Збиральна кампанія ранніх зернових культур 2020 триває

Наразі виробничі філії «НІБУЛОНа» зібрали врожай на 16 тис. га (50 % запланованих площ). Активно працюють філії Південного та Східного регіонів, найближчим часом до них приєднаються підприємства Західного регіону.

Найпершими стали до роботи й наразі закінчують жнива підприємства Південного регіону. Незважаючи на складні погодні умови в цьому році на півдні країни, часткову втрату озимих культур внаслідок несприятливих умов у першому півріччі, філіями півдня намолочено понад 25 тис. тонн зерна. 

У розпалі збиральна кампанія у Східному регіоні. Там філії зібрали весь озимий ячмінь, пшеницю – на 50 % запланованих площ. Лідером за врожайністю озимого ячменю у цьому регіоні є філія «Біловодська» із середньою врожайністю 40,0 ц/га. Лідерами за врожайністю пшениці – «Куп’янська» (50,5 ц/га), «Біловодська» (47,2 ц/га) та «Сватівська» (43,1 ц/га).

У повній готовності й підприємства Західного регіону, які чекають покращення погодних умов для вступу у збиральну кампанію ранніх зернових 2020. Там виробничі філії цього року збиратимуть врожай на площі 9,5 тис. га.

Як відмітив заступник генерального директора з сільськогосподарського виробництва Костянтин Хмельницький, стан озимих культур у цьому сезоні доволі строкатий, що зумовлено неоднорідною вологозабезпеченістю того чи іншого регіону. У порівнянні з попередніми роками, він значно кращий у Східного регіону, і прогнозується дещо слабшим на заході. Інша ситуація й на півдні, де через тривалу ґрунтову посуху врожай сформувався, на жаль, нижче середнього багаторічного рівня. Проте, близько 90 % зібраного врожаю пшениці  має високу якість і зараховано на підприємства зі зберігання зерна ІІ класом.

Усього сьогодні виробничі філії «НІБУЛОНа» зібрали сільгосппродукцію з 16 тис. га із запланованих 33 тис. га. Тож, за сприятливих погодних умов, до кінця цього місяця підприємства компанії мають відзвітувати про завершення жнив.

Також Костянтин Хмельницький розповів про прогнози врожайності ярих культур:

Маємо обґрунтовані надії на формування високого врожаю культур пізньої групи. Зокрема, цьому сприяють поточні погодні умови, завдяки яким сформовано достатні запаси вологи для розвитку соняшника й кукурудзи на більшості територій країни. На тлі підвищеного фону мінерального живлення, щосезонного перегляду гібридного складу насіння, нарощування обсягів фоліарних підживлень в поточному сезоні цей фактор є основним для гарного врожаю, і особливо на півдні.

Наразі в компанії стартувала підготовка до наступного аграрного сезону 2021, зокрема закупівля мінеральних добрив і насіння, первинна підготовка ґрунту під сівбу озимих культур.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.