Надихаючи Україну

«НІБУЛОН» побудував суперефективний, надзвичайно гарний соціально відповідальний бізнес. Він створює робочі місця і забезпечує роботою тисячі фермерів, які з ним співпрацюють. Компанія побудувала бізнес, який може залучати правильні серйозні іноземні інвестиції, які так потрібні нашій країні, – голова представництва МФК в Україні Олена Волошина.

Досвід компанії переконливо свідчить, що побудувати успішний соціально відповідальний бізнес в Україні хоч і складно, але можливо. Це передусім залежить від потенціалу самої компанії та її керівництва. Ми з самого початку своєї діяльності поставили перед собою таку високу мету і, незважаючи на будь-які перешкоди, рухаємося тільки вперед.

Кожен рік ми прагнемо змінити життя багатьох тисяч українців на краще. Стратегія компанії ґрунтується на небайдужому ставленні до проблем громад, поетапному і цілеспрямованому впровадженні власних ініціатив у доброчинній діяльності та розвитку місцевої інфраструктури. Така наполегливість і послідовність має на меті не швидкий результат, а комплексну, докорінну зміну життя українців за різними сферами: освіта, медичне обслуговування, соціальна інфраструктура, збереження навколишнього середовища та інше.

Відповідальне ведення бізнесу

Головне правило нашої компанії – бути чесним перед людьми, перед партнерами по бізнесу, банківською системою, перед суспільством. Тому нашою головною перевагою є прозорі та законні методи здійснення господарської діяльності, відкритість і чесність. Саме завдяки цим якостями ми заслужили довіру та повагу провідних міжнародних фінансових інститутів, які стали нашими багаторічними надійними партнерами. Зокрема «НІБУЛОН» співпрацює зі Світовим банком, МБРР, ЄБРР, ЄІБ,  IFC та іншими провідними банками світу. За словами директора Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Аджунера, «НІБУЛОН» завжди виконував та виконує свої зобов’язання, це один з найнадійніших клієнтів банку.

Тому цілком закономірно, що у 2017 році компанія «НІБУЛОН» була визнана переможцем рейтингу репутації та фінансової надійності журналу Landlord. Як зазначають організатори рейтингу, високу репутацію, а відповідно, й перемогу компанії «НІБУЛОН» забезпечили активні інвестиції. Крім того, за даними агентства NOKs fishes, «НІБУЛОН» – лідер за кількістю позитивних згадувань у ЗМІ за останній рік.

На підтвердження свого відповідального ставлення до ведення бізнесу та прагнення працювати прозоро і виключно в правовому полі в липні 2017 року «НІБУЛОН» долучився до Всеукраїнської мережі доброчесності, започаткованої Радою бізнес-омбудсмена за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку і Організації економічного співробітництва та розвитку. Метою створення мережі є просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу. Члени мережі спільно працюють над оцінкою антикорупційних ризиків для втілення у своїх організаціях комплаєнс-програм, залучають представників бізнесу до обговорення принципів доброчесності, підвищують інтерес до прозорого ведення бізнесу серед учасників ринку.

Сьогодні «НІБУЛОН» – авторитетна компанія в міжнародній системі торгівлі та економіки. Як зізнається сам генеральний директор підприємства Герой України Олексій Вадатурський, «НІБУЛОН» не мав би таких успіхів і таких досягнень у розбудові власної компанії та економіки України, якби не допомога та всебічна підтримка міжнародних організацій і фінансових установ, посольств провідних країн світу у захисті прав бізнесу та забезпеченні доступу до кращих фінансових інститутів світу. 

І світова спільнота, у свою чергу, теж відповідає компанії «НІБУЛОН» вдячністю та повагою. Так, у серпні 2017 року під час урочистостей з нагоди Національного дня Швейцарії в Києві Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Гійом Шойрер від імені Посольства відзначив Героя України Олексія Вадатурського нагородою на честь Вільгельма Телля за великий внесок у розбудову України, а також у зміцнення відносин між Україною і Швейцарією. В історії Швейцарії Вільгельм Телль – герой, який уособлює прагнення до свободи, рівності, демократії, а також чіткості та досконалості. Саме тому на його честь названо нагороду Посольства Швейцарії, яка присвоюється українцям, які зробили значний внесок у розвиток своєї країни та зміцнили відносини між Україною і Швейцарією. Посол Швейцарії відзначив компанію «НІБУЛОН» як потужного рушія української економіки.

У гармонії з природою

«НІБУЛОН»  дуже багато уваги приділяє екологічній складовій своєї діяльності. Компанія працює в гармонії з природою і є прикладом побудови екологічно і соціально відповідального бізнесу в Україні. Реалізація кожного кроку здійснюється тільки після попередньої ретельної перевірки його впливу на довкілля та інтереси громади.

