Змінити життя тисяч українців на краще. Підсумки 2018 року

Традиційно на початку кожного року ми ставимо перед собою важливу мету – змінити життя багатьох тисяч українців на краще. Адже гармонійний розвиток соціуму і бізнесу, збереження культурних надбань і природних багатств нашої землі для майбутніх поколінь – це ті цілі, що лежать в основі стратегії сталого розвитку нашої компанії.

Ми 27 років працюємо в Україні, розвиваючи свій бізнес сумлінно, прозоро та виключно в правовому полі. Головне правило нашої компанії – бути чесним перед людьми, перед партнерами по бізнесу, банківською системою, перед суспільством. Тому нашою головною перевагою є прозорі та законні методи здійснення господарської діяльності, відкритість і чесність.

Стиль роботи «НІБУЛОН» у соціальній сфері – поетапне та цілеспрямоване впровадження власних ініціатив у відносинах з працівниками, у збереженні довкілля, доброчинній діяльності та співпраці з громадою. Успішна компанія має працювати на користь суспільству, адже лише в здоровому суспільстві можливими є розвиток і процвітання бізнес-діяльності. Цю аксіому ми засвоїли ще на початку своєї історії і сьогодні неухильно дотримуємося принципів соціальної відповідальності.

НА ЗАХИСТІ СВІТОВОЇ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ

Україна – це країна, що може дати додатковий потенціал для вирощування сільськогосподарської продукції з метою вирішення проблеми голоду. Сьогодні весь світ дивиться на Україну, яка має всі можливості для росту виробництва сільгосппродукції.
Саме тому сьогодні українська компанія «НІБУЛОН» робить реальний внесок у забезпечення сталого розвитку та світової продовольчої безпеки. З 2008 року «НІБУЛОН» співпрацює з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Program, WFP). Завдячуючи компанії «НІБУЛОН» високоякісну сільськогосподарську продукцію отримало голодуюче населення Пакистану, Ефіопії, Бангладеш, Кенії, Мавританії, Ємену та інших країн.

6 грудня 2017 року в Каїрі (Єгипет) відбулась важлива подія у питанні збереження світової продовольчої безпеки. FAO та «НІБУЛОН» підписали Меморандум про співпрацю для покращення продовольчої безпеки Єгипту та ефективності роботи єгипетських компаній, які займаються виробництвом зернових, їх зберіганням і транспортуванням.

У 2018 році рамках виконання цих домовленостей і за підтримки керівництва Єгипту було проведено низку зустрічей та обмін взаємними візитами між представниками компанії «НІБУЛОН» і провідними фахівцями Міністерства постачання та внутрішньої торгівлі, Міністерства транспорту, Міністерства меліорації земель та інших державних установ, які мають пряме відношення до цих питань.

Сьогодні триває інтенсивний обмін необхідною інформацією між організаційною радою, створеною при Міністерстві постачання та торгівлі Єгипту, та робочою групою з боку компанії «НІБУЛОН» щодо можливості інвестицій в Єгипет, що включатиме модернізацію наявних елеваторів країни, будівництво нових, а також зведення флоту на єгипетських суднобудівних заводах для перевезення зерна річкою Ніл та її рукавами. Таким чином, ми плануємо відродити судноплавство і на річці Ніл.

У ГАРМОНІЇ З ПРИРОДОЮ

 «НІБУЛОН» є успішним прикладом екологічно свідомого бізнесу в Україні. Екологічна складова у будівництві річкових терміналів та елеваторних комплексів компанії, крім очевидних переваг з точки зору логістики та організації виробництва, позитивним чином позначається на стані довкілля. Підприємство виділяє значні фінансові ресурси на охорону навколишнього природного середовища і власним прикладом популяризує екологічно безпечне та відповідальне ведення бізнесу.

Протягом 2009-2018 років на охорону навколишнього середовища та сплату екологічних платежів до бюджетів різних рівнів компанією спрямовано більше 270 млн грн.

У 2018 році ЄБРР визнав компанію «НІБУЛОН» бронзовим призером у категорії «екологічні і соціальні інновації» з інвестиційною програмою щодо розширення та модернізації зернової логістичної інфраструктури шляхом подальшого розвитку перевезень зерна внутрішніми водними шляхами.

