Щодо «МТБ Банку»

Олексій Дудін, заступник начальника фінансового відділу ТОВ СП «НІБУЛОН», коментує ситуацію навколо позову «МТБ Банку» до Господарського суду Миколаївської області.

Звертаюсь до громадськості та особливо миколаївців, яких турбує ситуація навколо кредитного договору між ТОВ СП «НІБУЛОН» та ПАТ «МТБ Банк». Я можу повідомити, що ми в «НІБУЛОНі» поважаємо позицію банку в його праві вимагати повернення боргу. Ми розуміємо, що бізнес, так само як і банки, опинилися в складній фінансовій ситуації, тому деякі банки вимушені йти навіть до суду.

Це не секрет, що внаслідок військової агресії флот «НІБУЛОНу» та порт Миколаєва повністю заблоковані, значну частину полів заміновано, зруйновані або недоступні наші елеватори та техніка на окупованій території, тому сьогодні компанія не може працювати так, як працювала до початку війни. Через це «НІБУЛОН» звернувся відкрито до банків, щоб переглянути умови фінансування. Від початку військових дій і на регулярній основі ми інформуємо банки про фінансовий стан і зміни, які відбуваються в компанії.

Наша позиція була і є відкритою для всіх наших кредиторів, а саме:

1. «НІБУЛОН» визнає свої зобов’язання перед усіма кредиторами. Так, у 2022 році було сплачено банкам більше $34 млн.

2. «НІБУЛОН» робить усе можливе для забезпечення фінансової стабільності компанії та обслуговування боргів:

  • В умовах війни ми продовжуємо виплачувати відсотки по кредитам усім українським банкам, зокрема «МТБ Банку». Усім на однакових умовах.
  • Ми повернули борги агровиробникам, які завезли продукцію до початку війни, та взяли на себе збитки внаслідок збільшення вартості логістики.
  • Вчасно виплачуємо заробітну плату, зокрема 515 співробітникам, які перебувають у лавах ЗСУ; підтримуємо 785 родин працівників, які тимчасово не можуть виконувати свої робочі обов’язки внаслідок військових дій.

Ми також розуміємо складну фінансову ситуацію «МТБ Банку» і навіть те, що банк вимушений на відміну від інших наших кредиторів обирати позицію здійснення тиску замість співпраці. Проте запевняємо, що вимоги «МТБ Банку» забезпечено майном у достатньому обсязі, яке ми готові показати представникам банку, як це відбулося 14 лютого 2023 року. Якщо треба, навіть можемо ще раз зняти з виробничих завдань наші вантажні автомобілі, які возять збіжжя з Миколаєва до портів Одеси, і привезти їх до офісу банку. Однак виглядає дивною вимога привезти сільськогосподарську техніку в центр міста.

Тим часом ми продовжуємо доводити нашу позицію в судах, але готові до співпраці, якщо/коли банк приєднається до інших кредиторів.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.