Підприємство виділяє значні фінансові ресурси на охорону навколишнього природного середовища. У своїй багатоплановій діяльності «НІБУЛОН» неухильно дотримується ключових принципів успішного бізнесу – збереження довкілля та небайдуже ставлення до проблем його захисту. Компанія власним прикладом популяризує екологічно безпечне та відповідальне ведення бізнесу. Так, наприклад, за кілька місяців до відкриття високотехнологічного перевантажувального термінала в Біленькому (Запорізька обл.) компанія «НІБУЛОН» зробила важливий подарунок для села – сучасний комплекс очисних споруд ціною в 10 млн грн. До цього часу протягом більше 20 років село перебувало на межі екологічної катастрофи: через відсутність очисних споруд тисячі тонн неочищених вод від будинків, лікарні, школи та виправної установи скидалися прямо в Дніпро. Цю воду споживали люди, які живуть нижче за течією.

Будучи соціально відповідальним підприємством, «НІБУЛОН» реалізовує власний високий стандарт екологічного добробуту, у рамках якого регулярно здійснює заходи щодо попередження вичерпання природних ресурсів. Одним із таких заходів є зариблення.  За час реалізації інвестиційного проекту  підприємство впровадило компенсаційних заходів на загальну суму понад 2 млн грн. У результаті впродовж 2009-2017 рр. місця будівництва елеваторів компанії (річки Дніпро та Південний Буг, Каховське, Канівське та Кременчуцьке водосховище) були зариблені  майже 50 тоннами  рибопосадкового матеріалу товстолоба та коропа.

На початку листопада 2017 року компанія «НІБУЛОН» виконала чергову частину компенсаційних заходів щодо відтворення водних живих ресурсів, поповнивши Південний Буг більше ніж 6 тоннами мальків рослиноїдних риб (товстолоб, білий амур) та коропа з індивідуальною наважкою 25-35 г.

Черговий етап зариблення Дніпра відбувся вже наприкінці листопада у м. Гола Пристань, де в липні цього року було урочисто відкрито новий перевантажувальний термінал компанії.  Тут, у Херсонській області, «НІБУЛОН» виконав зариблення шестимісячним мальком товстолоба, білого амура та коропа у кількості 545,91 кг середньої наважки 30 грамів.

Проведені заходи матимуть позитивний ефект для збереження екосистеми річки Дніпро. Свідоме ставлення до природи є стандартом роботи компанії «НІБУЛОН».

Наша команда

У 2017 «НІБУЛОН» було визнано кращим роботодавцем року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець». У компанії переконані – успіх компанії починається з успіху кожного члена команди. «НІБУЛОН» цінує своїх працівників і несе відповідальність за кожного. Кожне робоче місце – це офіційне працевлаштування громадян (і тим самим впевненість у завтрашньому дні для їхніх сімей), виконання всіх передбачених законодавством соціальних гарантій, безпечні умови праці, виплата гідної заробітної плати та сплата податків, що формує бюджет країни сьогодні, а в майбутньому – забезпечує працівникам отримання пенсій.

Окрім різних соціально направлених проектів, пріоритетними для компанії є  й ті, які спрямовані на гармонійний та всебічний розвиток особистості кожного працівника, розвивають тіло і дух. Зокрема спортивні змагання – приклад того, як дозвілля працівників стає частиною життя самого підприємства, особливо коли йдеться про спорт. Спортивні змагання дають змогу багатьом розкрити потенціальні можливості, відкрити для себе нові захоплення, а також згуртувати колектив, розвиваючи командні якості.

Усім відомо, що «НІБУЛОН» – один з небагатьох роботодавців, який готовий брати на роботу випускників вищих навчальних закладів без попереднього досвіду роботи. На підприємстві діє програма з добору та підготовки молодих спеціалістів, спрямована на формування кадрового резерву та виховання керівних кадрів з числа молодих спеціалістів, що прийшли на роботу одразу після закінчення навчання у ВНЗ та набули потрібного досвіду, розширили знання під керівництвом досвідчених співробітників, здатних навчити їх особливостям професії, передати навички. Після роботи під керівництвом досвідчених працівників молодим спеціалістам пропонується переїзд (відповідно, і проживання) в іншу місцевість для роботи на керівній посаді. При переїзді на нове місце роботи працівникам виплачуються підйомні кошти та встановлюється компенсація вартості орендованого житла, частково компенсуються витрати на харчування. Після 5 років праці на керівних посадах, за бажанням молодого спеціаліста лишитися жити в обраному регіоні, за рахунок підприємства викуповується житло. На сьогодні компанією вже викуплено 60 квартир та будинків для працівників.