На елеваторах, що будуються в рамках інвестиційного проекту, велика увага приділяється екологічній складовій. Для обмеження впливу виробничих процесів на довкілля застосовується низка запобіжних заходів щодо його захисту. На підприємстві щорічно проводяться екологічні аудити. Стан довкілля в межах діяльності виробничих підрозділів компанії «НІБУЛОН» контролює власна хіміко-технологічна лабораторія, атестат акредитації якої дозволяє вести моніторинг атмосферного повітря за 31 показником, водного середовища – за 40 показниками, ґрунтів та донних відкладень – за 17 показниками.

У своєму бізнесі компанія постійно спирається на сучасні європейські «зелені» стандарти і технології, виділяє значні фінансові ресурси на охорону навколишнього природного середовища, впроваджує технології ощадного енергоспоживання, а також використання екологічних природо-, енерго- і матеріаломінімізації, переробки і знищення відходів тощо.

На своїх підприємствах компанія «НІБУЛОН» реалізувала низку «зелених» проектів. Зокрема має успішний досвід зі встановлення геліосистем нагріву води у складі газових котелень. На сьогодні на підприємствах компанії уже встановлено 8 геліосистем Vaillant auro Flow 135/2. Найближчим часом планується встановити ще 6 таких геліосистем. На трьох підприємствах компанії здійснено перехід на електричне опалення з накопиченням теплової енергії з використанням обігрівачів динамічного типу ТМ Elnur (Іспанія), ТМ «Теплотехніка». Крім того, на всіх підрозділах ТОВ СП «НІБУЛОН» широко застосовується перехід на освітлення з використанням світильників з діодним світлотехнічним обладнанням типу: НББ64, ДСП 23, ДО72У, ДСП07У, ДСУ05У, ГКУ16У, ЖКУ16У, ДСП37В від ТМ «Ватра» (Україна). Річна економія за рахунок впровадження перевищує 1 млн грн.

На підприємстві активно реалізується комплексна програма заміщення традиційних видів палива (газ, дизельне пальне) на альтернативні (дрова, пелети, брикети), що актуально в рамках державної програми заощадження викопних ресурсів. Складовими програми є:

- запровадження виробництва паливних брикетів із зернових відходів ІІІ категорії від очистки олійних культур;

- встановлення на підрозділах для опалення адміністративно-побутових та виробничих приміщень найсучасніших твердопаливних котлів, що здатні працювати на різних видах альтернативного палива (дрова, пелети, брикети);

- впровадження системи використання відпрацьованих масел зі встановленням  на автотранспортному підрозділі рідкопаливних  водогрійних котлів, що використовують в якості палива  рідкі нафтовідходи.

Станом на початок 2019 р. загальна вартість інвестицій у реалізацію цієї програми становить майже 4,5 млн грн:

- встановлена та експлуатується на ТОВ «Колосівський елеватор», що входить у групу компаній «НІБУЛОН»,  лінія з брикетування зернових відходів ІІІ категорії від очистки олійних культур. З використанням обладнання лінії виготовлено 277 тонн паливних брикетів, для яких в якості сировини використано 313 тонн відходів олійних культур;

- встановлено на 7 підрозділах підприємства 10 найсучасніших твердопаливних котлів вітчизняного виробництва, які працюють на паливних брикетах власного виробництва, тим самим заощаджено  в еквівалентні близько 122 000 куб. м природного газу;

- створені умови для екологічно безпечного збирання, зберігання, транспортування та утилізації нафтовідходів (відпрацьованих гідравлічних, трансмісійних, редукторних, моторних, картерних, компресорних масел), що утворюються на власних потужностях компанії при технічному обслуговуванні парку легкових і вантажних автомобілів,  сільгосптехніки та флоту, компресорів, гідравлічних автопідйомників тощо;

- встановлено на автотранспортному підрозділі два надсучасних рідкопаливних  водогрійних котли CLEAN BERN (виробництва США), що відповідають нормам і вимогам світового та українського законодавства і можуть працювати на рідких нафтовідходах в якості палива.

