У «НІБУЛОНі» уточнили, скільки об'єктів, що перебувають у власності компанії, потребують розмінування

Розмінування територій – один із пріоритетних напрямків роботи «НІБУЛОН». На сьогоднішній день через забруднення вибухонебезпечними предметами внаслідок збройної агресії рф компанія не може вести діяльність на філіях «Сватівська», «Троїцька», «Новопсковська», «Біловодська» та «Старобільська», а також на елеваторах – філіях «Козацька», «Голопристанська», «Кам’янка-Дніпровська» і ТОВ «Старобільський елеватор».

Загальна площа території, яку потрібно розмінувати, складає близько 25,5 тис. га, що складає майже 30% земельного банку «НІБУЛОНу».

Розмінування об’єктів розпочнеться, як тільки «НІБУЛОН» отримає сертифікат на нетехнічне обстеження територій (НТО). Це перший і один із найважливіших етапів гуманітарного розмінування. У компанії розраховують, що отримання сертифікату на НТО дозволить розпочати очищення орних земель філії «Снігурівська», загальна площа якої складає 5,5 тис. га, вже найближчим часом. На відео ви можете побачити стан цієї філії після обстрілів та вигляд полів довкола.

Окрім отримання сертифікату, компанія планує закупити власні машини для розмінування, які частково автоматизують процес та доповнять копітку ручну працю групи саперів у складі з п’яти осіб. Водночас сапери зазначають, що машини з розмінування вирішують проблему лише частково. Так, коли машина стикається з протитанковою міною, то зупиняє хід. У такому разі до роботи підключаються сапери, які знешкоджують протитанкові міни вручну, що в свою чергу впливає на тривалість процесу очищення земель.

Крім того, розмінування ускладнюється постійними обстрілами з боку армії рф. Наприклад, у ніч на Великдень ворог випустив у бік м. Снігурівка 11 ракет С-300 та 7 дронів-камікадзе «Шахед». Якщо припустити, що ця територія вже була обстежена й повністю очищена від вибухонебезпечних предметів, то після великоднього обстрілу її потрібно інспектувати повторно.

У подальшому задля максимальної оперативності та ефективності розмінування територій «НІБУЛОН» співпрацюватиме з органами державної влади, ДСНС та Збройними силами України.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.