Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 04.05.2018)

Пшениця/ячмінь

Поточного тижня фізичний ринок пшениці на відміну від ф’ючерсного демонстрував стабільність. Основними темами для обговорення в цей період року є перспективи виробництва пшениці в країнах-основних експортерах та оцінки їх експортного потенціалу.

Подальша цінова тенденція цілковито залежатиме від погодних умов у ряді країн, в першу чергу мова йде про країни Чорноморського басейну (Україна, Румунія, Росія), а також Австралію. У Чорноморському регіоні розпочався ключовий для формування врожаю озимої пшениці період. Через не досить комфортні для цієї культури погодні умови на початку весни наразі посіви пшениці на півдні України та Росії, а також в Румунії відчувають нестачу вологи. Однак достатні для покращення такого стану справ опади у найближчі 10 днів не прогнозуються. Що стосується Австралії, відмітимо старт посівної кампанії ярої пшениці за умови нестачі вологи у ґрунті. Аналітики відзначають, що багато фермерів проводять посівні роботи в надії на те, що погодні умови після завершення сівби зазнають покращення. У той же час в США напруга щодо стану посівів пшениці дещо спала – 33 % рослин перебувають у доброму та відмінному стані (+ 2 % за тиждень). Крім того, учасники ринку зараз більше сконцентровані на очікуванні перших оцінок потенційної врожайності в Америці, тож новий етап активних подій на ринку очікується після публікації цієї інформації.

Станом на 4 травня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 5850-6050 грн/т, 3-го класу 5850-6010 грн/т, фураж 5700-5800 грн/т.

Протягом поточного тижня стан посівів французького ячменю не змінився, в інших країнах ЄС істотних змін за цей час також не спостерігалося. Варто відзначити прискорення темпів сівби ярого ячменю у РФ. Cтаном на поточну дату російськими виробниками проведено польові роботи на 1,5 млн га. Мінсільгосп США прогнозує врожай ячменю в Австралії на рівні 9,5 млн т (проти 9 млн т у поточному році) за рахунок збільшення площ, виділених для вирощування ячменю. В Україні посівна кампанія ярого ячменю фактично завершена, станом на 2 травня вітчизняними виробниками засіяно 1,45 млн га.

Станом на 4 травня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5900-5950 грн/т.

Кукурудза

Незважаючи на зростання біржових котирувань, в основі якого лежить розвиток негативного погодного сценарію в Південній Америці та відставання темпів посівної кампанії в США, фізичний ринок кукурудзи перебуває в інертному стані. За останній тиждень в США засіяно 12 % від плану, в цілому польові роботи проведено на 17 % площі, запланованої для вирощування кукурудзи. Поточний показник поступається середнім очікуванням ринку на 1 %, а минулорічним результатам – на 15 %. FCStone знизили прогноз другого врожаю кукурудзи в Бразилії на 4 %, до 60,5 млн т, у зв’язку з переважно спекотною й сухою погодою. З урахуванням такої негативної динаміки, валовий урожай цієї культури може знизитися до 82 млн тонн проти 92 млн тонн в останньому звіті Мінсільгоспу США. Посівна кампанія кукурудзи у Франції також проходить із суттєвим відставанням. На сьогоднішній день кукурудзою засіяно 33 % від запланованих площ проти 72 % на аналогічну дату минулого року. У Китаї тривають аукціони з реалізації накопичених запасів кукурудзи, з 12 квітня держава розпродала вже 20,2 млн т врожаю 2013-2015 років, отже, попит з боку китайських покупців на закупівлю цієї культури та в цілому фуражного зерна на зовнішніх ринках наразі відсутній.

Станом на 4 травня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5700-5950 грн/т.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН