Компанія «НІБУЛОН» виконувала роботи з благоустрою території, використовуючи екологічно безпечний ґрунт

На початку жовтня поточного року на адресу компанії «НІБУЛОН» надійшло письмове звернення, підписане першим заступником голови адміністрації Заводського району м. Миколаєва А. В. Яковиною, з проханням здійснити благоустрій території від ЖК «Рів’єра» до кафе «Golden River»: завезти ґрунт та спланувати територію на вищезазначеному об’єкті.

На суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» у ході реалізації проекту «Реконструкція підйомно-спускових колій № 68 та стапельних колій № 67 на території ТОВ СП ″НІБУЛОН″», що пройшов процедуру оцінки впливу  на довкілля (реєстраційний номер справи 2018213169, висновок з оцінки впливу на довкілля № 21/2018 від 21.08.2018 р.), очікується виїмка донного  ґрунту  обсягом 67,6197 тис. куб. м. За проектними рішеннями, донний ґрунт підлягає попередньому підсиханню у природний спосіб на власній земельній ділянці (на території перевантажувального термінала), після чого його вивозять на міський полігон ТПВ (вул. Нова, 16, с. Весняне) з подальшим використанням в якості ізолюючого матеріалу для попередження  займання сміття. З цією метою ТОВ СП «НІБУЛОН» направило низку звернень до міського голови О. Ф. Сєнкевича і заступника міського  голови  Ю. Б. Степанця  (листи-відповіді виконавчого комітету Миколаївської міської ради 8508/020201-18/14/18  від 07.08.2018 р. та № 10187/02.02.01-18/14/18  від 12.09.2018 р.) та за договором з КП «Миколаївкомунтранс» видалило на міський полігон ТПВ близько 9,0 тис. куб. м донних наносів (верхнього шару, що найбільш підданий імовірному техногенному впливу багаторічної діяльності заводу), витративши при цьому 103 615,00 грн.

На початку жовтня поточного року на адресу компанії «НІБУЛОН» надійшло письмове звернення, підписане першим заступником голови адміністрації Заводського району м. Миколаєва  А. В. Яковиною, з проханням здійснити благоустрій території від ЖК «Рів’єра» до кафе «Golden River»: завезти ґрунт та спланувати територію на вищезазначеному об’єкті.

Ми відгукнулися на це прохання і за власний кошт приступили до робіт із засипання ям та вертикального планування території, що підлягає благоустрою. Для цього заплановано використання частини ґрунту, вийнятого з більш глибоких, материкових шарів при земляних роботах з облаштування фундаментів підйомно-спускових та стапельних колій. Зазначені ґрунти попередньо досліджено в лабораторіях з відповідною галуззю атестації на вміст важких металів (Pb, Cu, Zn, Cd, Hg, Mn), хлорорганічних пестицидів (ДДТ, ДДЕ, ДДД), вміст гама – ГХЦГ та гептахлору, а також радіонуклідів (Th-232, Ra-226, Сs, Sr, 40К). Результати досліджень підтвердили  їх екологічну безпечність з точки зору можливого забруднення земель важкими металами, хлорорганічними пестицидами, радіологічними складовими. Щодо придатності ґрунту для росту рослин виконано дослідження фізико-хімічних та агрохімічних його показників, за результатами яких можна стверджувати, що ґрунт не має негативного впливу на родючість земель та є придатним для формування газонів і посадки декоративних рослин (протоколи випробувань № 815 від 24.01.2018 р., № 9 від 25.10.2018 р., № 45 від 25.10.2018 р.).

Наразі роботи з планування території на ЖК «Рів’єра» завершені, у ході чого використано 1,26 тис. куб. м  ґрунту.  Тепер на місці колишніх глибоких ям можна створити паркову зону та висадити зелені насадження, до чого можуть долучитись і мешканці цього району. На решті території в напрямку кафе «Golden River» роботи призупинені депутатами Миколаївської міської ради.

Закликаємо депутатів та чиновників Миколаївської міської ради, зокрема і Дмитра Жвавого та Владислава Єнтіна, зважено підходити до розповсюдження неперевіреної та основаної на чутках інформації і детально і фахово розбиратися у питаннях, а не сіяти паніку серед мешканців міста Миколаєва.

Ми, у свою чергу, незважаючи на те, що вже маємо висновки лабораторних досліджень щодо екологічної безпечності ґрунтів, направили на дослідження у випробувальний центр Миколаївської філії державної установи «Інституту охорони ґрунтів України» додаткові проби ґрунту. Про результати досліджень буде повідомлено додатково.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН