Віта Марченко, інспектор з кадрів філії «Золотоніська», про своє «солодке» хобі

Віта Марченко підсолоджує життя своїх колег у всіх сенсах. Віта – інспектор з кадрів філії «Золотоніська». Зі слів колег коло її обов’язків значно ширше, ніж прийом на роботу та звільнення, оформлення відпусток та лікарняних. Віта – та людина, яка вислухає всі проблеми, порадить, проконсультує та завжди допоможе. Майже 13 років вона – моральна підтримка й опора для більш ніж 100 співробітників філії.

Окрім основної роботи, Віта має хобі, яке встигло перерости в «другу» професію: понад 4 роки вона виготовляє на замовлення різноманітні смаколики – торти, капкейки та трайфли. Своїми шедеврами Віта регулярно пригощає і колег на роботі, даруючи радість і відчуття свята.

«Я люблю працювати з тістом ще з дитинства. Раніше пекла різні солодощі для рідних і друзів. Коли була в декреті й мала трохи вільного часу, заглибилась у цю тему, стала дивитись відеоуроки для кондитерів, шукала в інтернеті нові цікаві рецепти, пекла й пригощала своїх друзів, збирала відгуки й, відштовхуючись від них, корегувала рецептуру. Поступово я стала отримувати замовлення: хтось хотів щось незвичне, не магазинне, на День народження, хтось замовляв солодке для діток у садочок.

Перші торти, які я робила, були з мастикою. Це була ручна робота, ліпка. З часом почала пробувати інші техніки, навчилась робити мусові торти. Зараз це один із моїх найулюбленіших десертів – і за смаковими властивостями й текстурою, і за самим процесом. Ніколи не знаєш точно, який результат отримаєш, а коли торт виходить таким, як я уявляла, це подвійне задоволення!» – із захватом розповідає Віта.

За лаштунками такої «солодкої» і «ніжної» роботи – багато фізичних і моральних зусиль:

«Для мене випічка – це свого роду відпочинок, моя віддушина. Та в той же час це дуже важлива робота, якою я не можу нехтувати. Коли беру замовлення, то розумію, що це накладає на мене певну відповідальність. На мене розраховують, і я не можу підвести людину й зіпсувати свято. У кожного бувають невдачі, я – не виняток. Буває, щось не вдається. У таких випадках просто береш себе в руки і ще раз перероблюєш десерт. Але коли я бачу в очах людей радість і захват, то розумію, що всі ночі наполегливої праці були того варті».

Як і кожен професіонал, Віта не стоїть на місці, постійно вчиться новому, відслідковує тренди кондитерської сфери. У найближчих планах – навчитись виготовляти шоколадні сфери, які мають дуже ефектний вигляд і стануть окрасою будь-якого десерту. Не знаємо, як ви, а ми вже думаємо над приводом для відрядження на філію «Золотоніська», щоб і собі спробувати шедеври від нашого майстер-шефа.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.