Спуск судна на заводі «НІБУЛОН» - такі події творять новітню суднобудівну історію України

19 травня 2016 року на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» відбувся спуск на воду першого із восьми несамохідних суден проекту В2000, призначених для експлуатації на Південному Бузі.

Сьогодні компанія «НІБУЛОН» продовжує реалізацію комплексного інвестиційного проекту з відродження річки Південний Буг як головної транспортної артерії Миколаївщини. В рамках проекту компанія також будує перевантажувальний термінал у Вознесенському районі Миколаївської області та самостійно виконує днопоглиблювальні роботи на річці Південний Буг. Реалізовуючи даний проект, «НІБУЛОН» інвестує відразу у кілька галузей економіки України: будівельну, суднобудівну, транспортну та АПК.

Чергову трудову перемогу колектив заводу на чолі з генеральним директором, Героєм України Олексієм Вадатурським відзначив у робочій обстановці. А на черзі вже інше замовлення – спуск на воду другого несамохідного судна проекту В2000, який заплановано здійснити вже до 1 червня.

«Це подія національного масштабу, – підкреслив Олексій Вадатурський, – адже такі, на перший погляд, невеликі події вирішують історію українського судноплавства, зокрема річкою Південний Буг. Вже у червні у Вознесенському районі це судно буде приймати першу партію зерна для транспортування Південним Бугом. Довжина судноплавного шляху цієї річки складає 138 км і такі події, як сьогоднішня, наближують нас до можливості перевезення до 1 млн тонн сільгосппродукції на рік. Це дозволить нам зняти до 50 тис. автомобілів зі шляху від Вознесенська до Миколаєва. Так, саме з таких невеликих подій будується нова історія України. І миколаївці повинні знати про це».

Судна цієї серії компанія планує спускати щомісяця. Таким чином до кінця року на воду буде спущено шість суден проекту В2000, що складе загальну ємність 12 тис. тонн на воді. Судна будуть працювати в тандемі з буксирами проекту 121, що дасть змогу лише за один рейс одним караваном (буксир проекту 121 та 2 судна проекту В2000) транспортувати до 4000 тонн зерна. Це дозволить зняти по 100 вантажівок з автошляхів області за один рейс.

Олексій Вадатурський подякував всьому колективу суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» за їх наполегливу працю, яка виконується чітко за графіком, як швейцарський годинник:

«Це наша чергова трудова перемога! Ми з вами поставили задачу до 25 травня спустити це судно – і виконали. Наступна мета – спустити ще одне судно вже до 1 червня.  Я вам дуже вдячний за вашу працю, за те що ви виконуєте все за графіком, що ми разом розділяємо цю радість і надію на процвітання нашого заводу. Ми зробимо все, щоб це сучасне підприємство стало кращими не лише в Україні, а й далеко за її межами. Тут ми будуємо флот, який буде перевозити наші вантажі річками Дніпро і Південний Буг аж до Чорного моря».

Хрещеною матір’ю нового судна стала маляр суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» Олена Гуменна. На заводі Олена працює вже три роки, до цього мала 16-річний стаж роботи у суднобудівній сфері, тому каже, що порівнювати є з чим:  «На цьому заводі дуже приємно працювати, адже тут все по-іншому  -  створені всі умови для праці, завжди є робота, гідна заробітна плата і просто гарні людські відносини».

«Для нас, суднобудівників, це щаслива можливість працювати на такому заводі,  – підтримує її слова директор ССЗ «НІБУЛОН» Дмитро Горбенко. – Альтернативи в Україні наразі немає. А тут ми маємо можливість працювати у рідній країні за своєю професією».

А робота справді  є! Сьогодні на заводі розроблена та успішно реалізується виробнича програма зі 100% завантаженістю підприємства на найближчі роки. У планах компанії на 2016-2018 роки будівництво на власній судновій верфі буксирів-штовхачів модернізованого проекту 121М, багатоцільових морських буксирів потужністю 3500 та 5000 кінських сил, самохідного плавучого крана проекту 901 (за типом крана «Святий Миколай»), несамохідних суден проектів NBL-91, В2000 та 90М.

Олексій Вадатурський також подякував присутнім на заході партнерам компанії, зокрема проектантам, представникам банку ING Україна Олексію Мостовому та Олегу Кабабчану, а також директору ТОВ «Метінвест-СМЦ» Дмитру Ліппі:

«Завдяки нашим партнерам ми маємо можливість будувати судна, днопоглиблювати річку та будувати нові надсучасні елеваторні комплекси, вести активну діяльність на благо майбутнього України».

Тільки в цьому році суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН»  переробить більше шести тис. тонн спеціального корабельного металу для будівництва суден українських металургійних підприємств. Для порівняння: три роки тому завод обробив всього 200 тонн, потім – 1 200 тонн і минулого року – 3 700 тонн.

«Це вже тринадцяте замовлення нашого заводу, - розповідає Дмитро Гормбенко.  – Одне таке судно будується 4-5 місяців, а одночасно завод може працювати над трьома-чотирьма такими замовленнями. Кожне судно – це 100 тис. деталей і наша задача забезпечити їх 100% поєднання. Вже у липні два таких несамохідних судна будуть перевозити сільгосппродукцію річкою Південний Буг, що дозволить зняти навантаження з автомобільних доріг. Таким чином компанія «НІБУЛОН» послідовно реалізує програму з розвитку водних перевезень, все більше утверджуючись на позиціях лідера цієї галузі».

Сьогодні «НІБУЛОН» продовжує реконструкцію виробничих потужностей заводу. В планах компанії до осені збудувати два повністю нових надсучасних цехи з дробоструминної обробки та порізки та обробки металу. Також у найближчих планах компанії – ще одна лінія з будівництва пасажирських суден, які будуть ходити річкою Південний Буг і Дніпром.

«НІБУЛОН» доводить, що навіть в таких надскладних умовах, можна успішно працювати та досягати поставленої мети: будувати сучасні перевантажувальні термінали та вантажні судна за кілька місяців, самостійно, без підтримки держави, проводити днопоглиблювальні роботи на річці Південний Буг.

Миколаївці ж повинні знати, що суднобудівна галузь не зникла, вона, завдяки «НІБУЛОНу», відроджується!

Усі права захищені © 2022 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.