«Я дуже вдячний, що Швеція є частиною вашого успіху»: Посол Швеції відвідав «НІБУЛОН»

Днями генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Тобіасом Тибергом. Метою зустрічі стали питання поглиблення співпраці задля подальшого розвитку економіки країни.

Від компанії «НІБУЛОН» у зустрічі взяли участь Сергій Калкутін, заступник генерального директора з логістики, Сергій Беседін, заступник з будівництва, Андрій Волік, заступник з будівництва, експлуатації флоту та безпеки судноплавства, та Костянтин Хмельницький, заступник з сільськогосподарського виробництва.

До складу шведської бізнес-делегації увійшов Олександр Машинець, радник Посольства Королівства Швеція з питань розвитку бізнесу і торгівлі, а також представництва швецького бізнесу в Україні: Atlas Copco – директорка Тетяна Вакалюк та представник компанії Олексій Маслюк, Tornum – директор Олександр Холод, Llentab – директор Костянтин Іванов та представник компанії Андрій Шутка, Väderstad – представники компанії Дмитро Трощинський та Олексій Тимошенко, Scania – директор з розвитку дилерської мережі Олександр Тицький та представник компанії Олександр Шевченко.

Зустріч розпочалася із знайомства з потужностями компанії «НІБУЛОН» – лідером національного суднобудування ТОВ «Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» та морським перевантажувальним терміналом компанії у Миколаєві. У ході екскурсій гостям розповіли про основні принципи роботи підприємств, продемонстрували головні виробничі процеси, а також неабияк вразили тим обсягом модернізаційних та реконструктивних рішень та робіт, які у надзвичайно короткий час було реалізовано на суднобудівному підприємстві.

Особливе враження на Посла справили судна, які збудовані заводом «НІБУЛОН». І не дивно, адже це цілком сучасні судна нових проєктів, які розроблені й зведені з урахуванням передових технологій і підходів та на яких встановлено потужне новітнє обладнання від провідних світових виробників. Так, на борту унікального самохідного днопоглиблювального судна проєкту СДС-15 «Миколаївець» та потужного буксира проєкту Т3500 «НІБУЛОН-100», які оглянули детальніше, гості відразу звернули увагу на екскаватор для днопоглиблювальних робіт виробництва Volvo, головний двигун та дизель-генератори від Scania – відомих швецьких компаній.

«НІБУЛОН» завжди у всіх напрямах діяльності співпрацює з найкращими у своїй сфері компаніями, а тому таке потужне швецьке обладнання встановлено й на інших суднах флоту: буксирах-штовхачах пр. POSS-115, пр. 121 та 121М, портових буксирах штовхачах пр. Т410, несамохідних плавкранах «Нібулонівець» та «Нібулонівець-2», спеціалізованих самохідних вантажних суднах-шаландах пр. ГШ2000, самохідному плавучому крані «Святий Миколай», а також на 140-метровому флагмані флоту компанії самохідному плавкрані NIBULON MAX.

Варто зазначити, що ефективна співпраця «НІБУЛОНа» з якісними шведськими виробниками розпочалася більше 15 років тому, коли для роботи перевантажувального термінала компанії у Миколаєві було придбано перші навантажувачі від Volvo, які тепер закуплено для роботи й на інших підприємствах компанії по всій країні. У процесі розвитку компанії розгалуженішою ставала і співпраця. Наприклад, верстатний парк суднобудівного заводу включає дві потужні лінії плазмового різання металу ESAB. Лабораторії обладнано аналізаторами зерна від Foss Analytical AB, приладами для визначення числа падіння, лабораторними млинами від Perten Instrument. Сучасний парк вантажного автомобільного транспорту складається зокрема і з новітніх потужних тягачів Scania та Volvo тощо.

Вражені гості не тільки якісною виробничою діяльністю компанії, а й її соціальною відповідальністю. Також Пан Посол оцінив ініціативу компанії щодо боротьби з COVID-19, коли ще на самому початку пандемії «НІБУЛОН» допоміг у найголовнішому – організації діагностування хвороби, передавши власне обладнання з виробничо-технологічної лабораторії перевантажувального термінала до Миколаївського обласного лабораторного центру МОЗ України та налагодивши його роботу. Сьогодні на обладнанні компанії проводиться більше 80% тестувань у регіоні.

Ця зустріч стала цікавою для обох сторін. Окрім цінної екскурсії, представники обговорили ряд питань щодо розвитку нових можливостей для співпраці між компаніями. Багато уваги було приділено й загальним питанням співпраці Швеції і України. Закцентувавши на становленні сильної та процвітаючої України, розвитку її економіки, Олексій Вадатурський зазначив:

«НІБУЛОН» – перша компанія в Україні, яка без гарантій від держави, а тільки під власні зобов’язання, в Брюсселі підписала угоду про виділення ЄІБ 74 млн доларів США на розвиток логістичної інфраструктури в Україні. А це означає, що нам довіряють. А довіряють тому, що бачать реальні результати нашої роботи, бачать наші досягнення та все нові й нові перемоги. В Україні має бути більше таких компаній, які реально на ділі розвивають економіку країни. І таким компаніям потрібна підтримка міжнародної спільноти, потрібна адресна підтримка. Якщо вони будуть розвиватися, то відбуватиметься рух вперед по різних напрямах. Ми цінуємо співпрацю із Швецією і як компанія, і як українці. А нові можливості співпраці – це новий розвиток для обох сторін. Тому я безперечно за таку можливість, але для цього необхідна консолідація усіх сил.

Наприкінці зустрічі Посол Швеції Тобіас Тиберг від імені усіх гостей висловив подяку за зустріч й зазначив, що для Швеції важливо бути партнером України та компанії «НІБУЛОН», а також висловив сподівання на розширення співпраці та підтримку нових починань:

– Ми за те, щоб Україна була успішною країною. І дуже добре, що ви така сильна компанія. З іншого боку, такі компанії, як «НІБУЛОН», заслуговують мати опору на державному рівні... Ваші погляди та плани націлені на розвиток країни, а тому ми розділяємо ваші думки. Це також і наша мета. Я дуже вдячний, що Швеція є частиною вашого успіху і бажаю вам усього найкращого.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.