Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 03.03.2021)

Пшениця/ ячмінь 

Після різкого зниження котирувань пшеничних ф’ючерсів наприкінці минулого тижня, поточного тижня ситуація дещо відкоригувалася. Так, індикації на пшеницю на біржі в Чикаго протягом вчорашньої сесії отримали підтримку та продемонстрували зростання. Причинами такого стану справ стали наступні фактори: зміцнення цін на пшеницю європейського походження, а також погіршення стану посівів цієї культури в США. На фізичному ринку активність покупців залишається досить обмеженою. Найбільш активний попит зараз представлений з боку Марокко, також учасники ринку слідкують за тендером на поставку 300 тис. т пшениці з періодом відвантаження протягом березня-квітня поточного року, який проводить Пакистан. Інтерес основних покупців пшениці до нового врожаю  пшениці починає потроху активізуватися. 

Станом на 03 березня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 8620 - 8750 грн/т, 3-го класу: 8620 – 8750 грн/т, 4-го класу: 8550 - 8680 грн/т.

Поточного тижня російські експортери готові реалізовувати ячмінь з поставкою у квітні 2021 року за цінами на декілька доларів нижчими, аніж минулого тижня. Продавці з Росії, як і раніше, залишаються найбільш конкурентними у напрямках Північної Африки та Близького Сходу, але слабкий попит з боку покупців змушує їх і надалі знижувати свої цінові пропозиції. Експортери ячменю австралійського походження також знизили рівень цін на декілька доларів, але навантаження раніше травня не пропонують. Сьогодні проходить тендер Ірану на закупівлю 400 тис. т ячменю з відвантаженням протягом березня-квітня поточного року.  

Після успішного тендера на закупівлю ячменю нового урожаю, проведеного Йорданією минулого тижня, тендерний комітет цієї країни вчора знову законтрактував ячмінь нового врожаю, але на цей раз відразу дві партії з відвантаженням у вересні, що є рідкістю для йорданських тендерів. Цікаво, що на період червень-вересень 2021 року Йорданія вже законтрактувала 540 тисяч тон ячменю, на цей же період за весь поточний маркетинговий рік було придбано 480 тисяч тон (240 тис. т в сезоні 2019/2020 МР і 280 тис. т в 2018/2019 МР). Також слід зазначити відсутність на тендерах російських експортерів, які раніше регулярно в них перемагали, але в даний час не ризикують пропонувати форвардні контракти через непередбачуваність експортного мита на ячмінь в момент виконання контракту.

Станом на 03 березня закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 7870 – 8100 грн/т.


Кукурудза

Серед новин на ринку кукурудзи варто виділити наступні: 

В Китаї зафіксували вже третій з початку року випадок зараження АЧС в провінції Юньнань, де 36 голів були ліквідовані. Раніше повідомлялося про невеликий спалах АЧС в провінції Синьцзян з подальшим знищенням 147 свиней. Китайські вчені інформують про виявлення нових штамів вірусу АЧС, що стримує зростання цін на кукурудзу в КНР, оскільки прогнози її споживання можуть ще коригуватися в бік зниження, у разі, якщо АЧС отримає масштабний розвиток. Нагадаємо, що за 2 роки з літа 2018 року Китай ліквідував близько 50 % наявного поголів’я свиней в спробах стримати поширення вірусу і з початку 2020 року вживались всі заходи, необхідні для швидкого відновлення поголів'я в країні, що пояснювало збільшений попит китайських компаній до американської та української кукурудзи з літа 2020 року. 

Дощі в північних регіонах Бразилії та їх недостатня кількість в Аргентині також впливали на динаміку котирувань. Станом на 25 лютого в Бразилії було зібрано лише 25 % сої (15 % тижнем раніше і 40 % минулого року на аналогічну дату). Посівна кампанія кукурудзи другого врожаю в цій країні проведена на 39 % площі (проти 24 % минулого тижня і 67 % роком раніше на цю ж дату). Оптимальним вікном для сівби другого врожаю кукурудзи в Бразилії заведено вважати січень-лютий, тому така значуща затримка у польових роботах (найгірший показник за 5 років) породжує подальші ризики розвитку врожаю при несприятливих погодних умовах і залишає ймовірність для Мінсільгоспу США переоцінити свій прогноз виробництва вже у березневому звіті. У Аргентині також зберігаються побоювання щодо стану посівів кукурудзи, оскільки значна частина рослин не отримувала достатньої кількості опадів. 

На фізичному ринку кукурудзи в Україні панує тиша при відсутності мотивованого попиту з боку потенційних споживачів. Це пояснюється тим, що українські ціни на найближчі місяці поставок є найдорожчими.

Станом на 03 березня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 7900 - 8150 грн/т.

Новини компанії

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.