Позитивний ефект від реалізації програми проявляється не тільки у сфері енергозбереження, а й у сфері охорони навколишнього середовища, адже використання зернових відходів у якості сировини зменшує навантаження на сміттєзвалища, а використання небезпечних відходів, якими є відпрацьовані нафтопродукти, фактично є їх утилізацією з використанням високоефективних сучасних технологій. Найближчим часом планується установити ще 4 твердопаливних котли.

Ми продовжуємо свою участь в екологічній ініціативі щодо створення системи збору та утилізації відпрацьованих батарейок і акумуляторів. У рамках цієї програми на багатьох підприємствах, у навчальних закладах та державних організаціях по всій Україні відкриваються пункти прийому відпрацьованих елементів живлення, задля їх подальшого безпечного транспортування та утилізації. Програма передбачає також підвищення екологічної освіченості громадян та ознайомлення їх з екологічними нормами Європейського Союзу. Протягом 2015-2018 років співробітниками компанії зібрано та передано в пункти приймання більше 120 кг (тобто близько 4 тис. штук) відпрацьованих батарейок. Екологічну культуру компанії створюють та підтримують, зокрема, і самі співробітники. Таким чином, участь у програмі стала логічним продовженням екологічних ініціатив і прикладом відповідального бізнесу

Будучи соціально відповідальним підприємством, «НІБУЛОН» реалізовує власний високий стандарт екологічного добробуту, у рамках якого регулярно здійснює заходи щодо попередження вичерпання природних ресурсів.

«НІБУЛОН» дуже відповідально ставиться до збереження навколишнього середовища, одним із напрямів є озеленення територій, де ведуть виробничу діяльність підрозділи компанії.  Тільки протягом 2018 року було висаджено 66 дерев, 406 кущів, засіяно газонних трав на площі 35 862 кв. м. Сподіваємося, що нововисаджені рослини будуть не лише прикрасою, а й природними фільтрами для очистки повітря від загазованості і пилу. Загалом у період 2009-2018 рр. компанія ініціювала висадку зелених насаджень на загальну суму 1,15 млн грн.

Іншою формою реалізації таких заходів є зариблення. За час реалізації інвестиційного проекту з відродження українських річок підприємство впровадило компенсаційних заходів на загальну суму понад 2 млн грн. У результаті впродовж 2009-2018 рр. водойми (річки Дніпро та Південний Буг, Каховське, Канівське та Кременчуцьке водосховища) в районі діяльності підрозділів компанії  були зариблені майже 50 тоннами рибопосадкового матеріалу білого амура, товстолоба та коропа.

У серпні 2018 року «НІБУЛОН» оперативно прийшов на порятунок від екологічного лиха та загибелі десятків тисяч піленгасів у Молочному лимані, що розташований на території Приазовського національного природного парку в Запорізькій області. Рівень води в Молочному лимані з кожним роком катастрофічно падає. Єдиним зв’язком з Азовським морем залишалась штучна протока, яка кожен рік заносилася піском з моря від штормів і потребувала штучного очищення. Через її замулення піленгас, який навесні цього року зайшов у лиман на нерест, опинився у пастці та від нестачі морської води гинув. Для того, щоб вивільнити піленгас з полону, екіпаж земснаряда компанії прокопав близько 10 тис. куб. м піску. Довжина каналу, який з’єднав Молочний лиман з Азовським морем, склала 680 м, глибина — до 2 м. Собівартість заходу з врятування піленгаса в Молочному лимані склала 437 708,68 грн.

КОМАНДА

Працювати в нашій компанії – престижно й почесно. Кожне робоче місце – це офіційне працевлаштування громадян і тим самим впевненість у завтрашньому дні для їхніх сімей, виконання всіх передбачених законодавством соціальних гарантій, безпечні умови праці, виплата гідної заробітної плати та сплата податків, що формує бюджет країни сьогодні, а в майбутньому – забезпечує працівникам отримання пенсій. Усі зусилля з підготовки спеціалістів на підприємстві
недаремні: вже багато років молодь – це головна рушійна сила підприємства, найцінніше надбання та вигідні інвестиції. Тому ми й надалі продовжуватимемо роботу з укладання довгострокових договорів про співробітництво з профільними навчальними закладами, в рамках яких учні та студенти ВНЗ різних ступенів акредитації проходять на підприємстві практику з подальшим працевлаштуванням кращих.

