ССЗ «НІБУЛОН» розпочав будівництво суден нового проєкту

Нібулонівські суднобудівники водночас із добудівними роботами на перевантажувачі NIBULON MAX, що є найдовшим замовленням в історії підприємства, та судноремонтом і обслуговуванням вантажного флоту компанії розпочали будівництво суден нового проєкту.

Так, у цеху металообробки вже повним ходом ведеться підготовка та порізка металу для виготовлення секцій несамохідних суден-майданчиків відкритого типу проєкту В1500, головне призначення яких – перевезення контейнерів, генеральних і навалювальних вантажів, у тому числі піску, гравію, пакетованих вантажів, лісу і лісоматеріалів тощо. Серед основних характеристик суден вказаного проєкту: довжина – 75 м, ширина – 17 м, висота борту – 3,5 м, вантажопідйомність – 1500 т, площа вантажного майданчика – 835 кв. м.

Для  побудови  одного такого  замовлення  потрібно:

- близько 700 т листового та профільного  металопрокату,  у  тому числі труб;

-  200  т листового металопрокату і профілю для виготовлення деталей механо-слюсарної частини;

- 4,5 км кабелю;

- 30 т зварювальних матеріалів;

- понад 12 800 л лакофарбових матеріалів.

Усього виробничою програмою суднобудівного заводу «НІБУЛОН» передбачено будівництво чотирьох суден пр. В1500, які будуть спущені на воду до кінця цього року.

Тим часом на 140-метровому перевантажувачі NIBULON MAX, що було спущено на воду менше місяця тому для завершення формування надводної частини і виконання добудівних робіт, триває ­­­­ установка секцій верхньої палуби. Окрім того, на судно вже піднято та змонтовано основні механізми, а саме: 4 головні дизель-генератори (SIA RIGAS DIZELIS DG, Латвія), 2 гвинто-стернові колонки та одна висувна колонка в носі судна (Kongsberg Maritime Finland OУ,Фінляндія). Йде виготовлення і встановлення труб загальносуднових систем і систем енергетичної установки, а також фарбування баластних цистерн та готових сухих відсіків. У збірно-секційному цеху продовжується виготовлення секцій надбудови унікального перевантажувача.

Зазначимо, що  будівництво судна такого класу та розмірів – це абсолютно новий вищий рівень суднобудівних потужностей компанії «НІБУЛОН». NIBULON MAX, включаючи механізми та обладнання, запроектований і будується за чинними правилами і під наглядом Регістра судноплавства України на клас «навалювальне судно-перевантажувач». Вже у вересні цього року судно буде введено в експлуатацію та значно підвищить ефективність та обсяги навантажувально-розвантажувальних робіт компанії.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.