«НІБУЛОН» підтримує безперервність бізнес-процесів завдяки хмарним технологіям

Дізнайтесь як «НІБУЛОНу» вдається підтримувати стабільну роботу компанії в умовах перебоїв в електропостачанні завдяки своєчасній міграції в хмару. Зараз компанія має повний доступ до даних та сервісів незалежно від подій, які відбуваються назовні.

Восени 2022 року напередодні масованих ракетних атак, які призвели до блекаутів, ТОВ СП «НІБУЛОН» замислилось щодо впровадження хмарних технологій. Наявна серверна інфраструктура, розгорнута на майданчику у Києві, була зарезервована по живленню лише частково. Перебої у подачі електроенергії могли призвести до тривалої зупинки роботи компанії, наприклад, внаслідок відсутності доступу до ключових бізнес-застосунків. Додаткової уваги потребував також процес забезпечення можливості здійснювати віддалений доступ численної кількості співробітників – вимушених переселенців.

Спеціалісти ІТ-відділу компанії взяли до уваги ризики та попередження щодо можливих подій зими, які насувалася, та запропонували дієвий спосіб убезпечення даних компанії і підтримки безперервності бізнес-процесів, а саме: застосування хмарних технологій.

Міграцію в хмару розпочали з детального аналізу варіантів реалізації. Серед наявних альтернатив, які включали пропозиції провідних світових постачальників сервісу, обрали рішення Microsoft Azure, як таке, що оптимально відповідає широким потребам «НІБУЛОНу». Хмарою було покрито всі критичні бізнес-сервіси організації, що наразі виключає збої в роботі компанії. Додатково для резервування каналів зв’язку було встановлено обладнання супутникового зв’язку компанії STARLINK, яке підтримує доступ до Інтернету таких філій підприємства як «Бессарабська», «Решетилівська», «Врадіївська», «Золотоніська», «Тетерів», «Смотрич», «Мар'янівська», «Глобинська», «Вознесенська», «Новоодеська», «Вітове» та на офісі у м. Миколаїв.

З огляду на наявність внутрішньої ІТ-компетенції роботи з міграції виконували власними силами. Таким чином, розгортання системи вдалося реалізувати за один місяць включно з повним перенесенням даних.

Зараз, коли можна вважати, що ситуація в енергосистемі стабілізувалася, підводимо підсумки проєкту та можемо констатувати, що завдяки використанню хмарних технологій ТОВ СП «НІБУЛОН» пройшло одну з найважчих зим в історії сучасної України без значних перебоїв у роботі.

Окремо висловлюємо подяку компанії Microsoft, яка на підтримку українських підприємств під час війни надає сервіси Azure на спеціальних вигідних умовах.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.