відсутність опадів в Аргентині та Бразилії, на думку деяких аналітиків, може позначитися на термінах початку польових робіт по кукурудзі, тож найближчим часом увага учасників ринку буде зосереджена навколо новин з полів. Фундаментальних факторів для виправдання поточного цінового рівня на фізичному ринку кукурудзи немає, проте наразі ринок дуже перебірливий у плані вибору новин і схоже цілеспрямовано не помічає відсутності дефіциту цієї культури у світі. Що ж стосується новин з України, варто зазначити, що станом на початок жовтня вітчизняними фермерами було проведено обмолот на 18 % від загальної збиральної площі, а фактичний намолот становив 4,5 млн т кукурудзи. Минулого маркетингового року жнива по країні просувалися жвавіше, станом на аналогічну дату виробниками було намолочено 7,2 млн т цієї культури, поточна врожайність кукурудзи 2020 р.у. поступається торішній та становить 4, 48 т/га (проти 5,88 т/га попереднього року). 

Станом на 07 жовтня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають на рівні 6350 – 6600 грн/т.


Соя

30 вересня під впливом звіту Департаменту сільського господарства США про залишки сої,  котирування на дану культуру на біржі в Чикаго зросли на 30 центів за бушель. Після цього, три наступні сесії вони не могли визначитися з напрямком руху, і так продовжувалося до 06 жовтня, наразі біржова ціна на сою подолала пік за останні кілька років. Учасники ринку цієї культури знаходять пояснення такого стану справ у імовірних погодних ризиках в Південній Америці, проте, що саме виступило каталізатором зростання однозначно сказати важко, тим більше, з урахуванням того, що черговий звіт Департаменту сільського господарства США буде опубліковано 09.10.2020 року. Фізичний ринок української сої відреагував аналогічно: внутрішні ціни продемонстрували зростання. 

Станом на 07 жовтня закупівельні ціни в портах України на сою перебувають на рівні 14 000 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.