Програма з формування власного кадрового резерву, яка впроваджена з 2004 року для підготовки фахівців, менеджерів середньої та вищої ланки, отримала нове спрямування – підготовку кваліфікованих робітників суднобудівних професій. На жаль, останні роки для суднобудування в Миколаєві були дуже складними, і ринок праці відреагував на це відповідно: кваліфіковані робітники від’їжджають на роботу за кордон, а більшість профільних навчальних закладів або повністю припинили підготовку фахівців суднобудівної галузі, або обмежили кількість студентів до мінімуму, або ж взагалі закрили суднобудівні спеціальності, залишивши лише підготовку за професіями загального призначення. Тому керівництво підприємства, як завжди не чекаючи допомоги з боку держави, самотужки докладає зусиль для виправлення ситуації:

- рівень заробітної плати за робітничими професіями на ССЗ «НІБУЛОН» конкурентний аналогічним позиціям за кордоном, а от рівень виробничої культури, безпеки праці та соціальні гарантії на порядок вищі саме для нібулонівців. До того ж, працівники мають можливість жити повноцінним життям: працювати в себе на Батьківщині, щодня бачити свої родини і виховувати дітей, а не втрачати здоров’я й кращі роки на чужині;

- для вдосконалення професійних навичок та розвитку профорієнтації робітників створений і ефективно діє навчальний центр – працівники мають можливість безкоштовно пройти курс навчання й підвищити свою кваліфікацію з отриманням свідоцтва державного зразка про присвоєння вищого розряду, що дає їм можливість перейти працювати на більш високооплачувану роботу;

- молоді спеціалісти, які щойно закінчили навчання, можуть стати справжніми професіоналами лише під керівництвом досвідчених працівників, тому керівництво компанії матеріально стимулює кращих працівників передавати свій досвід молодим – запроваджено інститут наставництва: за кожним практикантом або новачком закріплюється наставник, який отримує щомісячну доплату.

Окрім різних соціально направлених проектів, пріоритетними для компанії є й ті, які спрямовані на гармонійний та всебічний розвиток особистості кожного працівника, розвивають тіло і дух. Зокрема спортивні змагання – приклад того, як дозвілля працівників стає частиною життя самого підприємства, особливо коли йдеться про спорт. Спортивні змагання дають змогу багатьом розкрити потенціальні можливості, відкрити для себе нові захоплення, а також згуртувати колектив, розвиваючи командні якості.

«НІБУЛОН» сприяє професійному становленню майбутніх фахівців. Підприємства компанії часто з ознайомлювальними екскурсіями відвідують викладачі та вчителі навчальних закладів, студенти аграрної, суднобудівної та інших спеціальностей.

СУСПІЛЬСТВО

У 2018 році компанію було визнано кращим благодійником у номінації «Благодійність в соціальній сфері» та нагороджено дипломом і унікальною бурштиновою статуеткою «Янгол добра».

Уже понад 10 років наша компанія реалізує «НІБУЛОНівський стандарт» – проект, метою якого є забезпечення належних умов для здобуття освіти. У 2018 році Миколаївська ЗОШ № 57 отримала від компанії плазмовий телевізор з діагоналлю 40 дюймів для відкриття кабінету першого класу та кухонний посуд для харчування в шкільній їдальні учнів початкової школи. Миколаївську ЗОШ № 51 забезпечено новими комплектуючими для комп’ютерної техніки, а ЗОШ № 24 багатофункціональним пристроєм і ноутбуком. Для Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів, що на Херсонщині, у кабінет інформаційно-комунікаційних технологій було  придбано ноутбук, два  монітори, шість точок доступу Wi-Fi Tp-Link N, жорсткі диски.

За кошти компанії проводяться пізнавальні екскурсії для учнів і вчителів міських шкіл. А для того, щоб учні були освіченими і водночас здоровими, компанія у 2018 р. передала 150 школам України спортивний інвентар на загальну суму близько 240 тисяч грн. Це сітки з набором м’ячів для футболу, гандболу, баскетболу і волейболу.

