Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 03.11.2021)

Пшениця

Котирування на пшеницю на біржі в Чикаго досягли багаторічних максимумів і протягом певного часу трималися вище 8 доларів за бушель, проте згодом котирування стало нижчим. Котирування на Паризькій біржі перевищили історичний максимум, встановлений 2008 роком, і рухаються у висхідному напрямку. На фізичному ринку пшениці головну підтримку цінам надала хвиля закупок цієї культури з боку державних агентств. Так, головною подією став тендер SAGO (Саудівська Аравія), на якому спочатку планували закупити 650 тис. т, а за результатами законтрактували вдвічі більше зерна, а саме 1,268 млн т. Слід зауважити, що даний імпортер жодного разу не купував таку кількість товару у межах одного тендеру, а розбіжність між запланованими та фактичними обсягами ніколи не була настільки значною. Ще одним сюрпризом для учасників ринку пшениці став тендер проведений GASC (Єгипет), який оголосили менш ніж за тиждень після проведення попереднього. На даному тендері було закуплено лише 3 партії пшениці, при цьому кількість пропозицій від продавців була меншою ніж зазвичай (7 пропозицій проти середніх 10-12). Усього на грудень 2021 року єгипетський урядовий імпортер законтрактував 9 партій пшениці. Довідково: поточні обсяги закупівлі відстають від темпів минулого маркетингового року приблизно на 300–400 тис. т. На приватному ринку активність залишається обмеженою, а попит відчувається в основному з таких напрямків: Єгипту, Туреччини та Марокко. Сьогодні також проходитимуть тендери на фуражну пшеницю у Філіппінах та Кореї.

Станом на 03 листопада закупівельні ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу: 9150– 9350 грн/т, 3-го класу: 9050 - 9250 грн/т, 4-го класу: 8400 – 8750 грн/т.


Ячмінь

Наразі на ринку ячменю триває затишшя як продавці, так і покупці не поспішають укладати зовнішньоекономічні контракти. Доречно відзначити, хіба що закупівлю Йорданією минулого тижня однієї судової партії ячменю австралійського походження з поставкою на кінець лютого 2022 року. На приватному ринку пропозиція експортерів з країн чорноморського регіону обмежена і дорожча від їх цін двотижневої давності, а потенційні покупці не встигають за зростанням індикацій продавців. Черговий рекорд котирування пшениці на паризькій біржі (Matif) призводить до здорожчання і так дорогого європейського ячменю. Створити тиск на ціни може розпал збиральної кампанії ячменю, що наближається в південній півкулі. Відмітимо, що в Аргентині жнива ще не стартували і не чинять тиску на індикації продавців, а Австралія з логістичних причин сьогодні пропонує на ринку відвантаження не раніше лютого-березня 2022 року.

Станом на 03 листопада закупівельні ціни на ячмінь в портах України такі:

7600 –7900 грн/т.


Кукурудза

Протягом минулого тижня фізичний ринок кукурудзи не зазнав серйозних змін. Спекуляції на тему майбутньої вартості нафти та рентабельності виробництва етанолу в США підтримували котирування на товарній біржі в Чикаго. Також таку підтримку надавала вартість інших зернових та олійних культур, які зростали внаслідок проведення численних державних тендерів. Питання про кількість посівних площ під кукурудзою наступного року (на тлі різкого зростання цін на добрива) також залишається відкритим. Девальвація реала, що продовжується в Бразилії, робить місцеву кукурудзу більш конкурентною на ринках Близького Сходу і Північної Африки, у той час, як ЄС і Китай – два основних споживачі української кукурудзи – не виявляють активної позиції з попиту на тлі збільшених індикацій продавців.

Станом на 28.10.2021 в Україні обмолочено 44 % збиральних площ під кукурудзою (2,4 млн га проти 3,3 млн га на аналогічну дату минулого маркетингового року). Цьогорічний намолот становить 15,6 млн т проти 16 млн т урожаю 2020 року, поточна середня врожайність по країні складає 6,43 т/га проти 4,77 т/га минулого року. Станом на 31.10.2021 в США збирання проведено на 74 % площі, виділеної для вирощування кукурудзи, проти середніх очікувань учасників ринку на рівні 73 % та результату минулого маркетингового року у 81 %.

Станом на 03 листопада закупівельні ціни на кукурудзу в портах України наступні:

7900 –8150 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.