Суднобудівний завод «НІБУЛОН» на шляху до інтегрованої системи менеджменту: 30 фахівців отримали сертифікати внутрішніх аудиторів ІСМ

У березні 2020 року в рамках впровадження на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» інтегрованої системи менеджменту 30 фахівців підприємства успішно пройшли навчальні курси внутрішніх аудиторів у сфері міжнародних стандартів щодо суднобудування та судноремонту та отримали відповідні сертифікати.

Сьогодні українська промисловість перебуває в дуже складному становищі. Втім, наша компанія, будучи лідером, приймає виклики і відразу шукає шляхи вирішення цих проблем. Ми не сподіваємося на допомогу чи кошти для компенсації заробітної плати або утримання людей, ми розраховуємо тільки на власні сили. В нашій компанії не звільнили жодної людини в ці складні дні. І ми даємо надію людям, що збережемо колектив і будемо рухатися далі разом. І саме тому всі наші підрозділи працюють у штатному режимі. Звичайно, що для цього ми прийняли всі необхідні рішення і вживаємо всіх заходів, щоб унеможливити передачу коронавірусної інфекції COVID-19 між співробітниками.

Навіть у такі кризові часи ми повинні розвиватися і освоювати нові ринки збуту продукції, тому одним із ключових моментів  для виходу компанії на міжнародний ринок суднобудування є впровадження інтегрованої системи менеджменту в роботу суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» з подальшою її сертифікацією (сертифікаційний орган – ТОВ «Бюро Верітас Україна»). 

Інтегрована система менеджменту (ІСМ) є основою сталого розвитку підприємства та забезпечує його успішне функціонування у фінансовому, виробничому, природному та соціальному середовищі. Мета ІСМ – органічно об'єднати усі складові суті діяльності суднобудівного заводу для синергетичної оптимізації та збільшення ефективності його діяльності. Важливо, що ІСМ ґрунтується на дотриманні сукупності вимог міжнародних стандартів, зокрема ISO 9001:2015 «Системи менеджменту якістю», ISO 14001:2015 «Системи екологічного менеджменту» та ISO 45001:2018 «Системи менеджменту гігієни та безпеки праці» у сфері суднобудування та судноремонту, впровадженням яких сьогодні активно займаються фахівці компанії. Сертифікація ССЗ «НІБУЛОН» за цими стандартами передбачає розвиток позицій на вітчизняному та міжнародному ринках малого й середньотоннажного суднобудування та судноремонту за рахунок: розширення номенклатури продукції та послуг, що надаються, які за якісними показниками відповідають найсучаснішим вимогам ринку; вдосконалення технологічних процесів виготовлення продукції через ретельне вивчення та впровадження вимог замовників та зацікавлених сторін; максимального залучення творчого потенціалу працівників до створення необхідних умов задля досягнення головної мети; забезпечення безпечних належних умов праці та дбайливе ставлення до ресурсів навколишнього середовища й компанії. 

Якісна розробка, впровадження та постійне вдосконалення ІСМ на суднобудівно-судноремонтному  «НІБУЛОН» потребує відповідно підготовлених спеціалістів – сертифікованих внутрішніх аудиторів. Чітко розуміючи це, вище керівництво компанії організувало навчання для фахівців суднобудівної верфі, уклавши ряд  договорів з ТОВ «Бюро Верітас Україна» (всесвітньовідома компанія, яка є членом Міжнародної асоціації класифікаційних товариств (МАКТ) та є однією з трьох класифікаційних органів в сфері діяльності суднобудування та судноремонту, що має офіційне схвалення від Кабінету Міністрів України). Так, у березні 2020 р. на базі навчального центру ТОВ СП «НІБУЛОН» 30 фахівців пройшли навчальні курси з підготовки внутрішніх аудиторів за напрямами:  «Стандарт  ISO 9001:2015. Основи стандарту та внутрішні аудити системи менеджменту якості. Вимоги стандарту ISO 19011:2018»; «Ризик-менеджмент. Принципи, рекомендації та основні методи оцінки ризиків. Стандарти серії ISO 31000 (ISO 31000 та ISO 31010)»; «Інтегровані системи менеджменту згідно стандартів ISO 14001:2015, ISO 45001:2018. Внутрішній аудит ІСМ. Вимоги стандартів PAS 99, ISO 19011:2018». 

Із запровадженням карантину в Україні з 12 березня згідно рішень влади  було змінено формат навчання, групу розділено на мікрогрупи (у кількості учасників та з дотриманням дистанції, дозволених законодавством), та вжито усіх заходів задля убезпечення учасників процесу.

За результатами навчання працівники ТОВ СП «НІБУЛОН» успішно склали іспити й вже отримали документи щодо проходження курсів, ставши сертифікованими внутрішніми аудиторами ІСМ.

Сертифікація суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН»  на відповідність ІСМ вимогам стандартів ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 та ISO 45001:2018 запланована на кінець травня 2020 р. (сертифікаційний орган – ТОВ «Бюро Верітас Україна»). 

Колектив компанії підтримує такий підхід, адже зараз люди, як ніколи, хочуть працювати. Тож ми впевнено рухаємося вперед і оптимістично дивимося в майбутнє. 

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.