Суднобудівники компанії «НІБУЛОН» спустили на воду вже сьоме несамохідне судно проекту В2000

Майже одразу за урочистим спуском на воду останнього із серії трьох сучасних буксирів модернізованого проекту 121М «Нодарі Чантурія» суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» спустив сьоме за рахунком несамохідне судно проекту В2000, призначене для експлуатації на Південному Бузі.

Хрещеною матір’ю нового судна, що було спущене в робочій обстановці під оплески «НІБУЛОНівських» суднобудівників, стала, за словами директора заводу Дмитра Горбенка, молода, відповідальна та перспективна працівниця малярно-ізоляційної дільниці Людмила Скаржинець, яка працює на суднобудівному підприємстві вже понад два роки.

Нагадаємо, що довжина суден проекту В2000 становить 71,7 м; ширина габаритна – 17,0 м; висота борту – 3,3 м; осадка при завантаженні – 2,25 м; осадка порожнього судна – 1,8 м; водотоннажність – 2515 тонн; загальна місткість вантажного трюму – 2850 м³; кількість трюмів – 1; район плавання – внутрішні водні шляхи України, зокрема річка Південний Буг, друге життя якої стало можливим завдяки днопоглиблювальним роботам, проведеним компанією власними силами та своїм коштом.

Будівництво цієї серії суден було розпочато наприкінці весни минулого року і буде завершено до вересня 2017 року – на той момент судноплавна компанія «НІБУЛОНу» налічуватиме у своєму складі вісім таких «елеваторів на воді». Наразі на «НІБУЛОНівській» верфі ведеться активна робота над черговим та вже останнім судном проекту В2000: завершується порізка сталі, виготовлено 60 % секцій, на стапелі вже змонтовані 7, 8, 9 та 10 блоки. Спуск судна планується на серпень цього року.

Один рейс несамохідного судна В2000 дозволяє транспортувати до 2000 тисяч тонн зерна. Зважаючи на те, що ці судна працюють у тандемі з буксирами проекту 121, то один караван (буксир проекту 121 та два судна проекту В2000) за 1 рейс транспортує до 4000 тонн зерна. Це дорівнює понад 160  вантажівкам, знятим із автошляхів Миколаївщини, що сприяє поліпшенню екологічного становища (за рахунок значного скорочення викидів продуктів згоряння в атмосферу).

До речі, тільки за навігацію 2017 судноплавна компанія «НІБУЛОН»  вже транспортувала річками більше 500 тис. тонн зерна, а це означає, що кількість вантажівок на дорогах зменшилась на понад 20 тис. одиниць. У планах компанії довести обсяг зернових вантажів, що транспортуватимуться річкою, до 4 млн тонн.

Сьогодні «НІБУЛОНівські» суднобудівники продовжують роботу над збільшенням кількості одиниць нового вантажного флоту компанії. Окрім серії буксирів проекту 121М та несамохідних суден проекту В2000, зі стапеля суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» протягом 2017-2022 років зійдуть два багатоцільових морських буксири потужністю 3500 к. с. та 5000 к. с., один унікальний несамохідний перевантажувач зерна проекту П38, двадцять чотири несамохідних судна проекту В5000, самохідний плавучий кран зі сховищем для зберігання 10 тис. тонн, одне унікальне самохідне надпотужне днопоглиблювальне судно проекту СДС15, яке буде здатне подрібнювати як скельні породи, так і виконувати днопоглиблення на глибині до 15 метрів, проектом також передбачено пульпопровід довжиною 1,5 км.

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.