«НІБУЛОН» рятує Запоріжжя від екологічної катастрофи

«НІБУЛОН» завжди долучається до вирішення нагальних питань громади, в тому числі інвестує в проекти покращення екологічної ситуації.

Минулого року Запорізьку обл. сколихнуло екологічне лихо. Восени 2017 р. в Молочному лимані, що розташований на території Приазовського національного природного парку, за словами голови Кирилівської селищної ради загинуло від 20 тисяч піленгасів. Сума збитків склала 20 мільйонів гривень. Причиною цьому став рівень води в лимані, що з кожним роком катастрофічно падає. Єдиним виходом у море залишалась штучна протока, яка дуже часто заносилася піском від штормів і потребувала штучного очищення. Але через її замулення, піленгас, який навесні зайшов в лиман на нерест, застряг на мілині і задихнувся.

Для вирішення проблеми з обласного бюджету були виділені кошти. Та після проведення кількох тендерів роботи так і не були виконані. Так минув рік. І сьогодні область знову на межі екологічної катастрофи. З огляду на нагальність ситуації та незворотність можливих наслідків голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль звернувся за допомогою до компанії «НІБУЛОН».  

– На жаль сьогодні питання розчищення Молочного лиману стало питанням політичним, - зазначає очільник Запорізької області. – Зрозумівши, що торги в системі ProZorro уже вкотре зриваються, а втрата часу призведе до катастрофи і загибелі великої кількості риби, ми звернулися за допомогою до компанії «НІБУЛОН». Олексій Опанасович погодився допомогти, зупинивши виконання робіт в Миколаївській області і погодився надати техніку. Ця техніка вже приступила до роботи, які за два тижні вже будуть завершені.

– Після того як результати всіх тендерів були оголошені, але робити так і не були виконані, звернулися до нас і ми як «служба надзвичайних ситуацій» приїхали на порятунок. – зазначив генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський.  –  Я відгукнувся, тому що поважаю керівника цієї області. Я бачу, як багато він хоче зробити для Запорізької області і як багато робить, залучаючи інвестиції в економіку регіону. Тому  я відгукнувся, незважаючи на те, що ми терпимо певні фінансові втрати, призупинивши виконання важливих для нас робіт. Адже я на власному досвіді знаю, як працює бюрократичний апарат, як організовуються державні тендери. Саме через такі бюрократичні перепони, наша компанія вже протягом 4 місяців не може розпочати виконання чергового етапу інвестиційної програми в Запорізькій області.

За словами Олексія Вадатурського, Костянтин Бриль зробив усе, щоб техніка компанії вчасно, у супроводженні Нацполіції Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей була доставлена до місця виконання робіт:

– Це приклад свідомого відношення обласної влади до вирішення проблеми. Швидко, конструктивно, оперативно, без бюрократії, без затягування, без будь-яких погоджень. Тому ми будемо старатися зробити все, щоб допомогти і щоб ця ситуація не повторювалася в майбутньому.

Олексій Вадатурський зазначив, що в нього як керівника відомої і успішно працюючої в Запорізькій області компанії викликало здивування, чому до участі у тендерах на проведення цих робіт організатори не запросили «НІБУЛОН», який має і відповідний довід, і потужності:

– Нашою компанією збудовано більше 3 км гідротехнічних споруд, викопано більше 1 млн куб м ґрунту в Україні, у тому числі і в Запорізькій області, маємо найсучаснішу днопоглиблювальну техніку, яка може розробляти скельні ґрунти на глибині 15 м. На жаль, в існуючій ситуації існує проблема доставки нашого самохідного днопоглиблювального судна «Миколаївець» на узбережжя Азовського моря, адже для цього необхідно здійснити перехід Чорними морем судноплавним шляхом вздовж узбережжя Кримського півострова і через Керченську протоку. Тому ми призупинили роботу іншої нашої машини, грунтососу Watermaster Classic IV виробництва Фінляндії, щоб у терміновому порядку виконати ці роботи.

