Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 03.03.2018)

Пшениця/ Ячмінь

Дефіцит опадів у США продовжує надавати підтримку цінам на світовому ринку пшениці. Біржа реагує на такий розвиток подій зростанням котирувань пшеничних ф’ючерсів. У цей час динаміка цін на фізичному ринку є дещо повільнішою у зв’язку із великою пропозицією пшениці походженням з РФ. У поточному маркетинговому році темпи експорту із російських портів є рекордними (у середньому на 30 % вищі у порівнянні з результатом минулого сезону на аналогічну дату). Згідно з даними федеральної митної служби Росії, з її портів на сьогодні проекспортовано більше ніж 26 млн т пшениці. Довідково: згідно з останніми даними Мінсільгоспу США річний експорт пшениці походженням з РФ прогнозується на рівні 36 млн т, остання оцінка російських аналітиків – 38 млн т.

Станом на 03 березня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу – 5 700-6 020 грн/т, 3-го класу – 5 650-5 900 грн/т, фураж –5 400-5 750 грн/т.

На ринку ячменю спостерігається зростання індикативних цін продавців. Це зумовлено, перш за все, сезонним зменшенням експортного потенціалу, і, як наслідок, складністю у формуванні великих корабельних партій на фоні чергової закупівлі Саудівською Аравією близько 1 млн т. Орієнтовні залишки до експорту з портів Європи, Росії та України виглядають наступним чином: ЄС – 3,5 млн т, Росія – 1 млн т, Україна – 0,8 млн т. За інформацією вітчизняних експертів, станом на поточну дату з України проекспортовано 4 млн т ячменю.

Станом на 03 березня ціни в портах України на ячмінь перебувають в діапазоні 5 750-5 850 грн/т.

Кукурудза

Тенденція на зростання рівня цін на світовому ринку кукурудзи, що сформувалася напередодні, збереглася і на поточному тижні, основна підтримка домінуванню висхідного тренду продовжує надходити з Південної Америки та США.

З початком збирання першого врожаю кукурудзи в Аргентині (обмолочено близько 3 % від площі до збирання), стали зрозумілими наслідки довготривалої посухи – середня врожайність перебуває на низькому рівні та становить 6,4 т/га. Окрім того, до початку збирання основна маса посівів має пройти стадію запилення, минулого року на аналогічну дату у цій фазі перебувало 93 % рослин в той час, як поточний показник становить 86 % та викликає занепокоєння в учасників ринку. Слідом за цим, більшість аналітичних агентств знизили прогнози щодо валового збору аргентинської кукурудзи. На сьогодні діапазон оцінок коливається в межах від 33,5 до 35 млн т. Бразильські фермери наразі є більш сконцентрованими на збиранні врожаю сої, активізація ж збирання кукурудзи очікувано розпочнеться після завершення робіт на соєвих полях. Станом на поточну дату в Бразилії обмолочено 24 % площ, виділених під вирощування першого врожаю кукурудзи (-5 % до минулорічного показника) та засіяно 63 % площі, запланованої для вирощування другого врожаю – сафріна (проти 75 % минулого сезону).

Щодо новин з США, то варто відзначити наявність логістичних проблем спричинених несприятливими погодними умовами, що у свою чергу, стало основним фактором зростання цін на американську кукурудзу.

Європейський союз 2-го березня знизив, а вже наступного дня повністю відмінив імпортне мито на кукурудзу, яке напередодні становило 5,61 €/т.

Під впливом вищенаведених новин та несприятливих погодних умов майже на всій території України, що ускладнили доставку зерна у порти, закупівельні ціни більшості трейдерів продемонстрували зростання.

Станом на 03 березня ціни в портах України на кукурудзу перебували в діапазоні 5 420-5 680 грн/т.

Соя

Погодні умови у Південній Америці залишаються у центрі уваги учасників світового ринку соєвих бобів. Згідно з інформацією, наданою латиноамериканськими аналітичними агентствами, лютий 2018 року виявися одним із найпосушливіших за останні 40 років, що, у свою чергу, спричинило негативний вплив на посіви сої в Аргентині. Станом на поточну дату близько 50 % посівів цієї культури перебувають у незадовільному стані. Зважаючи на такий стан справ, більшість експертів переглянули оцінки виробництва соєвих бобів у Аргентині в сторону зниження, найпозитивніші прогнози наразі становлять 43 млн т.

Станом на 03 березня ціни в портах України на сою перебувають в діапазоні 12 500-13 400 грн/т.

 

 

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН