За підтримки «НІБУЛОНа» на Південному Бузі відбулися змагання з плавання на рекордній для України дистанції у 50 км

25 серпня 2020 року завдяки реалізації інвестиційного проєкту та підтримці компанії «НІБУЛОН» уперше в Україні на річці Південний Буг відбулися змагання з плавання на п’ятикратній марафонській дистанції.

Уже більше 10 років «НІБУЛОН» зводить потужні перевантажувальні термінали, будує сучасні судна, розвиває судноплавство. Займається компанія і днопоглибленням річок, оскільки через тривалий час бездіяльності судноплавні шляхи в Україні просто зникають.

Застій води, замулення, заростання водною рослинністю – усі ці явища, що відбуваються з нашими річками, є наслідками їх зарегульованості та залежності від попусків водосховищ. Річки втрачають свої природні властивості самоочищення, а біологічне різноманіття водної екосистеми та її видовий склад з року в рік бідніє. Процес цей уже запущений і в умовах кліматичних змін (підвищення температур та зменшення опадів) негативні наслідки тільки посилюються. 

Так, шанс на друге життя отримав Південний Буг. «НІБУЛОН» не дав річці перетворитися на долину із заболоченими берегами, яку в певних ділянках іще б трішки і можна було б переходити пішки. Перший етап днопоглиблювальних робіт компанія провела ще у 2015 році, у результаті чого 100 км водного шляху стали судноплавними. Завдяки цьому уже наступного року до м. Вознесенська вперше за чверть століття прийшов вантажний флот! Другий етап днопоглиблення дозволив збільшити глибину фарватеру на Костянтинівському перекаті до 2,5 м, що дозволило ефективніше завантажувати несамохідні судна, зменшити кількість рейсів та як результат – розвантажити від вантажівок автошляхи Миколаївської області.

Відновлення судноплавних характеристик Південного Бугу та часткове очищення від мулових відкладень, водоростей та очерету стало початком і його оздоровлення. Відроджуються дренажні властивості річки, відповідно прискорюється потік, що, у свою чергу, забезпечує зменшення підтоплених застійних ділянок з «цвітінням води». Покращується екологія, оскільки постійна робота гвинтів суден наповнює воду киснем. 

Також системно відновлює «НІБУЛОН» і рибні запаси Південного Бугу: за останні п’ять років річка поповнилася більше 440 тис. екземплярів рибопосадкового матеріалу. А біля підприємства в Новій Одесі на березі головної водної артерії півдня України завдяки компанії облаштовано зону відпочинку, де усі жителі та гості міста можуть відпочити під комфортними тіньовими навісами з лавами та покупатися у річці.   

Тепер завдяки усім роботам, які «НІБУЛОН» виконав для відновлення судноплавства на Південному Бузі, реалізовується і спортивний потенціал річки. Адже 25 серпня 2020 року на відкритій водній ділянці Вознесенськ – Нова Одеса відбулися перші змагання з плавання на відкритій воді на пентамарафонській дистанції (50 км).

Ідея таких змагань належить Сергію Шумову, чемпіону України з плавання на відкритій воді у своїй віковій категорії та учаснику й фіналісту першого запливу Ultraoceanman на 30 км у Греції. Організаторами заходу є територіальна громада міста Вознесенська (Миколаївська обл.), яка звернулася до «НІБУЛОНа» за підтримкою та сприянням цій насправді історичній події. І, будучи справжніми лідерами з розвитку українських річок як судноплавних шляхів, компанія підтримала й розвиток водного спорту на Південному Бузі, ставши генеральним спонсором змагань. Окрім того, саме з «НІБУЛОНівських» підприємств відбувся старт та фініш спортсменів – філії «Вознесенська» та «Новоодеська».

- Я дякую Олексію Опанасовичу Вадатурському, що завжди відгукується на речі, які прославляють нашу державу. Саме підтримка компанії «НІБУЛОН» надала всі можливості організувати зазначений захід на високому рівні. Ділянка річки Південний Буг завдяки вашим зусиллям із розчистки та поглиблення русла стала придатною для такого запливу. І це не лише про сьогоднішню подію, а про всі соціальні й економічні проєкти компанії, адже «НІБУЛОН» – це розвиток усього регіону та країни. Компанія «НІБУЛОН»  – міжнародна компанія і завдяки вашій підтримці сьогодні наступного року ми матимемо шанс на проведення уже міжнародних змагань, що безперечно прославить Україну у світі, – розповідає Віталій Луков, міський голова Вознесенська.

Значну увагу було приділено й безпеці проведення змагань. Компанія «НІБУЛОН» призупинила рух водного транспорту на Південному Бузі між підприємствами. Напоготові були й медичні працівники, рятувальники та поліція. Кожного спортсмена супроводжував моторний човен. 

Усього участь у змаганнях взяли сім спортсменів з України, які є учасниками, призерами та переможцями міжнародних змагань з плавання на відкритій воді на різних дистанціях. Першим прийшов Михайло Кобижча, за ним фінішувала Анна Пасічник та Андрій Савицький. Четверте та п’яте місця  за Михайлом Романішиним та Владиславом Курисько. Шосте місце розділи два спортсмени – Сергій Шумов та Віталій Ступак. На урочистій церемонії нагородження переможці отримали грамоти та медалі з чистого срібла з унікальним дизайном.

Також після фінішування останнього учасника змагань на причалі філії «Новоодеська» було зареєстровано спортивний рекорд України «Найдовша дистанція змагань з плавання на відкритій воді».

Новини компанії

Новини з теми

З Весною!

З Весною!

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.