Ваговий контроль на дорогах має бути законодавчо врегульований!

«Читаю сегодня новости, и кровь начинает закипать от возмущения!». Саме з таких слів починається істеричний та абсурдний допис Олександра Янцена...

Так, саме істеричний та абсурдний, адже погодьтеся, щоб підготувати вартий довіри текст, який ще й містить перевірені факти, необхідно вийти із стану «кров начинает закипать от возмущения!» і, принаймі, подумати.

Всім очевидно, що вигадані Олександром Янценим фрази на кшталт «…что он создал "Антинародное Ополчение Николаевщины" только для того, чтоб загнать Вадатурскому на «панщину» ополченцев, которые передерутся между собой за копейки с "барского стола"…» або «Вадатурский создал ручного пса, который в прошлом году сэкономил ему миллионы гривен, неоплаченными платежами за перегруз…», не мають нічого спільного з реальними подіями, відтак, не відповідають дійсності, - коментує інформацію Олександр Григоренко, заступник генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» з торгівлі та логістики.

Компанія «НІБУЛОН» не ініціювала та не має жодного відношення до організації і функціонування самооборони, ополчення і т.п., тим більше т.з. кишенькових об’єднань.

Коли Миколаєву загрожувала небезпека, «НІБУЛОН», у співпраці з місцевими органами влади, допоміг встановити та організувати роботу блокпостів, придбав велосипеди для патрулювання вулиць міста тощо. Адже для нас спокій міста та його городян був і лишається надважливим! Пізніше, коли у одних активістів з’явилося бажання нажитися на ситуації, а інші їм завадили, всередині організації почалися чвари і певна їх частина на чолі з О. Янценим відокремилася. Спостерігаючи за розвитком подій та намагаючись запобігти різного роду зловживань, наша компанія припинила фінансування подібного роду та почала надавати адресну благодійну допомогу (облаштування побуту військових, допомога постраждалим в зоні АТО і т.п.).

М’яко кажучи, різкі зміни настрою пана Янцена дивують. Ще минулого року, зустрічаючись з Олексієм Опанасовичем, він висловлював радість, що є така компанія як «НІБУЛОН», яка надає значну допомогу місту, а сьогодні, безпідставно почав паплюжити нас. Ми цінуємо тільки конкретні факти, а не розтиражовані ярлики. Відтак, така поведінка не додає Вам, пане Янцен поваги. Краще боріться з тими, хто дійсно заважає проводити реформи в Україні.

Якщо ж Ви вже стали експертом у сфері вантажних перевезень, то, перш ніж робити гучні заяви, варто детально вивчити ситуацію. Відтак, Ви б звернули увагу на той факт, що саме компанія «НІБУЛОН» дійсно втілює в життя заходи щодо зменшення навантаження на автомобільні дороги, адже тільки за минулий навігаційний сезон 2014-2015 маркетингового року компанія транспортувала водними шляхами України близько 1,5 млн тонн зернових вантажів. Отже, навіть за найскромнішими підрахунками, завдяки нашій компанії з доріг України знято понад 47 000 автомобілів!

Не відповідає дійсності й інформація щодо нібито курсування вантажних автомобілів компанії «по зоне разделения, по территориям, контролируемым террористами». Офіційно повідомляю, жоден з автомобілів компанії «НІБУЛОН» не працював і не працює в зоні, що підконтрольна терористам.

Щодо функціонування вагових комплексів.

Починаючи з З травня 2014 року ТОВ СП НІБУЛОН бере активну участь у всіх робочих нарадах з питань роботи і функціонування вагових комплексів в Миколаївській області, які проводить Миколаївська облдержадміністрація. В ході обговорень, нами було запропоновано кілька варіантів вирішення цього питання. Це не популістські пропозиції, а ті, які б дали можливість виграти всім: і жителям області, і компаніям перевізникам. Один з варіантів - дати можливість перевізникам легально сплачувати за т.з. «перевантаження» певну суму, але за умови, що ці кошти будуть відразу спрямовуватися на будівництво нових доріг в області. Якби така сума була встановлена на рівні 200 гривень, на будівництво доріг тільки в області відразу б з’явився не один десяток мільйонів гривень. Були й інші конструктивні, а головне, прозорі і публічні, варіанти рішень. Але, на жаль, жодна з пропозицій не була прийнята.

Зверну увагу читачів, що на сьогодні робота вагових комплексів незаконна і на це існує низка об’єктивних причин:

- 28.02.2014 втратив чинність – Технологічний регламент здійснення габаритно-вагового контролю, затверджений Наказом Державної служби автомобільних доріг України, Міністерства внутрішніх справ України за №219/198 від 07.05.2008р.;

- на даний час не визначено процедуру габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у пунктах габаритно-вагового контролю на автомобільних дорогах загального користування та вимоги до облаштування цих пунктів;

- Міністерством інфраструктури України не визначено Вимоги до облаштування та технічного оснащення пунктів габаритно-вагового контролю, як того вимагає пункт 14 «Порядку здійснення габаритно-вагового контролюта справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/ або габаритні параметри яких перевищують нормативні» затвердженого постановою КМУ від 27.06.2007 р. №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування»;

- Міністерством економічного розвитку і торгівлі України не затверджена Методика, якою повинні керуватися Укртрансінспекція та її територіальні органи під час проведення габаритно-вагового контролю, як того вимагає пункт 19 «Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/ або габаритні параметри яких перевищують нормативні» затвердженого постановою КМУ від 27.06.2007 р. №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування».

- Висновок очевидний - контроль має бути, але законодавчо врегульований! Тобто будь-який контроль, а в даному випадку це ваговий контроль на дорогах, має здійснюватися виключно в рамках законодавчого поля, прозоро і публічно. Всі правила, вимоги, обов’язки та відповідальність обох сторін процесу (перевізника та контролера) мають бути чітко визначені і закріплені законодавчо. А інакше, ми повернемося з вами в часи, коли вагові комплекси стояли, величезні кошти збиралися з перевізників, але потрапляли відразу до кишені чиновників або наближених до них осіб,а ми з вами знову залишимося ні з чим!

- Найближчим часом ми представимо детальні пропозиції щодо комплексного вирішення цієї проблеми не тільки в Миколаївській області, а й в Україні в цілому, - додав Олександр Григоренко.

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.