У 2019 році флот компанії «НІБУЛОН» перевіз українськими річками рекордну кількість вантажів

За підсумками навігації 2019 року флот судноплавної компанії ТОВ СП «НІБУЛОН» транспортував українськими річками понад 3,8 млн тонн вантажів.

Кожного року «НІБУЛОН» звітує про результати діяльності судноплавної компанії, щорічно відзначаючи нові власні рекорди. Не виключення і 2019 рік, адже від початку навігації флот компанії, який на сьогодні налічує 77 одиниць, здійснив 930 рейсів,  транспортувавши внутрішніми водними шляхами понад 3,8 млн тонн різноманітних вантажів, що перевищує показник попереднього року на 35 %. 

Так, понад 3 млн тонн вантажів перевезено Дніпром та Бузько-Дніпровсько-лиманським каналом (у тому числі надання послуг стороннім організаціям), більше 800 тис. тонн – Південним Бугом. 

У 2019 році «НІБУЛОНівський» флот продовжив збільшувати номенклатуру транспортованих річками вантажів. Окрім зерна, судноплавна компанія перевозила металопродукцію, залізобетонні плити, пісок, палі та херсонські кавуни й дині.

Загалом за час діяльності судноплавної компанії «НІБУЛОН» внутрішніми водними шляхами транспортовано близько 17  млн тонн вантажів, а отже, дороги країни розвантажено на понад 708 тис. вантажівок.

Таких результатів нам вдалося досягнути завдяки реалізації комплексної патріотичної інвестиційної програми з відродження Дніпра та Південного Бугу як транспортних артерій України, яка включає розбудову мережі сучасних перевантажувальних терміналів уздовж річок, відродження суднобудівної галузі, поліпшення українських судноплавних шляхів, та ряду ефективних управлінських рішень щодо організації вантажних річкових перевезень.

– Протягом останніх років підприємство впроваджує нові логістичні підходи під час транспортування зерна з філій компанії до морських портів водним транспортом – комбіновані перевезення, щорічно збільшуючи обсяги. Це, в свою чергу, призводить до зниження навантаження на автомобільні шляхи України, знижує шкідливі викиди в повітря та дає можливість підвищити закупівельні ціни на збіжжя не лише на підприємствах з можливістю відвантаження на водний транспорт, але і на філіях, які орієнтовані на залізничний транспорт. ТОВ СП «НІБУЛОН»  планує збільшити обсяги комбінованих перевезень як по річці Дніпро, так і по річці Південний Буг порівняно з минулим маркетингових роком на 50 %, – розповідає начальник відділу транспортної логістики компанії Олександр Шмаков. 

Завдяки днопоглиблювальним роботам на Південному Бузі, які «НІБУЛОН» провів самотужки, судноплавними стали 134 км водного шляху, й у 2016 році вперше за чверть століття цією річкою до Вознесенська (Миколаївська обл.) відправилося вантажне судно. А днопоглиблення проблемних ділянок Дніпра дає змогу максимально ефективно використовувати його потенціал, завантажуючи судна до проєктної осадки, а значить збільшувати кількість транспортованих вантажів водним транспортом.  

У рамках програми влітку 2019 року «НІБУЛОН» ввів в експлуатацію новий повністю автоматизований перевантажувальний термінал в Запорізькій області – філію «Тернівська» – та власними зусиллями виконав днопоглиблювальні роботи на р. Плоска Осокорівка, зробивши судноплавними непрохідні колись ділянки. За пів року діяльності філії «Тернівська» річкою з підприємства на зовнішній рейд морського порту Миколаїв уже транспортовано близько 135 тис. тонн вантажів.

– Неабияку роль у досягненні таких високих результатів відіграє власний вантажний флот компанії «НІБУЛОН», зокрема 21 буксир та 43 одиниці несамохідних вантажних суден. Суднобудівники компанії постійно працюють над удосконаленням суднобудівних проєктів, зокрема будівництво суден з більшою вантажомісткістю та потужніших буксирів. Так, суттєвим поповненням для судноплавної компанії стали несамохідні судна пр. В2000, що були спеціально збудовані для використання на Південному Бузі, стометрові судна пр. В5000, буксири-штовхачі пр. POSS-115 для лінійних перевезень та багатоцільові буксири потужність 3500 к. с. (пр. Т3500). Додаткові можливості для збільшення кількості рейсів та, відповідно, обсягів перевезень дає флагман «НІБУЛОНівського» флоту – самохідний плавкран NIBULON MAX. З введенням його в експлуатацію значно підвищилася продуктивність перевалки вантажів, а отже вивільнилися несамохідні судна й збільшилась їхня оборотність, – зазначає Олександр Тарановський, заступник директора судноплавної компанії «НІБУЛОН» з економіки.

Наразі на власному суднобудівно-судноремонтному заводі компанія будує судна двох нових проєктів: портові буксири штовхачі-кантувальники пр. Т410 та несамохідні судна-майданчики відкритого типу пр. В1500. Робота відкритих несамохідних суден вантажомісткістю 1500 тонн – перевезення контейнерів, генеральних і навалювальних вантажів, у тому числі піску, гравію, добрив, пакетованих вантажів, лісу і лісоматеріалів, а це черговий крок компанії до розширення номенклатури вантажів, що перевозяться, та підвищення результативності роботи усього флоту «НІБУЛОНа». А маневрені портові буксири проєкту Т410, призначені для штовхання  несамохідних суден дедвейтом до 3 тис. тонн, забезпечуватимуть виконання вантажних рейсів на мілководді. 

Таким чином ми робимо усе, щоб українські річки працювали на розвиток економіки нашої держави, як це і відбувається у всьому світі. У планах «НІБУЛОНа» на 2020 рік перевезти українськими річками 4,5 млн тонн вантажів, що, у свою чергу, розвантажить українські автошляхи та заощадить державі значні кошти на їх ремонті.

Зазначимо також, що за першу половину 2019/20 маркетингового року «НІБУЛОНівський» флот перевіз рекордну кількість вантажів, порівняно з аналогічними періодами інших років, – більше 2 млн тонн.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.