Уже наступного тижня до Києва прибуде судно зі свіжими херсонськими кавунами

15 серпня на вантажному причалі філії «Голопристанська» ТОВ СП «НІБУЛОН» розпочнеться завантаження несамохідного судна компанії близько 300 тоннами стиглих і смачних херсонських кавунів, зібраних з полів місцевих господарств. На цей рейс цілий рік очікували любителі кавунів у Києві.

На Київщині кавуни вивантажать на перевантажувальному терміналі ТОВ СП «НІБУЛОН» у Переяславі та доставлять до торгових мереж, а судно завантажать зерном. Солодкі ягоди з Півдня України можна буде придбати в торгових точках мережі «Сільпо» «Fozzy Group».

Четвертий рік поспіль «НІБУЛОН» власним флотом відправляє смачні херсонські кавуни до столиці. Ця історія розпочалася у 2017 році, коли компанія долучилася до пілотного проєкту Агентства США з міжнародної допомоги USAID «Створення ефективного логістичного ланцюга постачання плодово-овочевої продукції». Так, уперше за останні 15 років від причалу у Голій Пристані відчалило несамохідне судно з 300 тоннами солодкої ягоди.  Ця подія буквально підірвала інформаційний простір і стала топ-новиною інформагенцій та соціальних мереж, а «кавуни з баржі» в супермаркетах були просто нарозхват. 

Щоб були зрозумілі переваги транспортування продукції водним транспортом, слід прослідкувати весь логістичний ланцюжок.  Зібрані на полі кавуни обережно вручну складають у картонні контейнери євростандарту, розміщені на піддонах у вантажівці. На річковому терміналі в Голій Пристані краном завантажують піддони на дно несамохідного судна. У закритому судні водним шляхом, на якому немає ям та вибоїн, обережно і чітко за графіком «НІБУЛОН» доставляє неушкоджений товар у порт призначення. Там так само піддони з контейнерами розвантажують краном і відразу завантажують у рефрижератори. За декілька годин ці кавуни вже в торговельному залі радують покупців. Такий шлях доставки овочів і фруктів із півдня України на північ значно зменшує їх втрати і допомагає в розширенні ринків збуту сезонної продукції. Коли кавуни вантажаться насипом, 10-13 % продукції зазнає механічних пошкоджень, не витримуються стандарти пакування та транспортування. 

Варто зазначити, що навіть завдяки лише одному такому порівняно невеликому за обсягом рейсу компанія «НІБУЛОН» знімає з автошляхів країни 15 вантажівок. Кавуни прийдуть до Києва цілими, а автошляхи будуть збережені. 

«НІБУЛОН» завдяки створеній ефективній логістичній інфраструктурі здатен здійснювати мінімум 50 рейсів по 1000 тонн – це 50 тис. тонн різноманітної сільгосппродукції за сезон, яку компанія може переорієнтувати з доріг України на річковий транспорт, більш економічно вигідний й екологічний. 

Для компанії такого роду перевезення є неприбутковими і скоріше соціальним проєктом, що підтримає херсонських аграріїв, які вирощують плодово-овочеву продукцію. Вниз по Дніпру судно повезе зерно. Якщо ж брати окремо проєкт перевезення плодово-овочевої продукції внутрішніми водоймами, то він поки абсолютно невигідний порівняно з іншими видами транспорту. Тому що за пальне судноплавцями сплачується акцизний податок, а також портові збори, плата за проходження шлюзів і розведення мостів на Дніпрі. Все це робить річковий транспорт неконкурентним у порівнянні з залізничним, а також автомобільним у питанні швидкості доставки. 

У свою чергу генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський вважає, що транспортування плодово-овочевої та будь-якої продукції річкою в Україні має перестати бути подією загальнонаціонального масштабу, а нарешті стати повсякденним явищем: 

– Україна заслуговує на більш високі досягнення у розвитку річкової логістики, за що сьогодні і бореться «НІБУЛОН». Наша компанія робить усе, щоб Україна була морською державою, а не країною біля моря.  «НІБУЛОН» – це українська компанія, яка збудувала сучасний флот не завдяки підтримці  держави, а на власному ентузіазмі, практично самотужки. Мешканці абсолютно всіх населених пунктів на Дніпрі заслуговують на можливість їсти найсмачніші кавуни з Херсонщини: Дніпро, Кременчук, Черкаси та інші. Для цього потрібно лише почути компанію, а саме про наші шляхи створення конкурентних умов для водного транспорту порівняно з іншими видами транспорту, – відзначає Олексій Вадатурський.

Сьогодні попит на транспортування овочів і фруктів із півдня України на північ і далі річкою – величезний. Херсонщина – це водні ворота України, і саме з Голої Пристані починається водний шлях, що з’єднує Україну з Білоруссю.  Є регіони, в яких не росте або не дозріває те, що в надлишку збирають на щедрому українському півдні. Сьогодні «НІБУЛОН» – єдина українська компанія, яка має всі умови і потужності (13 річкових перевантажувальних терміналів, сучасний флот) для виконання навантажувально-розвантажувальних робіт і забезпечення доставки якісних  і натуральних овочів і фруктів в інші області України і далі по Дніпру.

Але все це можливе тільки за умови відновлення внутрішніх водних шляхів і створення конкурентних умов для перевізника у порівнянні з іншими видами транспорту. 

Лише у співпраці різних гравців ринку і держави у питанні розвитку річкових перевезень – майбутнє України.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.