У компанії переконані, що тільки системна робота та підтримка дійсно здатна покращити освітній та культурний рівень покоління, яке підростає, що, у свою чергу, дає позитивний результат для суспільства і для держави в цілому.

Значна частина допомоги навчальним і медичним закладам надається компанією «НІБУЛОН» у рамках угод про соціальне партнерство з міськими, селищними і сільськими радами.

У 2018 році компанією було укладено угоди про соціальне партнерство з більше ніж 80 сільськими, селищними та міськими радами на суму понад 4,3 млн грн. На ці кошти вже відремонтовані та оснащені школи, лікарні і будинки культури, утеплені дитячі садки, відремонтовані дороги, відновлене вуличне освітлення та тепло-, водо- і газопостачання. Метою укладення таких угод є реалізація програм соціально-економічного розвитку, збереження і збагачення традицій історико-культурної спадщини, утримання інфраструктури.

Проблема стану вітчизняних автомобільних доріг постала як ніколи гостро. Пов’язані з цим ускладнення для вітчизняної економіки з кожним роком збільшуються, як сніжний клубок. Як соціально відповідальне підприємство «НІБУЛОН» щороку інвестує кошти і в ремонт дорожнього полотна. Зокрема в 2018 р. компанією було виділено 7 млн грн на ремонт дорожнього покриття в Миколаївській (в самому місті та у Веселинівському, Доманівському районах), Полтавській (Гребінківський, Глобинський, Кременчуцький, Миргородський райони), Черкаській (Золотоніський, Чигиринський райони), Луганській (Старобільський район), Хмельницькій (Кам'янець-Подільський район), Запорізькій області (Запорізький, Кам'янка-Дніпровський район).

Протягом року наша компанія за власний кошт підтримує в належному стані частину автошляхів. Щороку власна техніка компанії на безоплатній основі виїжджає на міські вулиці допомагати комунальним службам розчищати дороги та тротуари для зручності транспорту й городян.

У 2018 році ми продовжили відроджувати водні пасажирські перевезення в Україні. Для нашої компанії цей проект є соціальним. За власний кошт ми виготовили та встановили плавучі понтонні причали на Кінбурнській косі, в Миколаєві та Очакові. Таким чином, цей проект дав змогу не лише збільшити туристичну привабливість нашого міста, але й зробити водні пасажирські перевезення доступними, комфортними та безпечними для переважної більшості городян і гостей міста.

Загалом за сезон 2018 перевезено близько 24 тис. людей. У зв’язку з великою  увагою до регулярних рейсів на високошвидкісних і комфортних пасажирських суднах «НІБУЛОН Експрес», ми вирішили присвятити цьому напряму діяльності компанії окрему сторінку у Фейсбуці, де можна дізнатись актуальну інформацію щодо маршрутів, розкладу руху суден, вартості квитків, замовлення прогулянкових рейсів тощо, а також поставити важливі для вас питання, залишити відгуки і пропозиції, що допоможуть нам надалі покращити якість послуг, що надаються. 

Сьогодні «НІБУЛОН» пліч-о-пліч з українською громадою будує нову щасливу країну. Щороку компанія витрачає значні матеріальні ресурси на підтримку освіти та творчості, покращення рівня медичного обслуговування та охорону навколишнього середовища, створення гідних умов та оплати праці, досягнення високого рівня життя людей в країні.

Діяльність компанії «НІБУЛОН» – показовий у вітчизняних умовах зразок побудови соціально відповідального бізнесу. Власним прикладом наша компанія доводить – успіху можна досягнути тільки спільними зусиллями. Ми пишаємося тим, що сьогодні учні шкіл, яким ми щороку допомагаємо, отримують перемоги на олімпіадах і спортивних змаганнях, якісну медичну допомогу отримує все більше українців, а культурні та історичні здобутки нації зберігаються для наступних поколінь. Мета діяльності компанії «НІБУЛОН» – зробити більше для України і світу, для гідного життя і захисту життєвих інтересів кожної людини.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН