Стабільні підходи та нові рішення у агровиробництві ТОВ СП «НІБУЛОН»

Завдяки передовим агротехнологіям компанія «НІБУЛОН» протягом багатьох років демонструє високий рівень виробництва.

Успішно завершивши сезон 2021 та встановивши нові рекорди у виробництві, у компанії продовжують активно працювати над формуванням врожаю 2022.

Цьогоріч культури озимого клину в компанії займають площу у понад 34,2 тис. га, це дещо більше порівняно з минулим роком (31,3 тис га). У розрізі культур найбільша площа відведена пшениці – 27,6 тис. га, ріпаку – 4,7 тис. га та озимому ячменю – 1,9 тис. га.

Незважаючи на деякі складнощі восени, зокрема двотижневе відтермінування посівів через пізні терміни збирання та затримку появи сходів і проходження фенологічних фаз посівів через осінню посуху на заході країни, на сьогодні озимі знаходяться в доброму стані та за умови гарної перезимівлі в лютому дадуть підстави очікувати на високий результат.

Як відомо, 20 підрозділів компанії «НІБУЛОН» обробляють землі у 10 областях України: не лише на півночі, де погодні умови зазвичай сприяють формуванню високої врожайності, а й у південних та східних регіонах з переважно посушливими погодними умовами. Тому значна увага приділена диференціації розміщення посівів. Так, зазвичай ризик вимерзання через надходження холодних повітряних мас зі сходу більший в східній частині країни, тому посівів озимого ріпаку там немає, а через відсутність суттєвих обсягів вирощування кукурудзи частка зернових в структурі озимих вища в південній частині країни.

Цього сезону для усіх аграріїв найголовнішим питанням стало забезпечення виробництва засобами захисту рослин та добривами. Це відбулося через значне їх здорожчення. Експерти галузі прогнозують великий недобір продовольчої пшениці саме через скорочення внесення добрив виробниками, у тому числі й під зернові. І вирощене збіжжя імовірно буде зібрано з масивів, де добрива внесено не в повному обсязі. Проте незважаючи на такі серйозні економічні виклики, компанія «НІБУЛОН» – відомий виробник саме високоякісного зерна, кількість якого в сезоні 2021 склала 95% від загалу, – не змінила загальну структуру посівів, реалізуючи для цього власну стратегію з агровиробництва.

Так, в осінню кампанію усі матеріально-технічні цінності були оперативно закуплені та використані за призначенням у оптимальні строки посіву озимих культур для кожного регіону України.

- Під озимі компанія застосувала складні добрива сербського виробництва. Серед сортів озимих зернових культур в посівах традиційно переважають сорти вітчизняної селекції – Одеського селекційно-генетичного інституту, Інституту зрошувального землеробства НААН України, ПССДП «Бор». Розширено спектр сортів іноземної селекції – введено сорти «Аспект», «Артист», «Туранум». Щодо сорто-гібридного складу ріпака озимого у зоні ризикованого землеробства ми традиційно використовуємо сортове насіння власного виробництва – «Габріелла» угорської селекції. На заході країни склад більш різноманітний – тут присутні гібриди провідних світових виробників Syngenta, Corteva, Bayer, – зазначає заступник генерального директора з сільськогосподарського виробництва компанії Костянтин Хмельницький.

Стратегія подальшої роботи з закупівлі добрив, засобів захисту і регуляторів росту рослин як для озимої групи культур, так і для ярої, ґрунтуватиметься на порційному та оперативному забезпеченні виробничих філій відповідно до погодних умов, які складуться у кожному з регіонів країни.

Уже сьогодні компанія активно готується до проведення комплексу весняно-польових робіт, початок яких незабаром.

Кожного року «НІБУЛОН» оновлює власний парк сільгосптехніки, тож до нового сезону ми уклали договори на придбання нових одиниць – це трактори FENDT 1038 Vario, комбайни CLAAS Trion 730, самохідні оприскувачі AMAZONE Pantera 4504, дискові борони LEMKEN Rubin 9-600 та багато іншої сучасної причіпної техніки від найкращих світових та вітчизняних виробників. План інвестицій в оновлення техніки в поточному сезоні складає 5,6 млн дол. США.

Також на власних інженерно-сервісних центрах спеціалісти компанії активно проводять огляд, якісне обслуговування та за потреби ремонт сільгосптехніки. Наразі готують до початку нового сезону легкі трактори, важкі трактори, причіпні – просапні та зернові сівалки, культиватори. Уся техніка потужна, сучасна та комфортна для роботи.

Фахівці виробничого відділу продовжують укладання угод на поставку насіннєвого матеріалу ярих культур, мінеральних добрив та засобів захисту рослин.

Надійна база для успішного виробничого сезону 2022 закладена. Усі роботи йдуть за графіком, що дозволить в повному обсязі виконувати заплановані заходи в найоптимальніші терміни. Тому бажаємо усім аграріям сприятливої погоди, тільки вдалих і вчасних рішень та гарного врожаю!

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.