Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 01.09.2021)

Пшениця

Наприкінці минулого тижня котирування на ф’ючерсному ринку пшениці почали демонструвати зниження, а протягом вчорашньої сесії навіть досягли мінімального значення, починаючи з 30-го липня (за грудневими контрактами). Основною причиною такого розвитку подій стало побоювання наявності логістичних проблем в портах мексиканської затоки, викликаних ураганом Іда.

Варто відзначити, що попит на фізичному ринку пшениці з боку державних покупців залишається дуже жвавим, попри поточні високі цінові рівні. Так, днями, єгипетський урядовий імпортер GASC законтрактував 180 тис. т пшениці. Окрім нього тендер також провів Іран, у рамках якого було закуплено 240 тис. т пшениці походженням з Росії та з поставкою протягом жовтня 2021 року. Зокрема, поточного тижня планується проведення тендерів такими країнами, як: Йорданія, Туреччина, Бангладеш, Пакистан та Алжир. Слід зазначити, що потенційний сумарний обсяг закупівлі може скласти близько 1,5 млн т пшениці. На приватному ринку попит не такий активний та представлений в основному короткими позиціями трейдерів на вересень-жовтень поточного року. В цей час кінцеві споживачі не готові працювати за такими ціновими рівнями та намагаються закуповувати партії пшениці лише в разі крайньої потреби. Споживачі з Азії поки планують дочекатися нового врожаю цієї культури в Австралії, і не поспішають контрактувати додаткові обсяги з поставкою у жовтні – листопаді походженням з чорноморського регіону.

Станом на 01 вересня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 83308500 грн/ т, 3-го класу: 8280 – 8450 грн/ т, 4-го класу: 8050 - 8200 грн/ т.


Ячмінь

На тлі зменшення черги теплоходів під навантаження ячменю в українських портах, експортери протягом останнього часу знижують ціни на внутрішньому ринку. За останніми даними до навантаження наразі планується 497 тис. т цієї культури, проти 1,2 млн т близько двох тижнів тому. На зовнішньому ринку останнім часом утворилася наступна ситуація: продавці не бажають знижувати цінові індикації, а приватного попиту на рівнях, близьких до очікувань експортерів, вкрай мало. Головні імпортери ячменю (Саудівська Аравія та Китай) не готові купувати ячмінь за поточними цінами, тому останнім часом трейдери розраховують на закупівлі державних агентств, таких країн як Туніс, Йорданія та Туреччина. Наприкінці минулого тижня йорданський тендерний комітет придбав панамакс ячменю з відвантаженням в першій половині грудня, у той же день Туніс законтрактував лише 50 тис. т ячменю замість планованих 100 тис. т на поставку в кінці вересня-жовтні. Вчора Туреччина оголосила про проведення чергового тендеру на ячмінь, який має відбутися 07 вересня. Цього разу вони планують закупити 245 тис. т ячменю з відвантаженням у період з 15.09.21 по 08.10.21 року. Також відмітимо, що поточного тижня очікується тендер Йорданії. Продавці на початку тижня не особливо активно показували свої індикації, а після оголошення тендеру Туреччини тим більше не варто очікувати від них цінових рівнів аж до оголошення результатів.

Станом на 01 вересня закупівельні ціни на ячмінь в портах України наступні: 7150 – 7300 грн


Кукурудза

Поточного тижня котирування кукурудзяних ф’ючерсів на Чиказькій біржі демонструють негативну цінову тенденцію, чому, в першу чергу, посприяли низька торгова активність на ринку та наслідки урагану Іда, що зруйнував декілька терміналів з відвантаження зерна у мексиканській затоці США. Оцінити вплив даного урагану на експортний потенціал країни можна буде вже найближчим часом. Стан посівів американської кукурудзи протягом тижня не зазнав коригувань, за останніми даними у доброму та відмінному стані зараз перебуває 60 % посівів, при тому, що деякі учасники ринку очікували на погіршення даного показника. За результатами щорічного кроп-туру Pro-Farmer валовий збір кукурудзи 2021 року урожаю в США може перевищити результат 2020/2021 маркетингового року на 20 млн т та скласти 384 млн т. Учасники вітчизняного ринку кукурудзи перебувають в очікуванні початку збиральної кампанії даної культури та потроху коригують ціни на новий врожай.

Станом на 01 вересня закупівельні ціни на кукурудзу в портах України перебувають на рівні 7300 -7600 грн/ т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.