Відкрита бухгалтерія

Хто відповідає за бухгалтерській облік в компанії, що за 21 рік успішної діяльності завоювала статус одного з кращих українських сільгосптоваровиробників, лідера-експортера, благодійника та інвестора?

 «НІБУЛОН» завжди був і залишається прикладом прозорого ведення бізнесу та фінансової сумлінності. Хто відповідає за бухгалтерській облік в компанії, що за 21 рік успішної діяльності завоювала статус одного з кращих українських сільгосптоваровиробників, лідера-експортера, благодійника та інвестора?

«Наша компанія – визнаний лідер, – розповідає головний бухгалтер компанії Світлана Шуліка. – Бухгалтерський облік на такому підприємстві має бути організований максимально ефективно та за найвищими стандартами. Ми уважно слідкуємо за змінами законодавства, досвідом провідних країн. У бухгалтерському обліку «НІБУЛОН» став взірцевим підприємством: нас ставлять у приклад, на нас рівняються. Ми пишаємось тим, що своєю роботою зміцнюємо імідж та репутацію компанії як чесного та законослухняного партнера, як для українських, так і іноземних підприємств».
 
Світлана Шуліка –  Заслужений економіст України, справжній професіонал, вважає що найголовнішим для гарного фахівця є постійне навчання та інтерес до роботи. Сама Світлана Олександрівна свій вільний час також присвячує навчанню. Серед  останніх досягнень – Диплом з міжнародної фінансової звітності (англ. Diploma in International Financial Reporting, DipIFR) Асоціації Присяжних Сертифікованих Бухгалтерів (АССА, Великобританія). Кваліфікація АССА відповідає міжнародним стандартам навчання в галузі бухгалтерського обліку Міжнародної федерації бухгалтерів (IFAC).
 
Заступник головного бухгалтера Людмила Мехеда в «НІБУЛОНі» з дня утворення компанії. Добре пам’ятає вирішальні досягнення колективу: утворення найперших філій у середині 90-х років, кредит Світового Банку у 1998 р., будівництво перевантажувального термінала в м. Миколаєві у 2002-2003 рр. та інше.
 
 «Те, чим сьогодні став «НІБУЛОН» – це, передусім заслуга колективу компанії та нашого генерального директора Олексія Вадатурського», – вважає Людмила Мехеда.
 
Провідний бухгалтер Тетяна Квятковська – перший штатний працівник компанії «НІБУЛОН»: «Я пам’ятаю, що на початку 90-х моїм знайомим на їх підприємствах заробітну плату сплачували продукцією, яку потім ще треба було збути, щоб прогодувати родину. Нас у «НІБУЛОНі» криза оминула і в 90-х, і пізніше».
 
Прийшовши на роботу в невелике підприємство, Тетяна Квятковська більше 20 років працює в «НІБУЛОНі», жартує: «Напевно, подобається!» Тут, в компанії вона відповідає за нарахування заробітної плати: «Я відповідально ставлюсь до своєї роботи, адже важливо щоб кожен працівник вчасно отримав заробітну плату. Я відчуваю свою відповідальність перед кожним. Вважаю, що всі ланки бухгалтерського обліку мають величезне значення для ефективної роботи підприємства».
 
Компанія «НІБУЛОН» – це 4 800 висококваліфікованих працівників по всій Україні, У 2012 році компанією було сплачено 206,1 млн грн податків та зборів та інвестовано 561,6 млн грн в економіку України. Два роки поспіль «НІБУЛОН» здобуває звання «Сумлінного платника податків» серед великих підприємств у аграрній галузі.  
 
 «Для нашої компанії і нашого генерального директора неможливого не існує, – вважає провідний бухгалтер Лариса Арістова. – Наш колектив об’єднує бажання працювати».
 
Лариса Арістова в компанії працює вже 15 років. На питання, як за цей час зміни в законодавстві вплинули на роботу бухгалтерів, відповідає: «З удосконаленням вітчизняного законодавства, відповідальність, що покладена на роботу бухгалтера, меншою не стає. Бухгалтер має бути готовим і до одночасного вирішення кількох важливих задач, і до великого обсягу рутинної роботи».  
 
«Гарний бухгалтер має чітко розуміти, що стоїть за кожною цифрою у бухгалтерському обліку», – додає заступник головного бухгалтера Марія Порошина.
 
Сьогодні лише у місті Миколаєві штат бухгалтерії компанії «НІБУЛОН» нараховує 53 бухгалтера. За 21 рік діяльності обсяги роботи компанії «НІБУЛОН» зросли у рази.
«Молодь, що приходить працювати в компанію, ми привчаємо слідкувати за змінами у законодавстві, з інтересом ставитись до своєї роботи, бути активними та відповідальними, – розповідає заступник головного бухгалтера Наталія Медун. – Головне: бажання дізнатись щось нове, цілісно осягнути та усвідомити, чим займається підприємство, як працюють його структурні підрозділи».
 
Бухгалтер з кількісно-якісного обліку зерна Юрій Гринишак багато років працював під керівництвом Наталії Медун на перевантажувальному терміналі компанії «НІБУЛОН»: «Я вдячний Наталі Григорівні за переданий досвід та знання. Сьогодні я знаю точно, що маю володіти універсальними знаннями. Бухгалтер має знати все, а що не знає – має вивчити».
 
 «Відповідальність та організованість – важливі якості гарного бухгалтера», – вважає В’ячеслав Косенко. Працювати в компанію В’ячеслав прийшов відразу ж після завершення навчання. Сьогодні він – провідний бухгалтер групи обліку зернових культур.
 
Як і для В’ячеслава першим місцем роботи «НІБУЛОН» став і для Юлії Ліповецької. Працюючи в компанії, Юлія не спиняє навчання. Зараз осягає міжнародні стандарти бухгалтерського обліку: «Сучасний бухгалтер має розумітись у багатьох питаннях: знати англійську, слідкувати за змінами українського і міжнародного законодавства».
 
 «Приймаючи на роботу молодих випускників, ми виховуємо кращих фахівців з бухгалтерського обліку, – підкреслює Світлана Шуліка. –  Наша компанія дає великі можливості молоді для розвитку. Я дуже поважаю молодь, що прагне до навчання, адже від професійного росту кожного працівника залежить успішна діяльність всього підприємства в цілому».

 

 

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН