- Інформаційний відділ
- 13 серпня 2021
«НІБУЛОН» продовжує традицію перевезення смугастих вантажів флотом
- Южная Правда
- М. Островская
- 04 березня 2021
Золотой стандарт "НИБУЛОНа" в реанимации медицины
- Рідне Прибужжя
- В. Гонорацька
- 04 березня 2021
«НІБУЛОН» ПРОДОВЖУЄ БОРОТЬБУ З ПАНДЕМІЄЮ: ВЖЕ ТРЕТЯ МИКОЛАЇВСЬКА ЛІКАРНЯ ГОТОВА ЛІКУВАТИ ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУС!
- Інформаційний відділ
- 12 серпня 2020
Уже наступного тижня до Києва прибуде судно зі свіжими херсонськими кавунами
15 серпня на вантажному причалі філії «Голопристанська» ТОВ СП «НІБУЛОН» розпочнеться завантаження несамохідного судна компанії близько 300 тоннами стиглих і смачних херсонських кавунів, зібраних з полів місцевих господарств. На цей рейс цілий рік очікували любителі кавунів у Києві.
На Київщині кавуни вивантажать на перевантажувальному терміналі ТОВ СП «НІБУЛОН» у Переяславі та доставлять до торгових мереж, а судно завантажать зерном. Солодкі ягоди з Півдня України можна буде придбати в торгових точках мережі «Сільпо» «Fozzy Group».
Четвертий рік поспіль «НІБУЛОН» власним флотом відправляє смачні херсонські кавуни до столиці. Ця історія розпочалася у 2017 році, коли компанія долучилася до пілотного проєкту Агентства США з міжнародної допомоги USAID «Створення ефективного логістичного ланцюга постачання плодово-овочевої продукції». Так, уперше за останні 15 років від причалу у Голій Пристані відчалило несамохідне судно з 300 тоннами солодкої ягоди. Ця подія буквально підірвала інформаційний простір і стала топ-новиною інформагенцій та соціальних мереж, а «кавуни з баржі» в супермаркетах були просто нарозхват.
Щоб були зрозумілі переваги транспортування продукції водним транспортом, слід прослідкувати весь логістичний ланцюжок. Зібрані на полі кавуни обережно вручну складають у картонні контейнери євростандарту, розміщені на піддонах у вантажівці. На річковому терміналі в Голій Пристані краном завантажують піддони на дно несамохідного судна. У закритому судні водним шляхом, на якому немає ям та вибоїн, обережно і чітко за графіком «НІБУЛОН» доставляє неушкоджений товар у порт призначення. Там так само піддони з контейнерами розвантажують краном і відразу завантажують у рефрижератори. За декілька годин ці кавуни вже в торговельному залі радують покупців. Такий шлях доставки овочів і фруктів із півдня України на північ значно зменшує їх втрати і допомагає в розширенні ринків збуту сезонної продукції. Коли кавуни вантажаться насипом, 10-13 % продукції зазнає механічних пошкоджень, не витримуються стандарти пакування та транспортування.
Варто зазначити, що навіть завдяки лише одному такому порівняно невеликому за обсягом рейсу компанія «НІБУЛОН» знімає з автошляхів країни 15 вантажівок. Кавуни прийдуть до Києва цілими, а автошляхи будуть збережені.
«НІБУЛОН» завдяки створеній ефективній логістичній інфраструктурі здатен здійснювати мінімум 50 рейсів по 1000 тонн – це 50 тис. тонн різноманітної сільгосппродукції за сезон, яку компанія може переорієнтувати з доріг України на річковий транспорт, більш економічно вигідний й екологічний.
Для компанії такого роду перевезення є неприбутковими і скоріше соціальним проєктом, що підтримає херсонських аграріїв, які вирощують плодово-овочеву продукцію. Вниз по Дніпру судно повезе зерно. Якщо ж брати окремо проєкт перевезення плодово-овочевої продукції внутрішніми водоймами, то він поки абсолютно невигідний порівняно з іншими видами транспорту. Тому що за пальне судноплавцями сплачується акцизний податок, а також портові збори, плата за проходження шлюзів і розведення мостів на Дніпрі. Все це робить річковий транспорт неконкурентним у порівнянні з залізничним, а також автомобільним у питанні швидкості доставки.
У свою чергу генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський вважає, що транспортування плодово-овочевої та будь-якої продукції річкою в Україні має перестати бути подією загальнонаціонального масштабу, а нарешті стати повсякденним явищем:
– Україна заслуговує на більш високі досягнення у розвитку річкової логістики, за що сьогодні і бореться «НІБУЛОН». Наша компанія робить усе, щоб Україна була морською державою, а не країною біля моря. «НІБУЛОН» – це українська компанія, яка збудувала сучасний флот не завдяки підтримці держави, а на власному ентузіазмі, практично самотужки. Мешканці абсолютно всіх населених пунктів на Дніпрі заслуговують на можливість їсти найсмачніші кавуни з Херсонщини: Дніпро, Кременчук, Черкаси та інші. Для цього потрібно лише почути компанію, а саме про наші шляхи створення конкурентних умов для водного транспорту порівняно з іншими видами транспорту, – відзначає Олексій Вадатурський.
Сьогодні попит на транспортування овочів і фруктів із півдня України на північ і далі річкою – величезний. Херсонщина – це водні ворота України, і саме з Голої Пристані починається водний шлях, що з’єднує Україну з Білоруссю. Є регіони, в яких не росте або не дозріває те, що в надлишку збирають на щедрому українському півдні. Сьогодні «НІБУЛОН» – єдина українська компанія, яка має всі умови і потужності (13 річкових перевантажувальних терміналів, сучасний флот) для виконання навантажувально-розвантажувальних робіт і забезпечення доставки якісних і натуральних овочів і фруктів в інші області України і далі по Дніпру.
Але все це можливе тільки за умови відновлення внутрішніх водних шляхів і створення конкурентних умов для перевізника у порівнянні з іншими видами транспорту.
Лише у співпраці різних гравців ринку і держави у питанні розвитку річкових перевезень – майбутнє України.
Новини з теми
- Інформаційний відділ
- 20 серпня 2021
Флот «НІБУЛОНа» зі смугастим вантажем прибув до філії «Переяславська»
- Інформаційний відділ
- 13 серпня 2021
«НІБУЛОН» продовжує традицію перевезення смугастих вантажів флотом
ЗМІ про «НІБУЛОН»
- Южная Правда
- М. Островская
- 04 березня 2021