Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 07.02.2019)

Пшениця/ячмінь

Протягом останнього часу ситуація на світовому ринку пшениці демонструє стабільність. З одного боку, приватний сектор покупців не охоче приймає поточний ціновий рівень продавців та не закуповує значні обсяги пшениці, а з іншого – ринок наповнений тендерами. Так минулого тижня, у рамках організованого Індонезією тендеру було законтрактовано пшеницю австралійського походження. Таїланд також організував торги на закупівлю пшениці. У цьому тендері імовірним переможцем стала Румунія. На цей момент Ефіопія продовжує розглядати цінові пропозиції, отримані від продавців по тендеру на поставку 400 тис. т продовольчої пшениці в березні-квітні, а Йорданія знову проводить тендер на закупівлю 120 тис. т цієї культури з періодом поставки, що припадає на липень-серпень.

Що ж стосується пропозиції, зазначимо, що сьогодні на ринку найбільш конкурентоспроможною з точки зору ціни залишається пшениця американського походження. Проте, незважаючи на таку ситуацію, темпи продажів пшениці походженням з США на зовнішні ринки протягом останнього часу зазнали скорочення. Певної підтримки поточному рівню цін на цю культуру в США надають несприятливі погодні умови, що спостерігаються у пшеничному регіоні країни, а саме – аномальні морози.

Учасники ринку пшениці наразі перебувають в очікуванні публікації чергового звіту Міністерства сільського господарства США. Можливо, оновлений баланс задасть ринку цієї культури нові орієнтири. Згідно із графіком, публікація має відбутися у п’ятницю, 08 лютого. Нагадаємо, що через проблеми з фінансуванням у січні ринок не побачив оцінок американських експертів Мінсільгоспу США.

Станом на 07 лютого ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 7 000-7 350 грн/т, 3-го класу 7 000-7 300 грн/т, фураж 6 800-7 000 грн/т.

Незважаючи на відсутність активного попиту на ячмінь, його продавці продовжують утримувати цінові пропозиції на тих же рівнях, що і тижнем раніше, а покупці, відповідно, не поспішають контрактувати партії цієї культури, зважаючи на поточну різницю в цінах на новий і старий урожай. Погодний фактор наразі не посідає перше місце в процесі ціноутворення на ринку ячменю, оскільки посів ярого ячменю тільки попереду, а часу до збору озимого врожаю ще більш ніж достатньо для того, аби погода зіграла як за інтереси товаровиробників, так і проти них. На цьому етапі створити новий імпульс на ринку ячменю та задати тон подальшому розвитку подій зможе тендер Саудівської Аравії, в очікуванні якого перебувають учасники ринку цієї культури.

Станом на 07 лютого ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 6600 -6 850 грн/т.

Кукурудза

Протягом поточного тижня погодні умови в Південній Америці зазнали позитивних змін. Так посуха, що протягом тривалого часу мала місце в Бразилії змінилася рясними опадами, що мали позитивний вплив на стан посівів. Зазначимо, що наразі в цій країні паралельно тривають жнива першого врожаю кукурудзи та посівна кампанія другого. Натомість в Аргентині на зміну дощам прийшла посуха. Такі погодні умови, на думку експертів, нададуть змогу місцевим фермерам пришвидшити темпи польових робіт та успішно завершити збиральну кампанію кукурудзи.

Варто відмітити, що пануючий протягом двох попередніх тижнів тренд почав здавати оберти, оскільки ринок кукурудзи втратив тих небагатьох драйверів зростання, що надавали підтримку рівню цін на цю культуру. Донедавна основний попит на кукурудзу українського походження надходив з боку КНР, проте наразі інтерес китайських імпортерів фактично відсутній. Причина зниження купівельної активності покупців Піднебесної пов’язана зі святкуванням Нового року в Азії, що зазвичай триває протягом досить затяжного періоду. Альтернативні варіанти продажу в цілому існують, проте шанси на отримання прийнятної ціни (на рівні китайських покупців) на інших ринках збуту наразі незначні. Говорити про остаточний розворот ринку поки не доводиться,а подальша ситуація також залежатиме від сезонних факторів та новин щодо прогнозів та оцінок майбутнього врожаю.

Що ж стосується ситуації на внутрішньому ринку, варто зазначити, що укріплення курсу національної валюти відносно долара США призвело до зниження закупівельних цін на кукурудзу як у портових містах, так і у регіонах. На думку експертів, найближчим часом укріплення гривні продовжиться, тож на ринку цієї культури спостерігатиметься негативна цінова тенденція. Беручи це до уваги, українським товаровиробникам не варто стримувати її реалізацію.

Станом на 07 лютого ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5 150-5 400 грн/т.

 

 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.