У 2017 році компанія розпочала новий соціальний проект, спрямований на будівництво житлових будинків для працівників. Зокрема два таких будинки вартістю більше 6,13 млн грн були зведені компанією «НІБУЛОН» у 2017 році та передані працівникам філії «Мар’янівська» у м. Гребінка Полтавської області. Уже розпочато будівництво двох житлових будинків у м. Снігурівка Миколаївської області, а також запроектовано житловий будинок на чотири сім’ї в  м. Глобине Полтавської області.

Компанія залишається одним із найбажаніших місць роботи з високою заробітною платою, гарними умовами праці, можливістю кар’єрного росту і професійного самовдосконалення. Тому «НІБУЛОН» – завжди бажаний гість на днях кар’єри та профільних заходах у провідних університетах України. Так, у вересні минулого року на Дні кар’єри «Зорієнтування випускників півдня України до імплементування Європейських стандартів та отримання можливостей підвищення професійного рівня за кордоном» у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили організатори надали виняткову роль компанії «НІБУЛОН» як найбільшому роботодавцю для студентів та запросили першими звернутися до молоді

«НІБУЛОН» сприяє професійному становленню майбутніх фахівців. Підприємства компанії часто  з ознайомлювальними екскурсіями відвідують викладачі та вчителі навчальних закладів, студенти аграрної, суднобудівної та інших спеціальностей. Так, 2017 року підприємства компанії відвідали студенти економічного факультету Херсонського державного аграрного університету, вчителі географії та економіки зі шкіл Миколаївщини, а також учні Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату  І-ІІІ ступенів № 6, студенти-іноземці Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова та інші. Подібні екскурсії для майбутніх фахівців на підприємствах компанії проходять досить часто, адже наочність – це запорука успішної професійної реалізації студентів.

Краще майбутнє для кожного

 Ми маємо високу мету – підвищення рівня життя українців. Ми віримо, що досягнення цього стане можливим тільки якщо кожен докладатиме максимум зусиль. «НІБУЛОН» щодня працює на благо України та в інтересах громади. Ми намагаємося бути прикладом та стимулювати інших будувати соціально відповідальний бізнес в Україні.

Уже понад 10 років наша компанія реалізує «НІБУЛОНівський стандарт» – проект, метою якого є забезпечення належних умов для здобуття освіти. У 2017 році новий навчальний рік Миколаївські школи № 51, 57, 24 та 15 зустріли завдяки «НІБУЛОНу» з новими проекторами, телевізорами та колонками для звукового обладнання. Школа № 7 отримала в подарунок нові металопластикові вікна, а Миколаївський обласний будинок дитини – кондиціонер. За кошти компанії проводяться пізнавальні екскурсії для учнів і вчителів міських шкіл.  А для того, щоб учні були освіченими і водночас здоровими, компанія передала 150 школам України спортивний інвентар.

Зокрема для школи у с. Біленьке (Запорізька обл.), де цього року «НІБУЛОН» збудував перевантажувальний термінал, компанія презентувала футбольне поле з натуральним покриттям та системою поливу, а також сучасний комп’ютерний кабінет.

У 2017 році «НІБУЛОН» відродив водні пасажирські перевезення в Україні. Для компанії це соціальний проект, в який не закладено прибуток. Окрім того, ми за власний кошт виготовили та встановили плавучий понтонний причал на Кінбурнській косі вартістю близько 5 млн грн. Таким чином, цей проект дав змогу не лише збільшити туристичну привабливість нашого міста, але й зробити комфортний та безпечний водний вид транспорту доступним для переважної більшості городян та гостей міста.

Усього за кілька місяців ми перевезли понад 24 тисячі пасажирів, у т. ч. діти, учасники АТО, громадські активісти, волонтери, правозахисники та інші, які скористалися послугами у ході благодійних рейсів по Дніпру у Києві, Каневі, Кременчуці, Черкасах та інших містах України.У Миколаєві Олексій Вадатурський особисто вручив квитки на високошвидкісне пасажирське судно «НІБУЛОН Експрес» до Вознесенська дітям, чиї батьки захищають Україну в зоні АТО.

Значна частина допомоги навчальним та медичним закладам надається компанією «НІБУЛОН» у рамках угод про соціальне партнерство з міськими, селищними і сільськими радами. Метою укладення таких угод є реалізація програм соціально-економічного розвитку, збереження і збагачення традицій історико-культурної спадщини, утримання інфраструктури: ремонт доріг, відновлення вуличного освітлення, встановлення тепло-, водо- та газопостачання, допомога культурним, освітнім та медичним закладам тощо. Кожного року власна техніка компанії на безоплатній основі виїжджає на міські вулиці допомагати комунальним службам розчищати дороги та тротуари для зручності транспорту й городян.

Ми і надалі плануємо робити більше для рідної країни, для її економічного розвитку, для покращення рівня життя в кожному місті та селі. Ми хочемо надихати Україну, долаючи всі перешкоди і разом рухаючись до спільної мети – сильна та незалежна держава.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН