Втретє експерти Національного морського рейтингу України визнають Олексія Вадатурського «Людиною року на водному транспорті»

Щороку провідні експерти морегосподарської галузі країни визначають основні здобутки року.

Головними критеріями тут є професіоналізм і реальні досягнення. Номінація в рейтингу – це справжнє визнання серед колег – морського співтовариства. Тому цьогорічний вибір експертів не став сюрпризом для більшості: перемогу у номінації «Людина року» вже втретє здобув генеральний директор компанії «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський.

– Коли у 2018 році мені, аграрію з Миколаєва, вкотре присвоїли звання «Людина року на водному транспорті», організатори рейтингу зазначили, що це унікальний випадок в Україні, коли транспортна громадськість визнала безумовне лідерство на водному транспорті людини, основний бізнес якої пов'язаний з іншого галуззю, в моєму випадку з аграрною. Виступаючи на церемонії нагородження, я тоді сказав, що підняв високу планку для майбутніх переможців і буду радий, якщо наступні переможці піднімуть цю планку ще вище, – згадує Олексій Вадатурський.

 – Минув час, і мене знову, вже втретє, визнали переможцем цього рейтингу, за що всім вдячний. Що я відчуваю? Відчуваю гордість за компанію і колектив, за те, що зміг організувати все це.   Відчуваю жаль, що ані профільні чиновники, ані депутати не скористалися нашим досвідом для впровадження його в Україні. Відчув, наскільки зашкарублою виявилася існуюча на водному транспорті система, що ніхто навіть не намагається її побороти, як це робимо ми. Але я надалі буду продовжувати боротися за відродження цієї галузі в нашій державі – буду відстоювати український прапор, будівництво українського флоту, відродження українського суднобудування, створення нової сучасної ефективної логістичної інфраструктури. І, звичайно, буду піднімати планку вище. Україна не повинна бути державою  біля моря, ми просто зобов’язані бути морською державою!  – переконаний керівник компанії.   

Підтвердженням слів Олексія Вадатурського стало те, що експерти відзначили його внесок у розвиток інфраструктури внутрішніх водних шляхів і малого суднобудування, розвиток вантажоперевезень Дніпром, а також згадали за «нарощування обсягу річкових перевезень, експортні продажі зернових, розвиток берегової зернової інфраструктури Дніпра», «розвиток суднобудування і активне будівництво флоту для річкових перевезень». Його назвали «єдиним бізнесменом, який намагається побудувати в Україні багатопрофільне підприємство, яке включає в себе морські і річкові перевезення, будівництво суден на українських підприємствах».  

На думку одного з експертів, «компанія («НІБУЛОН») увійшла в топ-5 новаторів агросектора, створивши мережу з 27 сучасних перевантажувальних терміналів і комплексів з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур. За потужністю одночасного зберігання зерна (2,1 млн тонн) зараз це найбільша термінальна мережа в Україні. У 2019-му компанія ввела в експлуатацію найдовше спеціалізоване кранове судно класу «річка-море», побудоване за час незалежності України, 140-метровий NIBULON MAX».

Перемогу у номінації Олексій Вадатурський розділив з Шотою Хаджішвілі – президентом Асоціації морських агентств України.

Традиційно поза конкуренцією «НІБУЛОН» залишається і в номінації «Відновлення флоту». Цього разу компанія отримала перемогу за будівництво найбільшого в історії незалежної України 140-метровго кранового судна NIBULON MAX на суднобудівному заводі «НІБУЛОН». 

Також серед досягнень 2019 року у розвитку річкового транспорту експерти відзначили введення в експлуатацію в 2019-го нового потужного перевантажувального термінала з відвантаженням зернових та олійних культур компанії «НІБУЛОН» у с. Тернівка Вільнянського району Запорізької області, а також початок будівництва компанією перевантажувального термінала в с. Мар’янське Апостолівського району Дніпропетровської області.

Нагадаємо, що компанія «НІБУЛОН» та Олексій Вадатурський протягом багатьох років стають лауреатами Національного морського рейтингу України у таких номінаціях, як «Людина року на водному транспорті», «Темпи росту», «Абсолютний ріст», «Відновлення флоту», «Золотий причал».

«НІБУЛОН» – унікальний випадок, коли аграрна компанія майже самотужки відроджує річкове судноплавство та суднобудування в країні. Компанія вже інвестувала в економіку України більше 2,2 млрд доларів США. Суднобудівно-судноремонтний «НІБУЛОН» сьогодні найсучасніший український суднобудівний завод, на якому працює кожен 5-й суднобудівник країни. Компанія з українського металу збудувала і продовжує будувати кращий в Україні флот (78 суден), який ходить під українським прапором і на якому працюють 600 українців, які знову-таки отримують заробітну плату і сплачують податки в Україні.

Протягом останніх років Олексій Вадатурський наполегливо бореться за розвиток українського суднобудування і судноплавства, як визначних галузей для потенціалу економіки всієї країни. В одній зі своїх осінніх публікацій у фейсбуці він зазначив, що через бездіяльність чиновників «сьогодні Україна – це не морська держава, а країна біля моря. У нас немає повноцінного військово-морського флоту, хоча ми й маємо найбільшу морську прибережну зону у Чорному та Азовському морях. Про річковий флот ми теж від чиновників чуємо лише слова, але жодних реальних дій. Багаторічна недолуга політика призвела до того, що національне суднобудування знищено. 31 завод не працює, як не працюють і 140 тисяч суднобудівників. Зупинились й супутні галузі економіки. Це справедливо? Ні».

Однією з головних причин поступового знищення вітчизняного суднобудування і судноплавства він називає відсутність справедливого для України і чесного для бізнесу законодавства у сфері внутрішнього водного транспорту:

«Саме тому я критикую черговий, переписаний з попередньої версії, але все з гіршою і гіршою якістю, проєкт закону «Про внутрішній водний транспорт» тепер уже під номером 1182-1-д. І мене знову намагаються безпідставно звинуватити у нібито бажанні монополізувати річку. Але я за створення рівних конкурентних умов для кожного. Я проти пільг, проти екологічного свавілля, проти створення джерел екологічних лих на українських річках, проти нанесення збитків державі та паразитування на ній. Я за те, щоб український прапор поважали не лише на словах, щоб в Україні поважали українське».

У зв’язку із спалахом у світі COVID-19 Олексій Вадатурський останні тижні практично весь свій час присвячує допомозі медичній галузі України і реалізує системний підхід, як він це робить і у своєму бізнесі. Він переконаний, що важливо реалізовувати комплексні проєкти, а не розпорошувати їх.  Саме тому за його ініціативою в Миколаєві був створений додатковий повноцінний сучасний лабораторний центр, у якому можна проводити аналіз на наявність/відсутність коронавірусу методом ПЛР. Тепер же компанія взяла шефство над Миколаївською обласною інфекційною лікарнею, щоб кожен хворий міг отримати належне лікування, а лікарі – безпечні умови праці. Щоб Україна була морською державою, а українці – здоровою нацією!

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.