– Ситуація, яка склалася навколо Молочного лиману нестандартна: це не результат господарської діяльності людини, а результат скоріше відсутності такої діяльності, – висловив свою думку народний депутат України Сергій Валентиров. За його словами, він особисто достатньо довго добивався розробки необхідного проекту та виділення коштів для його реалізації, щоб кожен рік регіон не потрясало це екологічне лихо. 

Перший заступник голови Державного агентства рибного господарства Володимир Фалей зазначив, що сьогодні «НІБУЛОН» – єдина компанія в Україні, яка замість звичайної сплати коштів в рамках компенсаційних заходів, з метою попередження вичерпання природних ресурсів самостійно проводить зариблення річок рибопосадковим матеріалом. Так, за час реалізації інвестиційного проекту компанія впровадила компенсаційних заходів на загальну суму понад 2 млн грн. У результаті впродовж 2009-2017 рр. в місцях будівництва елеваторів компанії (річки Дніпро та Південний Буг, Каховське, Канівське та Кременчуцьке водосховище) були зариблені  майже 50 тоннами  рибопосадкового матеріалу товстолоба та коропа. За його словами, на відміну від компанії «НІБУЛОН»,  компанії, які виконують значні обсяги днопоглиблювальних робіт в портах великої Одеси, досі не сплатили 7 млн грн в рамках компенсаційних заходів.

– «НІБУЛОН» – це приклад для усіх, – підкреслив Костянтин Бриль. Він Голова Запорізької облдержадміністрації  подякував компанії як прикладу активного соціально-відповідального бізнесу і особисто керівнику компанії, Герою України Олексію Вадатурському:

 – «НІБУЛОН» – це завжди робочі місця для жителів нашої області. Де будуються підприємства вашої компанії, там йдуть і податки до місцевих бюджетів, там завжди реалізуються соціальні проекти, при будівництві залучаються запорізькі підрядні організації, яким ви даєте роботу.

Зокрема, Костянтин Бриль згадав с. Біленьке Запорізького району, де минулого року за рекордні 100 днів було збудовано і введено в експлуатацію новий перевантажувальний термінал компанії «НІБУЛОН». На будівництві були задіяні 1500 будівельників. Сьогодні цей термінал забезпечує робочими місцями близько 120 людей, а також значно скорочує витрати сільгосптоваровиробників області на транспортування вирощеної продукції та сприяє розвантаженню українських автошляхів від вантажівок.

У с. Біленькому компанії «НІБУЛОН» також вдалось попередити серйозну екологічну загрозу. Місцевій громаді для постійної експлуатації було передано комплекс очисних споруд, добудований та реконструйований за рахунок і зусиллями компанії «НІБУЛОН». Це історична подія для всього села, адже на цей важливий об’єкт соціальної інфраструктури тут чекали більше 20 років. Очисні споруди потужністю 2000 м3/добу забезпечують прийом та очистку господарсько-побутових стічних вод об’єктів соціальної інфраструктури с. Біленьке (лікарні, дитячого садочка, школи, житлового мікрорайону), а також виправного закладу. Весь цей час село перебувало на межі екологічної катастрофи: через відсутність очисних споруд тисячі тонн неочищених вод від будинків, лікарні, школи та виправної установи скидалися прямо в Дніпро. Цю воду споживали люди, що живуть нижче за течією. Тепер завдяки допомозі компанії «НІБУЛОН» на території Біленького значно покращиться екологічна ситуація району, області та Дніпра в цілому, оскільки виключено забрудненість головної водної артерії України.

«НІБУЛОН» завжди долучається до вирішення нагальних питань громади, в тому числі інвестує в проекти покращення екологічної ситуації району. Зокрема, будучи соціально відповідальним підприємством, «НІБУЛОН» реалізовує власний високий стандарт екологічного добробуту, і сама регулярно здійснює заходи щодо попередження вичерпання природних ресурсів.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.