Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 05.08.2020)

Пшениця

З початку поточного тижня котирування на Чиказькій та Паризькій біржах почали різко знижуватися, чому посприяло підвищення оцінок валового збору пшениці в країнах – ключових виробниках даної культури. Так, експерти одного з російських агентств підвищили прогнози виробництва пшениці в РФ до 79,5 млн т проти 78 млн т, очікуваних напередодні. Також хороші передумови для зростання виробництва формуються в Австралії. Відмітимо, що в західних регіонах країни нещодавно пройшли опади і в цілому запас вологи у ґрунті на серпень-вересень поки залишається оптимальним, а синоптики у короткостроковій перспективі прогнозують сприятливі погодні умови. У зв'язку з цим пропозиції експортерів з Австралії на листопад-грудень почали знижуватися в ціні. Ціни в чорноморському регіоні також демонструють негативну цінову динаміку, в першу чергу, з огляду на більш високий, ніж очікувалося, показник врожайності пшениці в Росії. Тендерів на ринку наразі небагато, так як потенційні покупці вважають поточний рівень цін занадто високим та чекають на його зниження. 

Станом на 05 серпня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 6200 - 6450 грн/ т, 3-го класу: 6200 - 6400 грн/т, 4-го класу: 6060 - 6250 грн/т.


Ячмінь

Активний хід збиральної кампанії ячменю в Росії та Німеччині чинить тиск на цінові пропозиції трейдерів з даного регіону на зовнішніх ринках. Так, протягом поточного тижня ціни на ячмінь російського походження з відвантаженням у вересні знизилися на декілька доларів. Слід зауважити, що на поточну дату обмолочено 28% посівної площі та намолочено 7,9 млн т (минулого маркетингового року на аналогічну дату фактичний намолот становив 6,3 млн т). Цінові пропозиції на німецький ячмінь в цілому залишилися на тому ж рівні, як і минулого тижня. Таким чином, він вже зараз є більш конкурентним, ніж чорноморський, а в разі подальшого зниження котирувань пшениці на біржі МАТІФ або девальвації євро до долара, його положення на міжнародному ринку може ще більше покращитися. Серед решти новин варто виділити, що наприкінці минулого тижня пройшов тендер Тунісу на поставку 100 тис. т цієї культури протягом вересня, а у його результаті було придбано 75 тис. т. 

Станом на 05 серпня закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 5600 – 5975 грн/т


Кукурудза

Котирування на Чиказькій біржі на тлі сприятливих погодних умов для розвитку американської кукурудзи продовжують демонструвати негативний ціновий тренд. Станом на початок цього тижня частка посівів кукурудзи в США у доброму та відмінному стані становила 72%, що дозволило вже більшому колу аналітиків прогнозувати врожайність понад 182 бушелів/акр проти 178,5 бушелів/акр у минулому звіті Міністерства сільського господарства США. З іншого боку, еквівалент цін на фізичному ринку поки залишається на попередньому рівні внаслідок очікуваного зростання попиту на зерно з боку Китаю, а також можливого перегляду валового збору кукурудзи у бік зменшення в  Україні, Франції та Румунії. Останнє, на думку експертів, може відбутися через відсутність необхідних опадів для формування високої врожайності. Так само, як і для причорноморського регіону та ЄС, погода в деяких ключових штатах Америки (наприклад, в Айові) протягом наступного тижня буде мати ключове значення для оцінки майбутнього врожаю і відновлення світового балансу (попиту та пропозиції на 2020/2021 МР). Поки що три масивних китайських контракти на закупівлю кукурудзи походженням з США поки не мали впливу на динаміку американських біржових котирувань, так як дані закупівлі проходять в рамках врахованої раніше мирової угоди, а також при сприятливих погодних умовах для отримання рекордного врожаю кукурудзи в США, який з легкістю перекриє збільшену потребу на дану культуру з боку Піднебесної.

Станом на 05 серпня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають на рівні 4800 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.