Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 06.05.2020)

Пшениця/ ячмінь

Котирування на пшеницю на Чиказькій біржі протягом останнього часу демонстрували негативну цінову динаміку – цьому посприяли опади у пшеничних регіонах країн Чорного моря. Проте наприкінці торгової сесії на початку тижня пшеничні ф’ючерси дещо стабілізувалися на тлі новин про імовірні заморозки в деяких регіонах США, що спеціалізуються на вирощуванні цієї культури. Слід зауважити, що очікувані опади в Чорноморському регіоні спровокували деяких продавців знизити рівні цін на новий урожай. Проте в цілому на ринку цієї культури превалює думка, що ці опади уже не поліпшать поточний стан посівів, а швидше за все просто не дадуть погіршити ситуацію в найближчій перспективі. В Європейському союзі у наступні тижні прогнозуються посушливі погодні умови, за оцінками Європейської Комісії валовий збір пшениці 2020 року урожаю може скоротитися до 125,8 млн т проти 126,1 млн т за попередніми оцінками. На фізичному ринку пшениці ціни на старий врожай залишаються на стабільному рівні, однак пропозицій від продавців наразі не багато.

Станом на 06 травня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 6300 – 6680 грн/ т, 3-го класу: 6300 - 6660 грн/т, 4-го класу: 6200 – 6610 грн/т.

Торгівля старим урожаєм ячменю практично відсутня, натомість довгоочікувані дощі, які пройшли у Європі та Чорноморському регіоні активізували торгівлю цією культурою 2020 року урожаю. Продавці почали знижувати свої цінові пропозиції на майбутній урожай намагаючись зацікавити потенційних покупців задля укладення зовнішньоекономічних контрактів. Тривалість такої поведінки експортерів залежатиме від подальших погодних умов та їх впливу на стан посівів ячменю і на дату початку польових робіт зі збирання збіжжя. 

Відмітимо, що аналітики очікують, що у найближчі місяці тиск на ціни фуражного ячменю з боку пивовареного збільшиться, оскільки споживання пива у світі унаслідок карантинних заходів за різними оцінками експертів уже знизилося на 15-30%, тож деякі фермери змушені продавати пивоварений ячмінь за цінами фуражного.

Станом на 06 травня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5000 - 5250 грн/т.


Кукурудза 

Впевнений темп посівної кампанії кукурудзи в США, а також відсутність явної шкоди від незначного похолодання в Америці на розвиток посівів даної культури, стримують будь-які спроби зростання котирувань на ф’ючерсному ринку. Станом на поточну дату, американськими фермерами проведено сівбу на 51% площі, виділеної під вирощування кукурудзи, проти 21% - результату минулого маркетингового року на аналогічну дату та 39% - середньорічного результату за останні 5 років.   

Спроби уряду США покласти повноту відповідальності за спалах пандемії у світі на КНР можуть призвести до зміни попередніх домовленостей, у рамках яких Китай повинен імпортувати значні обсяги американської сільськогосподарської продукції. Будь-яка затримка або ж перегляд зобов'язань щодо двосторонніх відносин між урядами США та Китаю, на тлі зниження глобального попиту на фуражне зерно, може негативно позначитися на цінах на кукурудзу. 

Серед решти новин варто відзначити, що Європейська комісія поточного тижня повинна офіційно оголосити про збільшення імпортного мита на кукурудзу (а також сорго та жита), що позбавить експортерів з України шансу розглядати Європейський союз як потенційного покупця даної культури на найближчий час. До осені попит на кукурудзу українського походження імовірно знизиться і з боку Єгипту, який наразі активно закуповує (значно дешевшу за українську) аргентинську кукурудзу. Варто відмітити, що пропозиції бразильських та американських продавців на сьогодні також є значно дешевшими за пропозиції вітчизняних експортерів. 

Станом на 06 травня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5000 – 5300 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.